Radar na Brdnikovi
Moderatorji: moderator2, moderator
Nisem siguren, ce ni to name letelo...navigator napisal/-a:Jaz bi rabil kak detektor za idiote..![]()
Uporaba radar detektorja v Sloveniji je dovoljena, oziroma ni prepovedana. Pripomoček je zelo koristen in poskrbi za umirjeno voznjo. Detektor ima tudi nekaj laznih alarmov, kar pomeni, da v povprecju vozis pocasneje, kot brez njega. Osebno sem bil v startu proti, tako, kot sem bil proti objavam radarjev po radiu. Vendar sem misljenje spremenil, saj je z vsemi temi dejanji dosezen cilj in to je voznja po predpisih-umirjanje prometa. Tako stališče zavzema tudi MNZ. Cilj meritev hitrosti ni kaznovanje, temvec umirjanje prometa.
V kolikor izberes pravi detektor in se nanj navadis je zelo učinkovit. Vsekakor pa ne delajo detektorji za 100€, vsaj ne tako, da bi bil nakup upravicen.
Referenca zanj je sigurno ta, da sem jaz v zadnjih 6 letih plačal kazen samo enkrat in to na laser. Letno delam okoli 100.000km, raje malo več.
Bolj pa je potrebno biti pozoren v tujini, ker je uporaba in nekje celo posedovanje prepovedana, vendar obstaja tudi za to rešitev...
mama micka, ni letelo nate.. po cestah se že kar nekaj let vozim po predpisih.. me je izučilo.. a idioti, ki jim ni jasno, da so ceste za vse ne le za prepotentne mogočneže, naredijo vse skupaj zelo nevarno in predvsem drago.. a le za tiste, ki se načeloma držimo predpisov, pa se kdaj zalomi, pa smo malo prehitri in nas ujamejo.. tiste, ki so pa zares nevarni, teh se pa ne upa dotaknit nihče.. 
MORJE, ŠIROKA CESTA..
navigator napisal/-a:mama micka, ni letelo nate.. po cestah se že kar nekaj let vozim po predpisih.. me je izučilo.. a idioti, ki jim ni jasno, da so ceste za vse ne le za prepotentne mogočneže, naredijo vse skupaj zelo nevarno in predvsem drago.. a le za tiste, ki se načeloma držimo predpisov, pa se kdaj zalomi, pa smo malo prehitri in nas ujamejo.. tiste, ki so pa zares nevarni, teh se pa ne upa dotaknit nihče..
Aha, potem se opravicujem...
No kar se tiče detektorjev pa tem prepotentnežem tudi ne pomagajo kaj preveč, ker čudežev ne znajo delat. V evropi imajo radaji izredno šibek signal(direktiva EU o onesnaževanju z elektromagnetnem smogu in podobno), torej če nekdo leti 100km/h pri omejitvi 50 bo detektor zaznal radar prepozno za uspešno zaviranje.
Idealen pa je, kot sem napisal za nas, ki smo dokaj normalni in vozimo teh prej omenjenih 10-20km/h preko omejitve...
Teh 10-20km/h pa je in z novim zakonom še bolj, drago.
No, če bo kaksen iteres se bom pa bolj razpisal
Kaj radar detektor ti odkrije radar še predno te ustreli
po mojih izkušnjah je proti laserju nemogoče montirat kak detektor.Mogoče edino kaki motilec laserja
Sama laser pištola ne oddaja nikakeršnih žarkov, ko pa te ustreli je pa že prepozno, takrat ti res zapiska sam.....
To so moje izkušnje
To so moje izkušnje
Ure dnevi leta tečejo....
@bolid
Zadeva je zelo enostavna...
100% imaš glede tega prav.
Vedno pa obstaja možnost, da zazna žarek od avtomobila pred teboj, celo nekaj avtomobilov pred teboj, boljsi detektorji vcasih celo zaznajo kaksne odboje... v tem primeru imas veliko možnosti, da zmanjsas hitrost.ž
Druga varianta je, verjetno si ze opazil, da policist "strelja" v intervalih po slabo sekundo, bodisi, ker je kolona ali ker pri kakem pospesevanju isce visje odcitke... Torej tudi v tem primeru zmanjsas in upas, da je meril nate se enkrat.
Tretja, najbolj zanesljiva stvar pa je, ko ti detektor javi laser, takoj nekam zavijes. V kolikor je to kaka ulica, trgovina in podobno ti nimajo kaj.
V 99% ne gre za teboj, ce pa gre, ti pa itaq ne more nic, ker laser ti mora predocit na kraju in ne nekaj ulic stran...
Jaz sem zavil stran do sedaj ene 2x ali 3x, pa ni bilo problema. Kaj vec pa lahko pove Bostjan
Glede Jammerjev pa je tako. Osebno jih ne odobravam
kaj hitro pa si lahko zrihtas kazen 400€ in izredni tehnicni pregled ter seveda odvzem naprave. Spet pa obstajajo tako dobri jammerji, da policistu zazna le manjso trenutno napako, ki je tudi sicer mogoča.
Sam sem videl kako deluje dober jamer, za moje pojme dober! Zmoti laser in jama slabe dve sekundi, nato se popolnoma izklopi in dovoli se eno merjenje. Do takrat pa zmanjsas hitrost. In smo vsi zadovoljni! Policist ima meritev, ti pa pravo hitrost
Morda sem pisal intuziastično. Vsekakor podpiram delo policistov in jih zelo spoštujem. Gre pa se za mojo denarnico. Tisti, ki delate veliko kilometrov veste kako izgleda...
Zadeva je zelo enostavna...
100% imaš glede tega prav.
Vedno pa obstaja možnost, da zazna žarek od avtomobila pred teboj, celo nekaj avtomobilov pred teboj, boljsi detektorji vcasih celo zaznajo kaksne odboje... v tem primeru imas veliko možnosti, da zmanjsas hitrost.ž
Druga varianta je, verjetno si ze opazil, da policist "strelja" v intervalih po slabo sekundo, bodisi, ker je kolona ali ker pri kakem pospesevanju isce visje odcitke... Torej tudi v tem primeru zmanjsas in upas, da je meril nate se enkrat.
Tretja, najbolj zanesljiva stvar pa je, ko ti detektor javi laser, takoj nekam zavijes. V kolikor je to kaka ulica, trgovina in podobno ti nimajo kaj.
V 99% ne gre za teboj, ce pa gre, ti pa itaq ne more nic, ker laser ti mora predocit na kraju in ne nekaj ulic stran...
Jaz sem zavil stran do sedaj ene 2x ali 3x, pa ni bilo problema. Kaj vec pa lahko pove Bostjan
Glede Jammerjev pa je tako. Osebno jih ne odobravam
Sam sem videl kako deluje dober jamer, za moje pojme dober! Zmoti laser in jama slabe dve sekundi, nato se popolnoma izklopi in dovoli se eno merjenje. Do takrat pa zmanjsas hitrost. In smo vsi zadovoljni! Policist ima meritev, ti pa pravo hitrost
Morda sem pisal intuziastično. Vsekakor podpiram delo policistov in jih zelo spoštujem. Gre pa se za mojo denarnico. Tisti, ki delate veliko kilometrov veste kako izgleda...
In tu se razlikujemo od nekaterih narodov. Ko pride k nam v veljavo kakšni zakon se najprej poiščejo variante da ga zaobidemo, v bolj normalnih državah, pa se zakon začne spoštovat, pa čeprav je za P.M. Sedaj se vsi pogovarjajo da bojo nehali piti in počasneje voziti. Prepozno. Če bi to storili že pred leti bi še vedno imeli nizke kazni, ker bi bil red na cesti. Pa ne pravim da bo sedaj, ampak tisti, ki predpisujejo take kazni pa komaj čakajo na izgovor, da nas lupijo kot banane, mi pa jim pomagamo.
Guma je guma, zaenkrat.
janadino napisal/-a:In tu se razlikujemo od nekaterih narodov. Ko pride k nam v veljavo kakšni zakon se najprej poiščejo variante da ga zaobidemo, v bolj normalnih državah, pa se zakon začne spoštovat, pa čeprav je za P.M. Sedaj se vsi pogovarjajo da bojo nehali piti in počasneje voziti. Prepozno. Če bi to storili že pred leti bi še vedno imeli nizke kazni, ker bi bil red na cesti. Pa ne pravim da bo sedaj, ampak tisti, ki predpisujejo take kazni pa komaj čakajo na izgovor, da nas lupijo kot banane, mi pa jim pomagamo.
in razlikujemo se tudi po tem da se oni držijo zakona in omejitev, v naši državici je pa postalo tako da se vozi raje 20 km pod omejitvijo in na avtocesti na levem pasu z max hitrostjo 100 km/h..in normalno se potem najde kdo ki popizdi-sam sem tudi med njimi in pol zaradi takih idiotov fašeš kazen ko prehitevaš in imaš posledično s tem višjo hitrost..ipd..
lp
Veritas et Aequitas
janadino napisal/-a:In tu se razlikujemo od nekaterih narodov. Ko pride k nam v veljavo kakšni zakon se najprej poiščejo variante da ga zaobidemo, v bolj normalnih državah, pa se zakon začne spoštovat, pa čeprav je za P.M. Sedaj se vsi pogovarjajo da bojo nehali piti in počasneje voziti. Prepozno. Če bi to storili že pred leti bi še vedno imeli nizke kazni, ker bi bil red na cesti. Pa ne pravim da bo sedaj, ampak tisti, ki predpisujejo take kazni pa komaj čakajo na izgovor, da nas lupijo kot banane, mi pa jim pomagamo.
Hja, niti ni cisto tako, kar se tiče zaobidanja zakona, avstrijci in nemci imajo ogromno teh detektorjev, ceprav so prepovedani, enako francozi. V franciji ti celo odvzamejo avtomobil v kolikor imas vgrajen detektor(da ni prenosen), torej so oni po tvoji teoriji se bolj zeleli zaobiti zakon.
V tem trenutku drzava zeli napolniti kasico prasico. Tako znizanje smrtnosti na cesti, kot ga je dosegla Slovenija v zadnjih letih je redko, vendar ocitno ni dovolj
Moje osebno mnenje je, da se je vozniska kultura precej precej izboljsala.
Danes viden radar v belem focusu na Ižanki med kriziscem za Crno vas in nadvozom nad AC, ob eni zivi meji, par metrov od ceste. Ce nisi pozoren, ni sans da opazis, barabe. Na drugi strani AC pa policistka skrita za avtobusno postajo. Ne vem pa, a je bila samo se dodatna kontrola, ali je tist v focusu javljal, koga mora ustavit. Vsaj tako deluje pri kangoojih..
Kdo je na strani
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov

