Izpit za čoln

Vse kar mislite, da ne spada v nobeno od zgornjih tem, je pa povezano z navtiko, dodajte sem

Moderatorji: moderator2, moderator

rollo
Prispevkov: 2
Pridružen: So Apr 02, 2016 10:49

OdgovorNapisal/-a rollo » So Apr 02, 2016 11:01

Včeraj polagal izpit v LJ. Tečaj ni nujen, nihče me tudi ni vprašal, če sem bil na tečaju. Sem pa tam dobil malo boljšo sliko, več kot samo knjiga in teorija.
Spraševali so v precej sproščenem vzdušju, niso neki strogi "zmaji". Res pa je, da moraš znati, na blef ne gre. Če si suveren in odgovoriš hitro, ne dobivaš podvprašanj in ne gre v detajle.

Sam sem dobil:
-pašnjak, vrzni
-izogibanje na morju
-dnevne oznaka sidranje ladje
-koliko težko sidro mora biti, koliko dolga vrv
-kaj je svečka, opišeš + alternator + frgazer
-kakšne preglede čolnov poznamo, kdo opravlja preglede, do koliko metrov
navigacija, hrvaška karta:
-kurz
-pokaže na neko točo in določih koordinate, želi da govoriš vedno zraven "stopinj, milj, minut" itd
-eno kardinalno oznako, kako se potem pluješ mimo
-pokaži čer, podvodni kabli, kanali
-izobata

Ni jim cilj da padeš, daleč od tega, ne gre pa brez učenja, se je pač treba nadudlat.
NOVI FOSIL
Admiral
Prispevkov: 2555
Pridružen: To Jan 05, 2016 20:50
Kraj: LJ-CRES
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a NOVI FOSIL » So Apr 02, 2016 18:35

:D
Dobrodošel med nami
Uporabniški avatar
Roberth1
Admiral
Prispevkov: 2053
Pridružen: Po Avg 15, 2011 20:32
Kraj: Kranj - Vraniči - Červar

OdgovorNapisal/-a Roberth1 » So Apr 02, 2016 18:42

rollo napisal/-a:Včeraj polagal izpit v LJ. ......


Polagal? Ploščice?
https://vodovod-rh.si/
plagiator
Kontraadmiral
Prispevkov: 330
Pridružen: Ne Sep 07, 2014 14:30
Kraj: Maribor - Pašman

OdgovorNapisal/-a plagiator » So Apr 02, 2016 20:05

Rollo, lepo pozdravljen ter čestitke ob prvem potrebnem koraku v to smer življenja!
Če ni v moji moči da ti pomagam, ti tudi slabega ne želim
EL CAPITANO
Admiral
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr Sep 03, 2008 11:45
Kraj: Brezovica pri Lj.- Bunarina Pula

izpit HR

OdgovorNapisal/-a EL CAPITANO » Sr Apr 12, 2017 09:12

Kje na Hrvaškem najhitreje opraviti izpit . Kontakt !?
FISHING & SAILING IS LIFE
pingec
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr Avg 23, 2017 00:38

Re: Izpit za čoln

OdgovorNapisal/-a pingec » Sr Avg 23, 2017 00:48

Zdravo vsem. Ali lahko kdo priporoči kakšnega izvajalca tečajev na obali?

Hvala in lp :)
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2525
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: Izpit za čoln

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Sr Avg 23, 2017 19:00

od spinakerja skor vsi vedno naredijo (ceprav se mi sama šola ni ravno prikupla zaradi drugih zadev)
NOVI FOSIL
Admiral
Prispevkov: 2555
Pridružen: To Jan 05, 2016 20:50
Kraj: LJ-CRES
Kontakt:

Re: Izpit za čoln

OdgovorNapisal/-a NOVI FOSIL » Sr Avg 23, 2017 22:39

pingec napisal/-a:Zdravo vsem. Ali lahko kdo priporoči kakšnega izvajalca tečajev na obali?

Hvala in lp :)


:D
Dobrodošel na Morjeplovcu :!:
pingec
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr Avg 23, 2017 00:38

Re: Izpit za čoln

OdgovorNapisal/-a pingec » Če Avg 24, 2017 00:10

Hvala za oba odgovora. Se bom pozanimal pri spinaker.
solatko
Poročnik fregate
Prispevkov: 70
Pridružen: To Dec 18, 2012 14:22

Re: Izpit za čoln

OdgovorNapisal/-a solatko » To Avg 29, 2017 07:13

Mene pa zanima kako je z veljavnostjo izpita , narejenega se v bivsi Yu-gi , na HR.
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1811
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Izpit za čoln

OdgovorNapisal/-a jozko » To Avg 29, 2017 09:19

solatko napisal/-a:Mene pa zanima kako je z veljavnostjo izpita , narejenega se v bivsi Yu-gi , na HR.

Če si ga pravočasno prepisal v slovenskega, ni nobenih težav :idea:
Pa menda ja nimaš še jugoslovanskega :?: Slovenija obstaja vsaj že 25 :roll: let
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov