Ali lahko čoln upravlja oseba brez lastnika na krovu

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2024
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » Če Maj 17, 2012 14:20

Mare, si siguren, da je rok prijave 12 ur? Pozimi se je hči hotela prijaviti na policiji v Krku ( v soboto ob 23h) in ji je rekel policaj, da ima časa 48 in naj gre na agencijo v ponedeljek.
Sprašujem zato, ker imam lahko probleme tudi na meji, ko se vračam domov, ker se za vikende običajno ne prijavljam in se skrivam v območju 48 ur.
Kje piše koliko časa imaš, da se prijaviš? Nima pa to veze z turistično takso, ampak zakon o tujcih, če prav razumem
mirno morje
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3373
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

OdgovorNapisal/-a MareC » Če Maj 17, 2012 14:48

Roman 1 napisal/-a:Mare, si siguren, da je rok prijave 12 ur? Pozimi se je hči hotela prijaviti na policiji v Krku ( v soboto ob 23h) in ji je rekel policaj, da ima časa 48 in naj gre na agencijo v ponedeljek.
Sprašujem zato, ker imam lahko probleme tudi na meji, ko se vračam domov, ker se za vikende običajno ne prijavljam in se skrivam v območju 48 ur.
Kje piše koliko časa imaš, da se prijaviš? Nima pa to veze z turistično takso, ampak zakon o tujcih, če prav razumem


bom probal izbrskat oz. bom vprašal na agenciji jutri ko grem dol in poročam
meni so policaji 2x zatežili in omenili nov zakon 12ur

no več o tem ko se vrnem iz CRO
Uporabniški avatar
hrošč
Admiral
Prispevkov: 1359
Pridružen: Sr Sep 08, 2010 17:32
Kraj: Ljubljana - Vrsar

OdgovorNapisal/-a hrošč » Če Maj 17, 2012 17:44

Huh, zanimivo. Priznam, da na to prijavo pa nisem nikoli pomislil na tak način, da lahko na meji zatežijo za potrdilo kje si bival. Od 1.6. do 30.9. sem itak prijavljen na paušal na vikendu, izven sezone se pa nikoli ne prijavljam, tudi za par dni ne. Res pa da tudi vedno ne čekirajo dokumentov v sistemu in zato ne vejo, kdaj si vstopil. Tistega listka pa ne nosim nikoli sabo iz bajte.
In tudi mene zanima ta rok prijave, sem slišal že 48, 24, sedaj pa še 12 ur.
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2636
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

OdgovorNapisal/-a motorni » Če Maj 17, 2012 19:49

Tukaj imajo opis. Ni sicer čisto jasno, kje se prijaviš če privlečeš čoln po kopnem (verjetno na najbližjem pomorskem mejnem prehodu, kjer daš čoln v vodo), v glavnem pa piše vse.
__________________
lp
motorni
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3373
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

OdgovorNapisal/-a MareC » Če Maj 17, 2012 19:55

motorni napisal/-a:Tukaj imajo opis. Ni sicer čisto jasno, kje se prijaviš če privlečeš čoln po kopnem (verjetno na najbližjem pomorskem mejnem prehodu, kjer daš čoln v vodo), v glavnem pa piše vse.


bravo motorni
to bom povečal, okviril in plastificiral
in vsakemu hrvaškemu policaju nalimam na njihovo puhlo glavo
mater jim vidim, mene pa jebejeo non stop
pa ne tukaj prijava, pa ne tam
Uporabniški avatar
bolid
Admiral
Prispevkov: 2659
Pridružen: Če Maj 29, 2008 18:56
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a bolid » Če Maj 17, 2012 20:41

Motorni, tole je pa res dober link, lepo piše da si se dolžan prijaviti v 48 tih urah :!:
Ure dnevi leta tečejo....
Uporabniški avatar
123dejan
Admiral
Prispevkov: 618
Pridružen: Po Jun 22, 2009 08:32
Kraj: Gotof-burg!

OdgovorNapisal/-a 123dejan » Če Maj 17, 2012 22:04

pravne i fizičke osobe koje pružaju usluge veza u luci nautičkog turizma, kada je stranac došao na plovilo na kojem će biti smješten-u roku od 12 sati od pružanja usluge smještaja

Kaj pa to?
ZigaJ
Štabni vodnik
Prispevkov: 27
Pridružen: Sr Jun 06, 2012 20:37

OdgovorNapisal/-a ZigaJ » Po Jul 02, 2012 16:28

Pozdravljeni,
če niste vsi na dopustu...

V zvezi s pooblastili me zanima, če je več solastnikov barke pa bi prijatelj (bodoči solastnik, a dokumenti še niso urejeni) rad odplul na dopust na Hrvaško - ali mora imeti pooblastila vseh solastnikov ali zadostuje pooblastilo enega od solastnikov?

Hvala!

Žiga
boss
Kontraadmiral
Prispevkov: 222
Pridružen: Če Jan 07, 2010 11:10
Kraj: Mali Lošinj

OdgovorNapisal/-a boss » Po Jul 02, 2012 23:09

Hvala motorni, si lepo našel...

Samo tale je pa smešna:

Stranac na kratkotrajnom boravku, stranac na stalnom boravku i stranac na privremenom boravku dužni su odjaviti boravište, odnosno prebivalište stranca najkasnije prvog sljedećeg dana od odlaska stranca s adrese stanovanja, boravišta, odnosno prebivališta..

Če sem pravilno razumel, moram najkasneje do naslednjega dne, ko sem odšel, se odjavit!!! GRrrrr.

Čaki, prvo grem, pol pa moram v roku enega dne prit nazaj, se odjavit?


Sam je pa res, kampi, hoteli, privat 24, zdravilišča 48, ur, marine 12 ur...
grem naprej:

Stranac na privremenom boravku dužan je prijaviti boravište i adresu stanovanja te promjenu boravišta i adrese stanovanja u roku tri dana od ulaska u Republiku Hrvatsku, odnosno od dana promjene boravišta ili adrese stanovanja.

Torej, če imam vikend, ali spim na čolnu izven luke, je tri dni, a ne? One ure 12/24/48 so samo za pravne in fizične osebe (kamp, apartma,hoteli...) hrvaških lastnikov. Naj še kdo prebere in me razsvetli ;))).

Če jaz kaj zastopim, se moram prijavit v roku treh dni (privremeno) oziroma 48 (kratkotrajnem) urah, potem pa me mora prijavit marina v 12 urah, kamp, hoteli.., v 24 urah in zdravilišča v 48 urah.
Nikjer pa ne piše razlika med kratkotrajnim in privremenim... oziroma za kratkotrajno piše 90 dni v 6 mesecih... to bi lahko bili mi, se pravi imam 48 ur časa, da se prijavim, potem pa kamp 24 ali marina 12.

Se mi zdi, da mi mal RAM-a zmankuje za vse te informacije. Bi prosil, če zna še kdo drugače tolmačit Hrdeke...
Uporabniški avatar
MarkoWave
Desetnik
Prispevkov: 12
Pridružen: Če Jul 16, 2015 11:33
Kraj: Vrhnika

OdgovorNapisal/-a MarkoWave » Če Jul 16, 2015 11:50

Lahko vozim čoln od očeta brez vseh pooblastil glede na to, da imava isti priimek ?
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2636
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

OdgovorNapisal/-a motorni » Če Jul 16, 2015 13:54

Voziš ga lahko (na prikolici). Za plovbo pa rabiš pooblastilo.
:D
__________________

lp

motorni
McKenzy
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 137
Pridružen: So Feb 08, 2014 20:17

OdgovorNapisal/-a McKenzy » Če Jul 16, 2015 22:07

MarkoWave napisal/-a:Lahko vozim čoln od očeta brez vseh pooblastil glede na to, da imava isti priimek ?

Jaz vozim očetova plovila ziher že 15 let,celo plovna dovoljenja za hr podaljšujem in to brez pooblastila,pa prijavo oseb naredim na kapetaniji.Imava pa isti naslov in priimek.Nikol nobenih težav. lp
Uporabniški avatar
MarkoWave
Desetnik
Prispevkov: 12
Pridružen: Če Jul 16, 2015 11:33
Kraj: Vrhnika

OdgovorNapisal/-a MarkoWave » Pe Jul 17, 2015 10:49

Čeprav lahko verjetno polisist vseeno izda kazen če hoče :?
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 7097
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » Pe Jul 17, 2015 12:07

MarkoWave napisal/-a:Čeprav lahko verjetno polisist vseeno izda kazen če hoče :?

Vedno :evil:

Vedno najde kaj ali pa si izmisli, če se te je že lotil. Zato pa lepa beseda lepo mesto najde. Takle mamo.
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2024
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » Pe Jul 17, 2015 15:36

Nočem bit pameten, ker se na pravo ne spoznam.....ampak nekje v zakonu mora pisat kdo lahko upravlja z barko.
Čisto laično pa ožji družinski člani najbrž ne rabijo kakih posebnih pooblastil.
mirno morje

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov