En orešček za naše pravnike, oz. tiste kateri točno veda kako gre ta stvar.
Primer. Oseba A, kupi plovilo. Ker pa iz raznih vzrokov ne bi bila ta oseba rada večinski lastnik plovila, bi prepisal lastništvo , recimo 23 delov, osebi B. Tako ostane osebi A , en del lastništva. To bi verjetno šlo brez problemov. Sedaj pa se verjetno zatakne pri računu za plovilo, na katero ime je napisan kupec. Če bi šlo to registrirat, bi bilo idealno za osebo A. Je to možno izvest ? Ali je boljše da se oseba B napiše na kupoprodajno pogodbo in potem odstopi en delež osebi A?
Kako je potem tudi z upravljanjem z plovilom. Lahko oseba A z samo enim deležem sama, brez navzočnosti osebe B , pluje z tem plovilom ? Pri nas in na HR ?
No ja, malo zakomplicirano, ampak kdo se na te stvari spozna, bo verjetno že razumel to zadevo.
Za morebitne odgovore, se že v naprej zahvaljujem.
LP
Ps: Preden sem postavil to vprašanje na Morjeplovca, sem precej prebral na raznih straneh in zakonikih, ampak konkretni odgovor je verjetno skrit med raznimi drugimi paragrafi in ga ne najdem
