Kava

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
theDamjan
Admiral
Prispevkov: 969
Pridružen: Ne Mar 01, 2015 19:42
Kraj: Trebnje - Novi Vinodolski - Jadransko morje
Kontakt:

Re: Kava

OdgovorNapisal/-a theDamjan » Če Nov 05, 2020 12:16

No, na naslednjem srečanju pri meni rezerviram tvojo idejo CAR. Predavanje o kavi in poizkušanje.

Za nepoznavalce: toliko kave kit CAR letno proda, je mi vsi morjeplovci Slovenije ne spijemo skupaj kar nekaj let, če ne nekaj deset let :lol:
Nazadnje spremenil theDamjan, dne Če Nov 05, 2020 12:59, skupaj popravljeno 1 krat.
-----------------
***Naj bo vsak dan najlepši!
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4361
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: Kava

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Če Nov 05, 2020 12:26

Ja tole bi znala bit huda in poučna udeležba.
mašinfirer
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5414
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Kava

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Če Nov 05, 2020 12:31

CAR... ODLIČNA IDEJA!!!

Dnevno spijem le dve skodelici kave, vendar mora biti dobra, da si jo pripravim z užitkom. Najraje imam kavo v zrnju katero mi tik pred pripravo stroj zmelje. Takrat izjemno zadiši.

Za vsak dan imam najraje Excelsior kavo v zrnju iz Trsta. Pripelje mi jo njihov prodajni zastopnik g. Emil Ž. (ničštirienašestenasedemdevettritri) 1kg stane 20€ kar se mi zdi primerno za odlično kavo.

Občasno naročim za pokušino kavo s poreklom pri ESCOBAR... Zelo mi je všeč Aromatizirana kava IRISH CREAM...


Moj kotiček za pripravo kave na delu sem si opremil s privlačno fototapeto, ki me vsaj v mislih prestavi na morje. Zanimivo je, da mi takoj, ko vstanem bolj paše čaj.
Slika
Nazadnje spremenil Nikola T., dne Če Nov 05, 2020 13:34, skupaj popravljeno 1 krat.
CAR
Admiral
Prispevkov: 2375
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

Re: Kava

OdgovorNapisal/-a CAR » Če Nov 05, 2020 12:51

Damjan deal. Bi pa rekel vec sto let kot vec 10 let :D
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1838
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Kava

OdgovorNapisal/-a Paco » Če Nov 05, 2020 14:32

Se pridružujem takoj , da zvem več o kavi :=)

Nikola ko ti bo naslednjič pripeljal pa daj še kg zame vzemi.
lpp
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 3250
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Kava

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Če Nov 05, 2020 14:45

V Sarajevu sem v kofi shopih kupoval tucano kavo. Kuhali potem doma v đezvi, boljse doma kuhane se nisem pil. 'Tucana' pomeni nekako tolčena namesto mleta. Res je bla dobra. Ce kdo hodi dol priporocam, pa se kilo zame naj vzame ;)
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7536
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Kava

OdgovorNapisal/-a H2O » Če Nov 05, 2020 15:01

1stofficer napisal/-a:'Tucana' pomeni nekako tolčena namesto mleta.

Tucana pomeni tudi jeb.na :wink:
Uporabniški avatar
Lure
Admiral
Prispevkov: 814
Pridružen: Če Nov 06, 2008 18:58
Kraj: Ljubljana - Izola

Re: Kava

OdgovorNapisal/-a Lure » Če Nov 05, 2020 17:23

Jaz sem tudi odvisen od vsaj dveh espresso/capuccino kav na dan, zato sem na jadranju kar trpel, ker vsi vemo, da je marsikje po otokih težko dobiti dober espresso.

Pred par leti pa sem pa našel Handpresso Auto in je res super zadeva.

Slika

Lahko ESE pods uporabljaš ali svojo kavo. Traja sicer cca 2 minute, da skuha eno kavo, ampak je ta prava z debelo kremo na vrhu.
al

Re: Kava

OdgovorNapisal/-a al » Če Nov 05, 2020 17:38

:shock: :shock: :shock:
ne mi pol rečt, kaj sam nakladamo na forumu. zjutraj dvignem temo, pa so skor tri strani :D

torej nismo samo zapiti morjeplovci ampak tud kofetkarji :D

ja nč. jaz tud zlivam kavo vase. zjutraj dve šalci turške. no ja, jaz ji pravim grška:)
potem pa nekam na kavo (v teh časih zahtevno opravilo) in še cca 4 esprese.
pa v pisarni...

zvečer pa lahko komot zaspim, če prej spijem en light grško. no turško:)

men sicer ni jasno ampak pomoje kava nima nekega hudega, poživilnega vpliva name.
vem le to, da me glava boli, če je ne pijem.


@Lure
to je pa super zadeva. A to je na Nespresso kapsule?
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4877
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Kava

OdgovorNapisal/-a alesjo » Če Nov 05, 2020 17:57

Naj še jaz povem o kofetku, veliko let nazaj ko sem še palio cigarete pa motao kak fin tobak sem pil več kavic dnevno, zdaj pa samo eno fino zjutraj in konc. Pa prijetno kofetkanje želim vsem ki to guštirate tako kot je treba :)
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2525
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: Kava

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Če Nov 05, 2020 18:26

zanimivo, da južneje od turčije kave ni na normalnih jedilnikih? se bom pozanimal pri mojih Palestincih naslednji teden zakaj je temu tako.
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 3250
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Kava

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Če Nov 05, 2020 18:30

Hmmm.. nism vedu, da Izrael ni juzneje od Turcije

http://www.turkishstylegroundcoffee.com/israeli-coffee/
weta
Admiral
Prispevkov: 1201
Pridružen: Po Nov 05, 2007 13:05

Re: Kava

OdgovorNapisal/-a weta » Če Nov 05, 2020 18:34

za mene so tiste kave iz džezve za en drek. Ne maram tega. Rad pa spijem dober espresso ali pa macchiato, kje se dobi tudi dober capuccino. Spijem dve na dan, redko eno in še bolj redko tri. Več nikoli.
doma si jo skuham v moki.
Prisegam na illy ali na lavazza orro. Te so mi ok. Verjetno so tudi kake druge dobre, pa jih nisem še guštiral.
Je pa res veliko odvisno od priprave kafeta. Denimo v Perli v Novi Gorici imajo Illy kofe, sama skuhana kofeta pa so presenetljivo zanič.
načeloma v Italiji najlažje dobim dobro kafe, na severu in vzhodu je treba imet srečo.
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2525
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: Kava

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Če Nov 05, 2020 18:38

1stofficer napisal/-a:Hmmm.. nism vedu, da Izrael ni juzneje od Turcije

http://www.turkishstylegroundcoffee.com/israeli-coffee/


ne bi jaz začenjal z Izraelom, s to umetno rakavo tvorbo. že kdaj slišal za sinajski polotok? Iran? Leta sem preživel v prostoru med turčijo in Bangladešem. pa ni ravno neke ponudbe kave tam.

res Izrael...tako kot je sedaj del Evrovizije. pa še česa drugega. ...
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7536
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Kava

OdgovorNapisal/-a H2O » Če Nov 05, 2020 18:49

kr3mn1 napisal/-a:Leta sem preživel v prostoru med turčijo in Bangladešem. pa ni ravno neke ponudbe kave tam.

Tam je zakon čaj. Tako mu tudi rečejo... čaj. Enako, kot mi.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov