Pa se je začelo - začasni uvoz v RH?????

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

Uporabniški avatar
DR.E
Admiral
Prispevkov: 1693
Pridružen: Ne Jun 08, 2008 11:39
Kraj: Maribor, Bunarina - Pula
Kontakt:

Re: Urejanje dokumentov

OdgovorNapisal/-a DR.E » Sr Apr 09, 2014 23:22

kapitan burje napisal/-a:Pozdravljeni morjeplovci

Veliko je bilo povedanega o tej temi in jaz bi rad samo dal pohvalo špediciji STORI D.O.O iz Ljubljane. Res hitro in poceni so opravili vse kar je v zvezi obrazca T2L. Vse se uredi preko spleta in ni nobenih poti.
Kar pa se tiče hrvaškega špediterja, pa sem našel enega za ceno 150 e za območje Rijeke. Vsak špediter, se odloči tudi po vrednosti barke kolk bo zaračunal. Treba je pač malo (petrigat) saj slovenci to znamo.


Kako vezo ima pa to z vrednostjo ladje?
MMSI: 238 460 540---- Call.s.: 9AA5011
POZOR: Kdo je trenutno na oblasti pri nas?
sovjet
Kontraadmiral
Prispevkov: 286
Pridružen: To Okt 13, 2009 16:03

Re: Urejanje dokumentov

OdgovorNapisal/-a sovjet » Če Apr 10, 2014 11:00

DR.E napisal/-a:
kapitan burje napisal/-a:Pozdravljeni morjeplovci

Veliko je bilo povedanega o tej temi in jaz bi rad samo dal pohvalo špediciji STORI D.O.O iz Ljubljane. Res hitro in poceni so opravili vse kar je v zvezi obrazca T2L. Vse se uredi preko spleta in ni nobenih poti.
Kar pa se tiče hrvaškega špediterja, pa sem našel enega za ceno 150 e za območje Rijeke. Vsak špediter, se odloči tudi po vrednosti barke kolk bo zaračunal. Treba je pač malo (petrigat) saj slovenci to znamo.


Kako vezo ima pa to z vrednostjo ladje?


Nima veze z vrednostjo barke, kolikor te pač špediter uspe nategnit...
Yankee
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 48
Pridružen: Pe Feb 07, 2014 13:48

OdgovorNapisal/-a Yankee » To Apr 15, 2014 11:19

Ker še nimam urejenega statusa so mi za vikend zelo težili v marini pa da ne bi smel izpluti iz marine in po 1 urnem pregovarjanju sem jim dal kopijo T2L obrazca in podpisal izjavo da se vrnem v marino čez 2 dni in da ne bom zapuščal HR vod. :(

Tako da očitno bo potrebno res zadeve vzeti v roke in nekaj ukrent ker to je pa že višek da ti receptorji v marini preprečujejo da izpluješ iz marine. Ali so tolko zmedeni da ne vejo kaj delajo ali pa so v tako močni povezavi z špediterjem da je joj. :evil:
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5982
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » To Apr 15, 2014 11:57

.

Yankee napisal/-a:Ker še nimam urejenega statusa so mi za vikend zelo težili v marini pa da ne bi smel izpluti iz marine in po 1 urnem pregovarjanju sem jim dal kopijo T2L obrazca in podpisal izjavo da se vrnem v marino čez 2 dni in da ne bom zapuščal HR vod. :(

Tako da očitno bo potrebno res zadeve vzeti v roke in nekaj ukrent ker to je pa že višek da ti receptorji v marini preprečujejo da izpluješ iz marine. Ali so tolko zmedeni da ne vejo kaj delajo ali pa so v tako močni povezavi z špediterjem da je joj. :evil:


Citirano s tele STRANI!

Carinski status plovila lahko lastnik uredi z vložitvijo carinske deklaracije in sprostitvijo plovila v prost promet v EU. Rezident Slovenije oz. EU ne sme uporabljati registriranega plovila, ki nima urejenega carinskega statusa na carinskem območju Skupnosti (tj. v teritorialnih vodah EU).

Tako, da je to nesporno, ker so te opozorili!

Kdo in kaj pa to kontrolira, preprečuje uporabo plovila je pa druga zgodba.

Možnost imaš ureditev statusa v 18 mesecih od vstopa HR v EU, toda uparaba je nedovoljena.
Ne vem kaj bi se zgodilo, če bi te na morju kontrolirali možje v uniformah.

LP

.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Yankee
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 48
Pridružen: Pe Feb 07, 2014 13:48

OdgovorNapisal/-a Yankee » To Apr 15, 2014 12:46

Vse lepo in prav ampak ne razumem pa zakaj se ne da po enakem postopku kot so nam barke dali pod ta status da jih dajo še iz njega?

Navedena je tudi tretja možnost da se da plovilo iz carinskega postopka in sicer da se pelje plovilo izven EU kakšne dokumente je pa za to potrebno in kakšen je cel postopek ter, kako izpluti iz marine če to ne smeš.
Uporabniški avatar
DR.E
Admiral
Prispevkov: 1693
Pridružen: Ne Jun 08, 2008 11:39
Kraj: Maribor, Bunarina - Pula
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a DR.E » To Apr 15, 2014 12:54

Nasplosno se meni ni nihce pokazal po katerem zakonu to zahtevajo...mislim ta T2L...
MMSI: 238 460 540---- Call.s.: 9AA5011

POZOR: Kdo je trenutno na oblasti pri nas?
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5982
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » To Apr 15, 2014 13:15

.

Res je, da je veliko plovil imelo status, ki jim je omogočal koriščenje le teh, ne da bi plačali dajatve.
Toda naši gnili euro in slo politkarski birokrati, niso zaščitili svojih državljanov, ki imajo urejen status skupne robe. Takrat, ko je EU prižigala zeleno luč Hrvaški, bi morali naši to predvidet. Še slabše, ker imam naše za "nesposobneže" (razen za svoj žep), to niso naredili tudi drugi iz bolj razvitih demokracij.
Sedaj pa hrvatje lepo cuzajo cekine na račun špedicije in to na način, ki jim odgovarja, pa spet kakor komu.
Kdor pa ni imel barke v marini, pa mirna bosna. Nič, zero, niente, nula, ... in tule je pravno spolzko, ker zakon je za ene, in ni za vse!
Ker so pa zneski v povprečju nizki, proti sodnim stroškom, se verjetno ne bo šel nihče tožarit in iskat pravico.

LP

.
pajer 1



Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
val
Admiral
Prispevkov: 1566
Pridružen: Po Sep 08, 2008 20:12
Kraj: Maribor-koper- Pula

OdgovorNapisal/-a val » To Apr 15, 2014 13:43

Kateri zakon Pajer???
Na vseh 16 straneh še nisem videl zakona ki bi mi dopovedal ,da plovilo SLO registracije,dano v prost promet v RS nima statusa robe EU.
Na tem forumu je kr nekaj carinikov ,noben se ne oglasa ,ker se mu zdi smešno razpravljati.

tako pravi zakon.


Za slovenske državljane – lastnike registriranega prevoznega sredstva (počitniško prikolico, plovilo, avtomobil), ki je bilo na hrvaško ozemlje vneseno pred 1. julijem 2013, je pomembno, da imajo za prevozno sredstvo urejen carinski status EU.

Tako prevozno sredstvo je na Hrvaškem v carinskem postopku začasnega uvoza. To pomeni, da bo treba po vstopu Hrvaške v EU zanj zaključiti postopek:
• za avtomobil oz. počitniško prikolico v roku šestih mesecev,
• za plovilo v roku 18 mesecev.

Zaključek začasnega uvoza
Postopek začasnega uvoza lahko lastnik zaključi z vrnitvijo počitniške prikolice ali plovila v Slovenijo. Če je prevozno sredstvo registrirano v Sloveniji, lastniku ob prihodu v Slovenijo ni treba urejati carinskega statusa.



Vsi ki ste z plovilom od lanskega vstopa HR V EU zapustili Hrvaške vode,ste zaključili carinski status.
To še lahko vedno storite do 31.12.2014
TAkšen je zakon.

Če pa marine pritiskajo na vas ,da ne boste dobili priveza ,in so v navezi z špediterji,to pa je druga zgodba.
Vendar zakon je takšen kot zgoraj piše.
Vi pa kakor želite.
Yankee
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 48
Pridružen: Pe Feb 07, 2014 13:48

OdgovorNapisal/-a Yankee » To Apr 15, 2014 14:24

Zapustil bi Hrvaške vode samo mi pravijo da moram prej pridobiti T1 obrazec ki mi ga naredi špediter (nisem niti spraševal po kakšni ceni) sem pa se pozanimal da T1 obrazec velja izključno za transport po cesti in NE po morju kar pa v mojem primeru ne pride v poštev saj jadrnice ne bom vozil po cesti ker je to še večji strošek.

Seveda pa so mi (sicer pred mesecem) rekli in policaji in na luški kapitaniji v Puli, da ne potrebujem ničesar samo odjavim se in zapustim vode. Samo meni pa že v marini težijo da ne smem izpluti!!

Kot sem rekel obstaja še tretja možnost da odpeljemo plovilo izven EU (Bosna ali pa še nižje dol do Črne gore) vendar pa spet ni znano po kakšnem postopku katere dokumente je spet potrebno urejati in kje.
Uporabniški avatar
DR.E
Admiral
Prispevkov: 1693
Pridružen: Ne Jun 08, 2008 11:39
Kraj: Maribor, Bunarina - Pula
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a DR.E » To Apr 15, 2014 14:26

Pa kaka Bosna?

Državo zapustiš če greš 12 milj od zadnje točke obale... torej 12 milj od dugega otoka so že mednarodne vode... pa se odjaviš v božavi pa greš za 5 ur na kopanje pa se potem prijaviš v Saliju, ko da si z neba padel...
MMSI: 238 460 540---- Call.s.: 9AA5011

POZOR: Kdo je trenutno na oblasti pri nas?
Yankee
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 48
Pridružen: Pe Feb 07, 2014 13:48

OdgovorNapisal/-a Yankee » To Apr 15, 2014 14:41

Menda ne bo držalo ker potrebuješ izstopni dokument od države iz katere prihajaš. Pa še ta dokument te verjetno ne bo rešil carinskega statusa ker crew lista ne bo pobrisala zapisa v njihovih evidencah se pravi v računalnikih da se plovilo nahaja v začasnem uvozu. Ker ta zapis pa obstaja ker ima vsako plovilo ki je šlo v lanskem letu predno je šla HR v EU svojo številko to je tako imenovani KZ obrazec na katerem je ta številka (ta obrazec je marina pošiljala podatke lansko leto na carino.

In tu je pa sedaj problem. Po moji zdravi logiki bi morali z enakim obrazcem to sedaj narest da se zadeva razknjiži iz carinskih evidenc.
Uporabniški avatar
DR.E
Admiral
Prispevkov: 1693
Pridružen: Ne Jun 08, 2008 11:39
Kraj: Maribor, Bunarina - Pula
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a DR.E » To Apr 15, 2014 14:53

No no.... kar pomeni, da je za hrvaško lastnino bilo potrebno naredit vstopne dokumente v EU?
Vse kar je iz EU ima status EU porekla... še enkrat napišem T2L dokument ni nobeno potrdilo, ki bi izkazovalo, da je davek za nekaj plačan. Celo prej je to dokument s katerim lahko prečkaš trtje države ne da bi izgubili EU poreklo.

Z dnem, ko je hrvaška vstopila v EU je vso blago EU porekla ostalo povsem nespremenjeno, le da ni več potrebe po začasnem uvoznem carinejnju, ker je pač zdaj vse v EU.

Če izpluješ iz Slovenije v HR ne dobiš nobenega dokumenta... vsaj mi ga nismo nikoli, pa tudi hrvati niso nikoli nič zahtevali...

Če pa imaš ti davek plačan ali ne pa je stavr davčnega urada in sedaj carine, receptor v marini pa lahko samo fotokopira vremensko napoved in ti v nobenem primeru ne more preprečit tega da izpluješ... razen če si mu kaj dolžan, pa še takrat te ne sme zadržati on ampak pristojni organ za to...

Tako, da jaz ne bi več o tem debatiral... kar se tiče T2L pa si ga narediš ali pa ne... dokazuje ne povsem ničesar.
MMSI: 238 460 540---- Call.s.: 9AA5011

POZOR: Kdo je trenutno na oblasti pri nas?
Yankee
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 48
Pridružen: Pe Feb 07, 2014 13:48

OdgovorNapisal/-a Yankee » To Apr 15, 2014 15:04

Kaj pa je potem to obvestilo ki ga je našel prajer1

pajer1 napisal/-a:.

Citirano s tele STRANI!

Carinski status plovila lahko lastnik uredi z vložitvijo carinske deklaracije in sprostitvijo plovila v prost promet v EU. Rezident Slovenije oz. EU ne sme uporabljati registriranega plovila, ki nima urejenega carinskega statusa na carinskem območju Skupnosti (tj. v teritorialnih vodah EU).

Tako, da je to nesporno, ker so te opozorili!

Kdo in kaj pa to kontrolira, preprečuje uporabo plovila je pa druga zgodba.

Možnost imaš ureditev statusa v 18 mesecih od vstopa HR v EU, toda uparaba je nedovoljena.
Ne vem kaj bi se zgodilo, če bi te na morju kontrolirali možje v uniformah.

LP

.


Torej naj vse skupaj pozabim in čakam kaj bodo naredili z mojim plovilom. :)
Uporabniški avatar
DR.E
Admiral
Prispevkov: 1693
Pridružen: Ne Jun 08, 2008 11:39
Kraj: Maribor, Bunarina - Pula
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a DR.E » To Apr 15, 2014 15:07

Ce imas slovensko zastavo ali pa avstrijsko nemsko poljsko spansko in imas placan davek ne rabis nic. Kaj pa je on dobil pa nimam pojma
MMSI: 238 460 540---- Call.s.: 9AA5011

POZOR: Kdo je trenutno na oblasti pri nas?
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5982
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » To Apr 15, 2014 16:17

Yankee napisal/-a:Zapustil bi Hrvaške vode samo mi pravijo da moram prej pridobiti T1 obrazec ki mi ga naredi špediter (nisem niti spraševal po kakšni ceni) sem pa se pozanimal da T1 obrazec velja izključno za transport po cesti in NE po morju kar pa v mojem primeru ne pride v poštev saj jadrnice ne bom vozil po cesti ker je to še večji strošek.

Seveda pa so mi (sicer pred mesecem) rekli in policaji in na luški kapitaniji v Puli, da ne potrebujem ničesar samo odjavim se in zapustim vode. Samo meni pa že v marini težijo da ne smem izpluti!!

Kot sem rekel obstaja še tretja možnost da odpeljemo plovilo izven EU (Bosna ali pa še nižje dol do Črne gore) vendar pa spet ni znano po kakšnem postopku katere dokumente je spet potrebno urejati in kje.



Daj razloži, da ne brcamo v temo, kakšen status plovila imaš sedaj, prosim.


val napisal/-a:Kateri zakon Pajer???
Na vseh 16 straneh še nisem videl zakona ki bi mi dopovedal ,da plovilo SLO registracije,dano v prost promet v RS nima statusa robe EU.
Na tem forumu je kr nekaj carinikov ,noben se ne oglasa ,ker se mu zdi smešno razpravljati.

tako pravi zakon.




Taisti zakon, katerega tudi ti citiraš.

Stvari so jasne, zakoni tudi, izvajanje, tolmačenje in nadzor je pa tretje.

LP

.
pajer 1



Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov