Prikolica knott

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

MKN
Viceadmiral
Prispevkov: 587
Pridružen: Sr Sep 03, 2014 12:51

Re: Prikolica knott

OdgovorNapisal/-a MKN » So Sep 16, 2017 20:18

vstante napisal/-a:Idealna varianta bi torej v tem primeru bila prva prikolica z dvema dodatnima valjema malo visje v smeri proti priklopu


Jaz sem imel ravno tako situacijo. Ista prikolica z dodatnimi valjčki preden se zunaji nosilec zalomi proti rudi. Najboj skrajna pozicija naprej, da so valjčki še vzporedni z gibanjem čolna pri nakladanju ali razkladanju.

Vozil sem 5m fishermana s težo 470 kg in dodatno robe do skupne teže 750 kg. Nikoli nisem imel težav.

LP, MKN
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: Prikolica knott

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » So Sep 16, 2017 20:47

valčki spredaj ne nosijo nič, ker je teža (tank, čoln in motor) zadaj
MKN
Viceadmiral
Prispevkov: 587
Pridružen: Sr Sep 03, 2014 12:51

Re: Prikolica knott

OdgovorNapisal/-a MKN » So Sep 16, 2017 21:13

kr3mn1 napisal/-a:valčki spredaj ne nosijo nič, ker je teža (tank, čoln in motor) zadaj

Jaz sem malo računal, da bi pripomogli k stabilnosti in manjši obremenitvi zadnjih valjčkov na boke.

Lp MKN
vstante
Kapitan
Prispevkov: 179
Pridružen: Pe Avg 16, 2013 12:45

Re: Prikolica knott

OdgovorNapisal/-a vstante » So Sep 16, 2017 21:26

MKN napisal/-a:
vstante napisal/-a:Idealna varianta bi torej v tem primeru bila prva prikolica z dvema dodatnima valjema malo visje v smeri proti priklopu


Jaz sem imel ravno tako situacijo. Ista prikolica z dodatnimi valjčki preden se zunaji nosilec zalomi proti rudi. Najboj skrajna pozicija naprej, da so valjčki še vzporedni z gibanjem čolna pri nakladanju ali razkladanju.

Vozil sem 5m fishermana s težo 470 kg in dodatno robe do skupne teže 750 kg. Nikoli nisem imel težav.

LP, MKN


Super, hvala za info!
Uporabniški avatar
goahead
Admiral
Prispevkov: 1488
Pridružen: Če Apr 08, 2010 22:53

Re: Prikolica knott

OdgovorNapisal/-a goahead » So Sep 16, 2017 21:47

Ali si neptun prikolico ze kdaj videl od blizu? Ze ob grdem pogledi nanjo se sesede.......ce jo bos slucajno kupil, nameni precej € za dograditev,.....in tudi takrat se bos kesal da si jo vzel.
vstante
Kapitan
Prispevkov: 179
Pridružen: Pe Avg 16, 2013 12:45

Re: Prikolica knott

OdgovorNapisal/-a vstante » So Sep 16, 2017 23:32

goahead napisal/-a:Ali si neptun prikolico ze kdaj videl od blizu? Ze ob grdem pogledi nanjo se sesede.......ce jo bos slucajno kupil, nameni precej € za dograditev,.....in tudi takrat se bos kesal da si jo vzel.


Res, si jo imel? Se ti je z njo kaj zgodilo?
DREAMS
Kapitan
Prispevkov: 178
Pridružen: Ne Jun 14, 2009 22:49

Re: Re:

OdgovorNapisal/-a DREAMS » Ne Sep 17, 2017 10:17

toni8 napisal/-a:
DREAMS napisal/-a:Kupi LOK NAP 750 novo in imel boš mir za zmeraj. Vrhunska prikolica in g. Lovšin si vzame čas in naredi vse po željah. Jaz imam sedaj že tretjo njegovo in vse tri so vrhunske za prevoz po cesti in predvsem spust v morje je enostaven.

Zakaj imaš že tretjo, če pa je že prva "za zmeraj"?


Zdravo
Ker imam tri plovila in s prikolicami sem zelo zadovoljen.
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: Prikolica knott

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Ne Sep 17, 2017 11:25

MKN napisal/-a:
kr3mn1 napisal/-a:valčki spredaj ne nosijo nič, ker je teža (tank, čoln in motor) zadaj

Jaz sem malo računal, da bi pripomogli k stabilnosti in manjši obremenitvi zadnjih valjčkov na boke.

Lp MKN


Halo,

če spredaj dvigneš (ker drugače ne prevzameš teže) si moment še bolj pomakneš na zadnje valčke, ker namesto vodoravne lege potem postrani obtežiš, posledično pa prednje kolo, če prikolica ni narejena za tako obremenitev - lomi hrbtenico. Ker so tele skropucala (ni mišljeno slabšalno, ampak niso to več tanki od prikolic ampak samo - poceni, poceni poceni, ker prišparani kg prinesejo denar) tako narejena da nosijo samo okrog osi (tam so valjčki), bi ob trajni menjajoči se obremenitvi "zlomil" prikolico. Dobro da ima železo dobro mero plastičnosti, kak aluminij bi po 2h letih crknil.
MKN
Viceadmiral
Prispevkov: 587
Pridružen: Sr Sep 03, 2014 12:51

Re: Prikolica knott

OdgovorNapisal/-a MKN » Ne Sep 17, 2017 12:37

kr3mn1 napisal/-a:
MKN napisal/-a:
kr3mn1 napisal/-a:valčki spredaj ne nosijo nič, ker je teža (tank, čoln in motor) zadaj

Jaz sem malo računal, da bi pripomogli k stabilnosti in manjši obremenitvi zadnjih valjčkov na boke.

Lp MKN


Halo,

če spredaj dvigneš (ker drugače ne prevzameš teže) si moment še bolj pomakneš na zadnje valčke, ker namesto vodoravne lege potem postrani obtežiš, posledično pa prednje kolo, če prikolica ni narejena za tako obremenitev - lomi hrbtenico. Ker so tele skropucala (ni mišljeno slabšalno, ampak niso to več tanki od prikolic ampak samo - poceni, poceni poceni, ker prišparani kg prinesejo denar) tako narejena da nosijo samo okrog osi (tam so valjčki), bi ob trajni menjajoči se obremenitvi "zlomil" prikolico. Dobro da ima železo dobro mero plastičnosti, kak aluminij bi po 2h letih crknil.


Stranski valjčki v normalni situaciji ne nosijo skoraj nič. Čoln stoji na gredlju. Stranski so samo za oporo, da stoji pokonci. Več če jih je, manjša hje točkovna obremenitev. S stranskimi valjčki nič ne dvigam, samo podpiram.

LP, MKN
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: Prikolica knott

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Ne Sep 17, 2017 19:19

to je res, nanaša se na prikolice s slik, ki sploh nimajo gredljevih valjčkov.
bozo
Kapitan
Prispevkov: 175
Pridružen: So Jan 28, 2012 14:41
Kraj: Sežana

Re: Prikolica knott

OdgovorNapisal/-a bozo » Sr Sep 20, 2017 19:53

Sam sem kupil prikolico pri Bartolju. Navadno se da za ceno in kakšen dodatek lepo dogovorit, sploh če si pri njemu že kskšno kljuko montiral... sicer pa ima večina naših, slovenskih prikolic Knott osi, zavore... razlike so po mojem mnenju med Slovenskimi proizvajalci zelo majhne.
Uporabniški avatar
primorc84
Admiral
Prispevkov: 623
Pridružen: Če Okt 16, 2014 12:54
Kraj: kras

Re: Prikolica knott

OdgovorNapisal/-a primorc84 » Če Sep 21, 2017 23:11

Ojla fantje pri nakupu prikolice je dobro vedeti koliko lahko avto vlece moja skoda brez naletne 650 kg z naletno 1300 kg. Alora z prikolico do 750 kg sem v prekršku. In prikolico z naletno je dosti lepše peljat ker zavira sama in ne potiska avta. Raje kak šold več bartolj jo ima znaletno do 750 kg in je cena kar solidna itak se pri večini slo proizvajalcev se vrtijo cene v rangu plus minus 200 eur.

Povem primer lansko leto z prikolico brez naletne ma uni filing k čutiš ozadaj težo pri ustavljanju letos druga prikolica nove zavore situacija na avtocesti ko je voznik nendoma zapeljel na odstavni pas kateri je bil poln in sem zaviral na polno pa je prikolica lepo zavirala. Le kako bi se končalo z staro prikolico.
en mrzu špric, še raje en knc terana in ena feta pršuta, na zdravje morjeplovci
vstante
Kapitan
Prispevkov: 179
Pridružen: Pe Avg 16, 2013 12:45

Re: Prikolica knott

OdgovorNapisal/-a vstante » Pe Sep 22, 2017 21:16

To je res, ampak ce devas coln na drci noter in je malo bol polozna, je pa verjetno kr kriza z naletno zavoro. Podatek o nosilnosti avta je zapisan v homologacijski knjizici, ne?
brane1
Kapitan korvete
Prispevkov: 97
Pridružen: Po Okt 05, 2015 22:21
Kraj: okolica Kopra

Re: Prikolica knott

OdgovorNapisal/-a brane1 » So Sep 23, 2017 07:40

nobenih problemov ni za rikvercat z naletno zavoro. ali blokiraš zavoro, ali se pri novejših izvedbah zavora sama sprosti.na drči pa itak podložiti kolo s coklo.vseeno bi predlagal raje kako ellebi prikolico.
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: Prikolica knott

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » So Sep 23, 2017 10:27

Zadnjih 10 ali več let imajo vse prikolice, vsaj naše, Knot ali pa Alko torzije in vse tiste z naletno zavoro imajo že vgrajen mehanizem za deblokado koles pri vzvratni vožnji.Kvaliteta in kako je pač katera komu všeč konstrukcija prikolice je stvar vsakega posameznika.Lahko rečem, da ni slabih prikolic pri nas.So normativi po katerih morajo bit zgrajene za določeno obremenitev.Sam se nagibam k LOK prikolicam, ker je sem imel tudi že dve njegovi(nove) in pri naročilu upošteva tvoje želje, kaj in kako želiš imeti.Vse ti gre na roko pa še kaj ti svetuje, česar sploh ne veš da obstaja.Naredil je tudi podstavke po želji stranke za namesto koles.Npr. na 6-tih malih kolescih je naredil okvir in nastavek, ki si ga privil na dromelj, seveda za obe kolesi in si s tem znižal skupno višino, da je šla prikolica s čolnom v garažo.To je naredil po zamisli stranke, brez problemov in zelo funkcionalno, njemu pa ideja za druge stranke.Nisem bil jaz ta stranka, sebi bi naredil sam.
mašinfirer

Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot] in 7 gostov