Nakup vinjete za gumenjaka 2,5m (Hrvaška)

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

Uporabniški avatar
BohVar
Kapitan
Prispevkov: 183
Pridružen: To Apr 20, 2010 15:02
Kraj: Okolica LJ

Nakup vinjete za gumenjaka 2,5m (Hrvaška)

OdgovorNapisal/-a BohVar » To Avg 02, 2011 08:13

Bil čez vikend v Umagu na probi novega čolna. Pri vhodu v kamp, so videli, da imam pripeto prikolico in gumenjaka.
Vsem "navičarjem" dajo na vhodu info listek, na katerem so opisani hitri napotki okoli zakonodaje in uredb na Hrvaškem. Piše, če je čoln daljši kot 2,5m in motorni pogon nad 5HP mora imeti ustrezno vinjeto (in seveda popis oseb)!!! Seveda ni potrebno, da je registriran in zavarovan (do 3m)!!!
Datum veljavnosti te uredbe je naveden 1.1.2010.

Sam se mislil, da je omejitev na treh metrih in se prejšne sezone vozil brez vinjete in popisa oseb na bivšem YAM300s in Yamaha 5HP....

No zgolj v INFO..... :roll: :oops: :shock: :oops:
Hodi v planine in plovi po morju dokler je še čas, ker prišel bo čas, ko ne bo več čas, in kmalu bo ta čas!
Uporabniški avatar
BohVar
Kapitan
Prispevkov: 183
Pridružen: To Apr 20, 2010 15:02
Kraj: Okolica LJ

OdgovorNapisal/-a BohVar » To Avg 02, 2011 08:14

No "tenderji" niso zajeti v to. Sem, pa slišal, da kontrolirajo tudi oddaljenost "tenderjev" od bark.... :roll:
Hodi v planine in plovi po morju dokler je še čas, ker prišel bo čas, ko ne bo več čas, in kmalu bo ta čas!
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 7095
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » To Avg 02, 2011 10:19

In koliko je dovoljena oddaljenost tenderjev od bark?
Uporabniški avatar
BohVar
Kapitan
Prispevkov: 183
Pridružen: To Apr 20, 2010 15:02
Kraj: Okolica LJ

OdgovorNapisal/-a BohVar » To Avg 02, 2011 13:45

V bistvu niti ne vem :oops: , verjamem, pa, da zatežen hrvaški "organ" pozna zelo dobro..... :roll:......
Hodi v planine in plovi po morju dokler je še čas, ker prišel bo čas, ko ne bo več čas, in kmalu bo ta čas!
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » To Avg 02, 2011 15:14

Marchi napisal/-a:In koliko je dovoljena oddaljenost tenderjev od bark?


Pazi ta uradni odgovor luškega kapetana, ki sem mu ga zastavil. "Tender se ne smije odaljiti iz vidnog polja matičnog broda."
Zdej si pa tolmači tole. Lahko je 50 m za rtom in ga ne vidiš, ali pa 10 milj, pa ga boš z daljnogledom še vedno vidu.
Ampak mislim, da je stvar jasna. Ne moreš imeti npr. na Pašmanu gumenjaka (tender to), barko pa na Krku. Če vidijo, da ljudje pripadajo dotični barke, še nisem slišal za probleme.
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 7095
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » To Avg 02, 2011 18:59

Lahko pa imaš barko na Ugljanu in greš s tenderjem v Zadar ;)
Uporabniški avatar
Splav
Viceadmiral
Prispevkov: 359
Pridružen: To Jun 10, 2008 09:46

Re: Nakup vinjete za gumenjaka 2,5m (Hrvaška)

OdgovorNapisal/-a Splav » Če Jan 05, 2012 09:08

BohVar napisal/-a:Seveda ni potrebno, da je registriran in zavarovan (do 3m)!!!


Kriterij pri potrebnosti obveznega zavarovanja čolnov je samo moč motorja in ne dolžina.
Mirno morje in široko obzorje.
matjazzz
Poročnik fregate
Prispevkov: 63
Pridružen: Če Jun 17, 2010 17:26
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a matjazzz » So Sep 01, 2012 19:46

po kratkem iskanju strica googla sem najdel tole:
http://forum.h2oteam.com/pravilniki-rib ... t1822.html

Re: Registracija čolna v CRO

OdgovorNapisal/-a Tjaš dne Ne feb 20, 2011 10:26
Mogoče je še aktualno glede VINJET...ker je tudi mene mučilo kako je z vinjetami (KER IMAM ČOLN 2,8 m IN MOTOR 6 kM -4,4 kW) sem se malo poglobil in prišel do zaključka:
Napisana sta bila dva zakonika, eden je bil v letu 2004 in drugi v letu 2006. Zmeda nastaja, ker se starih ne briše...verjetno pa tudi kapetanije niso ažurne...

http://www.mmtpr.hr/UserDocsImages/nn-2 ... oravak.pdf, http://www.perla-net.hr/modul/vijest.asp?id=230, http://www.mmtpr.hr/UserDocsImages/nn-2 ... oravak.pdf TO JE PRIMER STAREGA PA ŠE NEKAJ LINKOV BI SE NAŠLO...

NOVI ZAKONIKK JE... http://www.mmpi.hr/UserDocsImages/nn-40 ... e-more.htm, http://www.seaeagle.si/www/images/stori ... rodica.PDF


IN ŠE OBRAZLOŽITEV Z RAZNIMI ODGOVORI IN CENIKI
http://www.adriaticsailor.com/sezona_20 ... al/1356/HR

Torej vinjeto mora imeti čoln kateri je večji od 3m ali manjši če ima motor 5Kw in več (Kw ne konjev)
Svetujem vam, da si novi zakonik sprintate in ga imate s seboj na čolnu kajti na ta način se se lahko izognete marsikateri nevšečnosti.
Upam da sem s tem komu kaj pomagal...(upam pa tudi da za leto 2011 ne bo kakih sprememb)

http://www.mmpi.hr/UserDocsImages/nn-40 ... e-more.htm mi ne odpre ampak če drži kar je pod http://www.seaeagle.si/www/images/stori ... rodica.PDF
drži kar je napisal uporabnik tjaš
Uporabniški avatar
Splav
Viceadmiral
Prispevkov: 359
Pridružen: To Jun 10, 2008 09:46

OdgovorNapisal/-a Splav » Po Sep 03, 2012 08:45

Pri branju tega zakona nisem prišel do odgovora na sledeče vprašanje.
Čoln pripeljem po kopnem, na kapitaniji kupim vinjeto, mi potrdijo "popis osoba" in zaplujem. Čoln peljem nazaj domov in se čez mesec dni vrnem na Hrvaško, spet po kopnem. Ali se mi je pred plovbo potrebno ponovno oglasiti v luški kapitaniji, tudi če imam veljavno vinjeto in potrjen popis oseb. Plul bom pa z istimi ljudmi na krovu, ki so že na potrjenem popisu oseb.
Mirno morje in široko obzorje.
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8355
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

OdgovorNapisal/-a Tex » Po Sep 03, 2012 10:00

Splav napisal/-a:Pri branju tega zakona nisem prišel do odgovora na sledeče vprašanje.
Čoln pripeljem po kopnem, na kapitaniji kupim vinjeto, mi potrdijo "popis osoba" in zaplujem. Čoln peljem nazaj domov in se čez mesec dni vrnem na Hrvaško, spet po kopnem. Ali se mi je pred plovbo potrebno ponovno oglasiti v luški kapitaniji, tudi če imam veljavno vinjeto in potrjen popis oseb. Plul bom pa z istimi ljudmi na krovu, ki so že na potrjenem popisu oseb.


Daj dvakrat preberi svoje vprašanje, pa si sam odgovori, mislim, da ti bo uspelo, če znaš sešteti 2+2...
:wink:
SlikaSlika
“There’s no point having a boat if you don’t use it!”
Uporabniški avatar
Splav
Viceadmiral
Prispevkov: 359
Pridružen: To Jun 10, 2008 09:46

OdgovorNapisal/-a Splav » Po Sep 03, 2012 12:00

Tex napisal/-a:
Splav napisal/-a:Pri branju tega zakona nisem prišel do odgovora na sledeče vprašanje.
Čoln pripeljem po kopnem, na kapitaniji kupim vinjeto, mi potrdijo "popis osoba" in zaplujem. Čoln peljem nazaj domov in se čez mesec dni vrnem na Hrvaško, spet po kopnem. Ali se mi je pred plovbo potrebno ponovno oglasiti v luški kapitaniji, tudi če imam veljavno vinjeto in potrjen popis oseb. Plul bom pa z istimi ljudmi na krovu, ki so že na potrjenem popisu oseb.


Daj dvakrat preberi svoje vprašanje, pa si sam odgovori, mislim, da ti bo uspelo, če znaš sešteti 2+2...
:wink:


Saj vem, da moje vprašanje vsebuje tudi (željeni) odgovor, vendar je fajn, če zakon razume enako, še kdo. Hvala za potrditev.
Mirno morje in široko obzorje.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta