Kje kupiti hr.kune

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8827
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Po Jul 09, 2012 20:56

Absolutno je najbolje dvig na bankomatu. Vedno dvignem vsaj 1500 HRK ali več in potem je provizija zanemarljiva... Kar je večjih zneskov (nakup zaloge v trgonini, gorivo in podobno) pa plačam vedno z Mastercardom... Imam tudi HR osebni račun pri Erste, vendar se mi ne ljubi zafrkavat. Je pa tisto še malo ceneje, čeprav to za večino ne pride v poštev, saj ne boste odpriali računa, zahtevali OIB in podobno zaradi dopusta...
kiti
Poročnik korvete
Prispevkov: 57
Pridružen: Po Sep 20, 2010 19:31
Kraj: Dolenjska

OdgovorNapisal/-a kiti » To Jul 10, 2012 10:06

Rez je tako kot pravi admin. Pri Erste bank pa moraš poleg tega vsako leto na novo zaprositi za novo kartico, saj kot tujec velja samo eno leto.
Jaz imam odprt račun pri Erste in ga koristim samo ,da od doma plačujem stroške (ele.,komunala,internet...)
rider666
Admiral
Prispevkov: 928
Pridružen: Po Jul 19, 2010 12:37

OdgovorNapisal/-a rider666 » Sr Jul 11, 2012 17:04

Slika
Uporabniški avatar
bolid
Admiral
Prispevkov: 2659
Pridružen: Če Maj 29, 2008 18:56
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a bolid » Sr Jul 11, 2012 17:21

Predno sem odšel na ruto sem jih kupil v reiffeisen banka, in sem jih dobil za 100€ 750kun, včeraj sem šel pa spet jih kupit in sem jih dobil za 100€ 745kun :cry:
Ure dnevi leta tečejo....
Uporabniški avatar
marcus
Admiral
Prispevkov: 1434
Pridružen: Če Okt 23, 2008 13:42

OdgovorNapisal/-a marcus » Sr Jul 11, 2012 17:24

Super plakat, ga bom nalepil ženi v avto :lol: :idea: :D
LP
no rain, no rainbow
tomaz_slo
Admiral
Prispevkov: 2392
Pridružen: Če Mar 25, 2010 15:28

OdgovorNapisal/-a tomaz_slo » Sr Jul 11, 2012 18:48

Tale Frend je pa pravi as. Mu sploh ni treba veliko menjati da dobro zasluži. Če mu zmanjka kun jih gre kar na mejo na hrvaško pošto kupit.. :D
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8827
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Sr Jul 11, 2012 22:58

Med vsemi bankami je pri 100 EUR-ih razlike za eno kepco sladoleda... No ja izjema je Frend, vendar ostalo je vse tam-tam... Torej ne kompliciraš in zamenjaš, dvigneš na bankomatu in podobno ravno tam, kjer ti paše... Če boš pa na dopustu popušil 2 kepci sladoleda in si zato prihranil eno dopoldne časa za lutanje od menjalnice do menjalnice, pa mislim, da si naredil vse. :lol:
PeterV
Admiral
Prispevkov: 685
Pridružen: So Nov 14, 2009 08:56

OdgovorNapisal/-a PeterV » Če Jul 12, 2012 09:32

Hvala vsem za izčrpne informacije. Za 1500 kun se res ne bom metal na hrbet za vsako lipo, saj je vse tu nekje.
Ko bom pa menjal milijon evrov (beri nikoli), pa bom dobro razmislil.
Lep pozdrav!
Uporabniški avatar
marcus
Admiral
Prispevkov: 1434
Pridružen: Če Okt 23, 2008 13:42

OdgovorNapisal/-a marcus » Če Jul 12, 2012 10:35

Izgubiti eno dopoldne za lutanje po menjalnicah na dopustu se pa res ne izplača, je bolje pozabiti na nekaj deset lip in si privoščiti eno ledeno pivo :lol: :!:
LP
no rain, no rainbow
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8355
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

OdgovorNapisal/-a Tex » Če Jul 12, 2012 12:01

admin napisal/-a:Med vsemi bankami je pri 100 EUR-ih razlike za eno kepco sladoleda... No ja izjema je Frend, vendar ostalo je vse tam-tam... Torej ne kompliciraš in zamenjaš, dvigneš na bankomatu in podobno ravno tam, kjer ti paše... Če boš pa na dopustu popušil 2 kepci sladoleda in si zato prihranil eno dopoldne časa za lutanje od menjalnice do menjalnice, pa mislim, da si naredil vse. :lol:


Pa ravno polovico jih bo to storilo...
SlikaSlika
“There’s no point having a boat if you don’t use it!”
Matejc
Admiral
Prispevkov: 2593
Pridružen: To Maj 19, 2009 22:01
Kraj: SLO - HR, skratka EU

OdgovorNapisal/-a Matejc » Če Jul 12, 2012 15:05

admin napisal/-a:Med vsemi bankami je pri 100 EUR-ih razlike za eno kepco sladoleda... No ja izjema je Frend, vendar ostalo je vse tam-tam... Torej ne kompliciraš in zamenjaš, dvigneš na bankomatu in podobno ravno tam, kjer ti paše... Če boš pa na dopustu popušil 2 kepci sladoleda in si zato prihranil eno dopoldne časa za lutanje od menjalnice do menjalnice, pa mislim, da si naredil vse. :lol:


A nemoj prijatelj.... sve za sljadoljed :!: :!: :!: može i u podne šetat za kuglicu...
Sm jo prpelu da bo kuhala kt mami, pa je pila kt ati...
Mark0mark0
Poddesetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe Jul 13, 2012 12:50
Kontakt:

Menjava kun na Obrežju

OdgovorNapisal/-a Mark0mark0 » Po Jul 16, 2012 15:11

Kot vidim, sem imel kar srečo, da sem mejo prečkal na Obrežju in tam nabavil kune :)
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Po Jul 16, 2012 16:15

Kje nabaviti Hr. Kune ?

Jaz sem probal na banki in je šlo.


Zdej pa resno. Čim več plačevati s kartico, je definitivno najceneje (najugodnejši kurs). Gorivo, večerje, avtokampe, marine, hotele, ...
Za sladoled in ostale drobnarije je pa itak vseen k..., kolk daš zanje. Smo tule porabili že ziher več časa, kot je vredna razlika :roll:
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
marcus
Admiral
Prispevkov: 1434
Pridružen: Če Okt 23, 2008 13:42

OdgovorNapisal/-a marcus » Po Jul 16, 2012 16:54

Natančno to prakso uporabljamo že dalj časa, kar je res najboljši tečaj menjave :idea:
Ampak smo pa res "v dlako" prediskutirali to temo :!: :D :o
LP
no rain, no rainbow
Uporabniški avatar
gabr
Kontraadmiral
Prispevkov: 320
Pridružen: Sr Feb 18, 2009 18:20

OdgovorNapisal/-a gabr » Po Jul 16, 2012 17:17

Probajte v Umagu marina na novem bankomatu. 6,98 14dni nazaj. Lopovščina

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov