Izpit za čoln
Moderatorji: moderator2, moderator
Včeraj polagal izpit v LJ. Tečaj ni nujen, nihče me tudi ni vprašal, če sem bil na tečaju. Sem pa tam dobil malo boljšo sliko, več kot samo knjiga in teorija.
Spraševali so v precej sproščenem vzdušju, niso neki strogi "zmaji". Res pa je, da moraš znati, na blef ne gre. Če si suveren in odgovoriš hitro, ne dobivaš podvprašanj in ne gre v detajle.
Sam sem dobil:
-pašnjak, vrzni
-izogibanje na morju
-dnevne oznaka sidranje ladje
-koliko težko sidro mora biti, koliko dolga vrv
-kaj je svečka, opišeš + alternator + frgazer
-kakšne preglede čolnov poznamo, kdo opravlja preglede, do koliko metrov
navigacija, hrvaška karta:
-kurz
-pokaže na neko točo in določih koordinate, želi da govoriš vedno zraven "stopinj, milj, minut" itd
-eno kardinalno oznako, kako se potem pluješ mimo
-pokaži čer, podvodni kabli, kanali
-izobata
Ni jim cilj da padeš, daleč od tega, ne gre pa brez učenja, se je pač treba nadudlat.
Spraševali so v precej sproščenem vzdušju, niso neki strogi "zmaji". Res pa je, da moraš znati, na blef ne gre. Če si suveren in odgovoriš hitro, ne dobivaš podvprašanj in ne gre v detajle.
Sam sem dobil:
-pašnjak, vrzni
-izogibanje na morju
-dnevne oznaka sidranje ladje
-koliko težko sidro mora biti, koliko dolga vrv
-kaj je svečka, opišeš + alternator + frgazer
-kakšne preglede čolnov poznamo, kdo opravlja preglede, do koliko metrov
navigacija, hrvaška karta:
-kurz
-pokaže na neko točo in določih koordinate, želi da govoriš vedno zraven "stopinj, milj, minut" itd
-eno kardinalno oznako, kako se potem pluješ mimo
-pokaži čer, podvodni kabli, kanali
-izobata
Ni jim cilj da padeš, daleč od tega, ne gre pa brez učenja, se je pač treba nadudlat.
-
NOVI FOSIL
- Admiral
- Prispevkov: 2555
- Pridružen: To Jan 05, 2016 20:50
- Kraj: LJ-CRES
- Kontakt:
-
EL CAPITANO
- Admiral
- Prispevkov: 860
- Pridružen: Sr Sep 03, 2008 11:45
- Kraj: Brezovica pri Lj.- Bunarina Pula
Re: Izpit za čoln
Zdravo vsem. Ali lahko kdo priporoči kakšnega izvajalca tečajev na obali?
Hvala in lp
Hvala in lp
Re: Izpit za čoln
od spinakerja skor vsi vedno naredijo (ceprav se mi sama šola ni ravno prikupla zaradi drugih zadev)
-
NOVI FOSIL
- Admiral
- Prispevkov: 2555
- Pridružen: To Jan 05, 2016 20:50
- Kraj: LJ-CRES
- Kontakt:
Re: Izpit za čoln
pingec napisal/-a:Zdravo vsem. Ali lahko kdo priporoči kakšnega izvajalca tečajev na obali?
Hvala in lp
Dobrodošel na Morjeplovcu
Re: Izpit za čoln
Hvala za oba odgovora. Se bom pozanimal pri spinaker.
Re: Izpit za čoln
Mene pa zanima kako je z veljavnostjo izpita , narejenega se v bivsi Yu-gi , na HR.
Re: Izpit za čoln
solatko napisal/-a:Mene pa zanima kako je z veljavnostjo izpita , narejenega se v bivsi Yu-gi , na HR.
Če si ga pravočasno prepisal v slovenskega, ni nobenih težav
Pa menda ja nimaš še jugoslovanskega
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Kdo je na strani
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov
