Honwave, Brig, Grand ...

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

tyson

Re: Honwave, Brig, Grand ...

OdgovorNapisal/-a tyson » Če Jun 21, 2018 08:18

Ok...delaj po svoje...
...več lukenj, slabša je krmna stena, manj lukenj, močnejša stena, ne? nekaj logike je tu, ali ne? tvoj čoln, tvoj denar, tvoje odločitve, no problem, res ne.
Kaj pol toliko vprašanj, če narediš čist po svoje? Cenim to, da vsaj poveš kaj delaš, da te mal za ušesa neposlušna :D

Vidim, da ne zaupaš pritrjenemu motorju in zaklenjen z žabico. Zdaj pa čisto tako vprašam, kako po tvojem, se lahko sname??? (tud sam sem imel te dvome, pa so nepotrebni, prav res!) Poglej naokoli podobne čolne in videl boš, koliko je dodatno privezanih....razumem pa, da ima strah velike oči... :mrgreen:
Venturer
Kapitan korvete
Prispevkov: 99
Pridružen: So Feb 11, 2017 21:45

Re: Honwave, Brig, Grand ...

OdgovorNapisal/-a Venturer » Če Jun 21, 2018 09:26

@Tyson sprejmem kritike, vse je res, tak sem ne morem pomagat. Ušes okoli obrnit nisem hotel, ker je luknja na zadnji strani krmne stene povrtana na velikost matice in bi moral dati ful veliko podložko in bi pod njo ostala konusna luknja kamor je bila vgreznjena original posebna konusna matica, zato se mi je zdelo bolj enostavno, tudi mogoče bolj močno, da naredim posebej. Razmišljal pa sem še v smeri , da ima veliko krmnih zložljivih koles pritrditev na štiri 4 vijake po kolesu se pravi osem lukenj (4 na dokaj kratki oddaljenosti), moja so pa taka, da ima za vsak nosilec kolesa samo dve luknji (skupaj 4), in ker nisem zasledil, da bi se komu zaradi z 8 vijaki pritrjenih krmnih koles, krmna stena sesedla, sem se pač odločil, da naredim še dve 8mm luknji in na obe strani dam ušesa, upam da bo ok :(

Kar se pa tiče pritrjenega motorja sem pa slišal, da je že komu padel v morje, pri kakih ostrih zavojih itd, zato ne vidim razloga, da ne bi ene pletene plastificirane žice z ušesi na obeh straneh napeljal čez ročaj motorja in ušesa na čolnu, pa še to z žabico zakljenil. Ne vem mogoče res pretiravam :oops:
tyson

Re: Honwave, Brig, Grand ...

OdgovorNapisal/-a tyson » Če Jun 21, 2018 10:04

Venturer napisal/-a:@Tyson sprejmem kritike, vse je res, tak sem ne morem pomagat. Ušes okoli obrnit nisem hotel, ker je luknja na zadnji strani krmne stene povrtana na velikost matice in bi moral dati ful veliko podložko in bi pod njo ostala konusna luknja kamor je bila vgreznjena original posebna konusna matica, zato se mi je zdelo bolj enostavno, tudi mogoče bolj močno, da naredim posebej. Razmišljal pa sem še v smeri , da ima veliko krmnih zložljivih koles pritrditev na štiri 4 vijake po kolesu se pravi osem lukenj (4 na dokaj kratki oddaljenosti), moja so pa taka, da ima za vsak nosilec kolesa samo dve luknji (skupaj 4), in ker nisem zasledil, da bi se komu zaradi z 8 vijaki pritrjenih krmnih koles, krmna stena sesedla, sem se pač odločil, da naredim še dve 8mm luknji in na obe strani dam ušesa, upam da bo ok :(

Kar se pa tiče pritrjenega motorja sem pa slišal, da je že komu padel v morje, pri kakih ostrih zavojih itd, zato ne vidim razloga, da ne bi ene pletene plastificirane žice z ušesi na obeh straneh napeljal čez ročaj motorja in ušesa na čolnu, pa še to z žabico zakljenil. Ne vem mogoče res pretiravam :oops:




Kolesa imam tud jaz in sem jih tudi sam montiral...honwave ima hvalabogu z aluminijem laminirano krmno (si opazil pri vrtanju?) steno, pa vseen mi je bilo hudo vrtat :evil: sicer jih rabim 2x po 10 min v treh tednih...za v vodo prvi dan, pa iz vode zadnji dan...jih snamem, ne vozim naokoli tiste štrline :lol: ...kolesa sem imel najprej z zračnico, slana voda mi je požrla ventilčke...zamenjal sem jih za trde brez zračnice (to sem že omenil, ne?)

ok, previdnost je mati modrosti, ne? ampak zakaj je mati, če je tolk previdna, a ??? :twisted: :mrgreen:
kakih hujših ostrih obratov ne boš delal, že zaradi otrok ne...pa miru v hiši, če ženi ne bo všeč, ker si jo presenetil in bi kmal u vodo padla :lol:

zdaj pa lep dopust, mirno morje...tyson
Venturer
Kapitan korvete
Prispevkov: 99
Pridružen: So Feb 11, 2017 21:45

Re: Honwave, Brig, Grand ...

OdgovorNapisal/-a Venturer » Če Jun 21, 2018 10:31

Sem opazil da je krmna stena laminirana, kolesa sem pa tudi nabavil taka brez zračnice ja.

Srečno in mirno morje nazaj!
tyson

Re: Honwave, Brig, Grand ...

OdgovorNapisal/-a tyson » Pe Jun 22, 2018 06:36

Bravo in hvala, k si nasvete upošteval 8)
Venturer
Kapitan korvete
Prispevkov: 99
Pridružen: So Feb 11, 2017 21:45

Re: Honwave, Brig, Grand ...

OdgovorNapisal/-a Venturer » Pe Jun 22, 2018 09:19

Hvala tebi in ostalim za veliko koristnih nasvetov.

No imam pa spet vprašanje, gled evezave čolna na pomol oz bojo, ali naj uporabim karabine (tistega z zaščito) ali samo vozlje. Bi ga bilo smisleno z žabico in jeklenico (ali verigo) poleg vrvi privezat na pomol npr. proti kraji(vem da je tole malo čudno vprašanje :oops: ).

Zdej moram pa še vozlje ponovit, katere vi uporabljate za :
- pritrditev sidra na vrv (ne bom imel verige),
- privez vrvi čolna na bojo
- privez bokobrabov
- privez na pomol

hvala.
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

Re: Honwave, Brig, Grand ...

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » Pe Jun 22, 2018 10:07

sidro...............sidrni vozel
čoln na bitvo....zaprta osmica
bokobran.........vrzni vozel
pomol............pašnjak
mirno morje
tyson

Re: Honwave, Brig, Grand ...

OdgovorNapisal/-a tyson » Pe Jun 22, 2018 11:50

Jao, verige ne boš imel???

Najbrž veš, da je veriga ene sorte elastika? Da amortizira valove, ko sidro leži v vodi? Kupi 6mm rostfrej ketno, 2,5-3m...hvaležen ji boš, meni pa se boš kasneje zahvalil :D

Nebi tega izpostavljal, ampak tole je skor obvezno, res! Brez ketne ti bo skoz cukal - trgalo na mestih, kjer boš vezal sidro na čoln, posledično sidro meče ven iz oprijema, s ketno pa ne, oz bistveno kasneje ali če je vreme orkansko.

Varnost čolna?
Odvisno kje dopustuješ...Istra? Previdnost bo na 110%, pa zna bit, da bo premalo! Otoki na sr.Jadranu?...Pozornosti ne rabiš 100%.... Dalmacija in otoki? Važn je da je privezan, da ti ga tok ne odnese :D (moje iskušnje)

Kot bivši alpinist uporabljam enostavnejše vozle za ostalo, pašnjak je samo na sidru oz tam, kjer mora biti fix zavezano.
Venturer
Kapitan korvete
Prispevkov: 99
Pridružen: So Feb 11, 2017 21:45

Re: Honwave, Brig, Grand ...

OdgovorNapisal/-a Venturer » Pe Jun 22, 2018 17:04

hvala za odgovore!
Verige nisem imel namena dajat, ker bo na sidru samo ko bomo šli v kak zalivček oz. osamljeno plažo, drugače bo čoln ali na parceli ali na plačljivi boji v kampu. Je kljub temu smiselno dajat verigo za zalivčke itd.?
Glede pasivne varnosti sem sestavil skrito wifi kamero na baterije(power bank) in mobilne dostopne točke (tudi na powerbank) vse skrito v ohišje, ki pomoje ne zbuja pozornosti. Vse skupaj na 2 powerbanka z enkratnim polnjenjem deluje 24ur stestirano, sim je predplačniska z 10gb prenosa. Kamera ima opcijo javljanja gibanja, seveda bo gledala tako, da bo čimmanj lažnih alarmov. Bomo videli kako se obnese!
Venturer
Kapitan korvete
Prispevkov: 99
Pridružen: So Feb 11, 2017 21:45

Re: Honwave, Brig, Grand ...

OdgovorNapisal/-a Venturer » Sr Jun 27, 2018 21:32

S čolnom sem na Murterju, Betina v kampu. Čoln še ni videl vode , ker zadnje dni tako svinjsko piha:(. Ne morem več čakat, da ga dam v vodo, čeprav trenutno slabo kaže, upam da bo jutri bolje in ga končno sprobam! Če kdo pozna ta konec me zanima kako daleč je pametno v teh razmerah in v katero smer (veter povprečno okoli 15 do 20kn, sunki so pa hudi, da preobrnejo stole pred avtodomom )s takim malim čoln iti. Samo sprobal bi ga, samo je že na spustni rampi problem, ker so valovi visoki, mulci pa bi končno šli sprobat jaz pa ravno zaradi njiju ne upam:).
lp
Uporabniški avatar
torpedo
Višji praporščak
Prispevkov: 36
Pridružen: Po Feb 10, 2014 20:55
Kraj: Maribor-Betina-Ždrelac

Re: Honwave, Brig, Grand ...

OdgovorNapisal/-a torpedo » Sr Jun 27, 2018 21:48

Tudi sam sem sedaj v Betini.V teh razmerah z malo gumico nimas kaj za iskat med valovi. Pocakaj na izboljsanje vremena. Vmes pa lahko spijeva pivo ko kolesarim zjutrj skozi kamp.
Daki

Re: Honwave, Brig, Grand ...

OdgovorNapisal/-a Daki » Sr Jun 27, 2018 22:35

Venturer napisal/-a:hvala za odgovore!
Verige nisem imel namena dajat, ker bo na sidru samo ko bomo šli v kak zalivček oz. osamljeno plažo, drugače bo čoln ali na parceli ali na plačljivi boji v kampu. Je kljub temu smiselno dajat verigo za zalivčke itd.?


Jaz ne spim na čolnu in ga tudi uporabljam samo za zalivčke, pa si ne predstavljam sidranja brez verige.
Venturer
Kapitan korvete
Prispevkov: 99
Pridružen: So Feb 11, 2017 21:45

Re: Honwave, Brig, Grand ...

OdgovorNapisal/-a Venturer » Sr Jun 27, 2018 22:46

@Daki in Tyson ,sta me prepričala, bom nabavil še 3M 6mm RF verige, bo to ok? @ Torpedo sem poslal pm, pa upam da se vidiva:) lp
tyson

Re: Honwave, Brig, Grand ...

OdgovorNapisal/-a tyson » Če Jun 28, 2018 07:13

Zahvalil se boš kasneje :lol: , ko boš videl, kaj imaš... videl boš pa tako, da z masko opazuješ sidro in verigo, ko leži v vodi...takrat ti bo jasno, kaj imaš in kako deluje veriga...seveda pa je nekaj valov potrebno, da gunca in vleče čoln.
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4827
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

Re: Honwave, Brig, Grand ...

OdgovorNapisal/-a kocka » Pe Jun 29, 2018 07:57

Na 3m gumi ima lahko tudi 10m ketne zdržal bo toliko časa kot privezna rinka, ki je zalepljena gor. Drugo je trdo dno, ki jo ima laminirano v dno. Za moje pojme je to balast na takih gumicah. Amortizira udarce pri večjih valovih, to je res imaš jo pa stalno pod nogami.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov