navtične aplikacije
Moderatorji: moderator2, moderator
[b]Navionics Marine: Europe je na https//play-google.com plačljiva aplikacija (25,00 EUR). Aplikacijo si lahko brezplačno sname iz partisa (http://www.partis.si) .
Kolikor sem jo imel možnost preizkusit se mi zdi aplikacija super. Poleg vsega kar nudi navigacija so tukaj še ostali koristni podatki – na primer klikneš na marino in dobiš podatek o tem kaj marina nudi, na katerem VHF kanalu je, telefonska številka (klikneš na številko in že kličeš) …
Edino kar me malo moti so znaki na karti in globine napisane z zelo majhnimi številkami. Ima kdo kakšno rešitev za to?
Kolikor sem jo imel možnost preizkusit se mi zdi aplikacija super. Poleg vsega kar nudi navigacija so tukaj še ostali koristni podatki – na primer klikneš na marino in dobiš podatek o tem kaj marina nudi, na katerem VHF kanalu je, telefonska številka (klikneš na številko in že kličeš) …
Edino kar me malo moti so znaki na karti in globine napisane z zelo majhnimi številkami. Ima kdo kakšno rešitev za to?
Dokler ne okusim leva je svinja zame kralj živali
Navionics Marine: Europe must have android kot gps plotter wifi samo prvič ob aktivaciji in prenosu map. gps
https://play.google.com/store/apps/deta ... rch_result
TOOLE MISLIM, DA ŠE IMAM NA RAČUNALNIKU, ČE KDO RABI ZA ANDROID.
čE KDO RABI NAJ ME KONTAKTIRA.
https://play.google.com/store/apps/deta ... rch_result
TOOLE MISLIM, DA ŠE IMAM NA RAČUNALNIKU, ČE KDO RABI ZA ANDROID.
čE KDO RABI NAJ ME KONTAKTIRA.
p4pe napisal/-a:Sem dobil en preblisk (idejo), da bi blo dobro imeti neko aplikacijo na telefonu, tablici, računalniku, pri kateri bi te opozoril alarm, kadar glisiraš preblizu obale. Velikokrat človek nima predstave (sploh če ga mal ima), koliko je 300m od obale, če pa še nimaš nobenega ploterja na čolnu, je pa še težje ocenit. Ker vsak čoln izglisira pri različnih brzinah, bi moral v aplikaciji vsak sam nastaviti brzino pri kateri mu čoln izglisira. Pa recimo še nastavitev, da ko se približuješ proti meji 300 metrov, da si nastaviš opozarjanje npr. pri 350m.
Mnenja?
no ker vidim da se je tema za mojim obiskom že dobro ravzila ti šele sedaj odgovarjam.
kako si si pa zamislil da bi toel delovalo? preko gps? vprašanje je koliko so gps na telefonih, tablicah realni da ni ne vem kakšnega odstopanja. predpogoj za delovanje takšne aplikacije bi bil že naložena neka navigacija, vprašanje pa je katera bi to lahko omogočala. google maps mi edino pade na pamet.
razvoj vem da bi bil drag.
- p4pe
- Kapitan bojne ladje
- Prispevkov: 136
- Pridružen: Sr Mar 02, 2011 14:09
- Kraj: Kranj - Sv Marina - Lošinj
darkside napisal/-a:p4pe napisal/-a:Sem dobil en preblisk (idejo), da bi blo dobro imeti neko aplikacijo na telefonu, tablici, računalniku, pri kateri bi te opozoril alarm, kadar glisiraš preblizu obale. Velikokrat človek nima predstave (sploh če ga mal ima), koliko je 300m od obale, če pa še nimaš nobenega ploterja na čolnu, je pa še težje ocenit. Ker vsak čoln izglisira pri različnih brzinah, bi moral v aplikaciji vsak sam nastaviti brzino pri kateri mu čoln izglisira. Pa recimo še nastavitev, da ko se približuješ proti meji 300 metrov, da si nastaviš opozarjanje npr. pri 350m.
Mnenja?
no ker vidim da se je tema za mojim obiskom že dobro ravzila ti šele sedaj odgovarjam.
kako si si pa zamislil da bi toel delovalo? preko gps? vprašanje je koliko so gps na telefonih, tablicah realni da ni ne vem kakšnega odstopanja. predpogoj za delovanje takšne aplikacije bi bil že naložena neka navigacija, vprašanje pa je katera bi to lahko omogočala. google maps mi edino pade na pamet.
razvoj vem da bi bil drag.
Ja, tako nekako sem si zamislil. Seveda prek gps-a, potem pa ali google maps ali še boljše, da bi bilo to že implementirano v Navionics Marine. Po moje so GPS-i na telefonih kar realni, vsaj po ostalih navigacijah sodeč. Pa tudi če zgreši kdaj pa kdaj za ene 30 metrov, ne bo nič hudega.
Morda uporabno: http://appcrawlr.com/ios-apps/best-apps ... navigation
Kdo je na strani
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov
