Komet, ga je opazil kdo?

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 3249
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Komet, ga je opazil kdo?

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » To Jul 28, 2020 12:28

Te dni (mesec) naj bi se s prostim ocesom videl komet Neowise. Trenutno se pomika nekje pod Velikim vozom, v smeri SZZ. Viden naj bi bil od 22 ure dalje, se kak teden.

Ze par dni ga skusam najt pa ne gre, kljub daljnogledu (10x). Morda je prenizko na obzorju kjer je vedno malo meglic pa se ga preprosto ne vidi. Ali pa pac samo repa.

Ga je videl kdo slucajno?
Uporabniški avatar
sova
Admiral
Prispevkov: 933
Pridružen: Sr Okt 15, 2014 21:02
Kraj: Solkan

Re: Komet, ga je opazil kdo?

OdgovorNapisal/-a sova » To Jul 28, 2020 12:53

Tudi jaz že par dni hodim ven ob 22.00h in gledam v tej smeri pa nič.

lp.
dejmimer
Kapitan korvete
Prispevkov: 98
Pridružen: Če Jun 27, 2019 12:22

Re: Komet, ga je opazil kdo?

OdgovorNapisal/-a dejmimer » To Jul 28, 2020 12:55

Kake 2 dni sem poskušal, pa mi ni uspelo.
Bojda je s prostim očesom lepo viden z višjih krajev (hribov/gora).
Uporabniški avatar
SebastjanM
Admiral
Prispevkov: 656
Pridružen: Po Maj 22, 2017 15:16
Kraj: Celje

Re: Komet, ga je opazil kdo?

OdgovorNapisal/-a SebastjanM » To Jul 28, 2020 19:14

Naložiš si aplikacijo kot je npr. Stelarium ali Sky walk in s pomočjo telefona po nebu ciljaš od planetov, zvezd, satelitov, galaksij, kometov...
Uporabno in zanimivo.
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2636
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

Re: Komet, ga je opazil kdo?

OdgovorNapisal/-a motorni » To Jul 28, 2020 19:34

A tega?
Šli smo ga gledat na Stražo, to je tista cerkvica na otoku Istu. Pa sem ga slikal s telefonom. Da ga vidiš, rabiš precej temno nebo, brez lune. Slika je narejena 19. julija ob 22:33
Slika
__________________
lp
motorni
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 3249
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Komet, ga je opazil kdo?

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » To Jul 28, 2020 19:37

SebastjanM napisal/-a:Naložiš si aplikacijo kot je npr. Stelarium ali Sky walk in s pomočjo telefona po nebu ciljaš od planetov, zvezd, satelitov, galaksij, kometov...
Uporabno in zanimivo.


Mam SkyMap in vem kje bi moral bit. Ampak kot pravim, iz nekega razloga se ga ne vidi.

@motorni

To ja! Dobro si ujel :!:
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2636
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

Re: Komet, ga je opazil kdo?

OdgovorNapisal/-a motorni » To Jul 28, 2020 19:44

če pogledaš temo zanimivi linki.., je tam še ena boljša slika.
__________________

lp

motorni

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov