Stran 1 od 3

Navigacijske luči

Objavljeno: To Maj 27, 2014 15:11
Napisal/-a Kepca
Ker sem pred leti naredil izpit za čoln in takrat celo znal nekaj o navigacijskih lučkah, no vsaj tistih nekaj osnovnih, sem bil danes popolnoma zaprepaden ... pojma nimam ... priznam ...

http://www.usboating.com/testlights.asp

Poskusite in se pohvalite, če vam uspe priti nad 30% :D

Lp,
Boštjan

Objavljeno: To Maj 27, 2014 16:07
Napisal/-a Roberth1
Me naj koklja brcne, če je bil na predavanjih in izpitu to, kar sem falil!

Slika

Objavljeno: To Maj 27, 2014 16:26
Napisal/-a _commandos_
evo program z vsemi lučkami in dnevnimi oznakami za vajo
http://www.navrules.com/download.html

Objavljeno: To Maj 27, 2014 17:43
Napisal/-a Tex
a te lučje je treba res znat ?

Objavljeno: Sr Maj 28, 2014 08:17
Napisal/-a navtik_borut
A te lučke imajo poseben namen? Sem bil ziher, da so to party lights :shock:

Objavljeno: To Avg 05, 2014 18:43
Napisal/-a miha007
Bom povadil, saj se pripravljam za izpit.

Objavljeno: To Avg 05, 2014 19:43
Napisal/-a alesjo
Tex napisal/-a:a te lučje je treba res znat ?

:lol: ce sije sonce ne rabis nic znat :wink:

Objavljeno: To Avg 05, 2014 19:44
Napisal/-a alesjo
Tex napisal/-a:a te lučje je treba res znat ?

:lol: ce sije sonce ne rabis nic znat :wink:

Objavljeno: To Avg 05, 2014 19:47
Napisal/-a Tex
alesjo napisal/-a:
Tex napisal/-a:a te lučje je treba res znat ?

:lol: ce sije sonce ne rabis nic znat :wink:


To je Res !

Objavljeno: To Avg 05, 2014 19:47
Napisal/-a Tex
alesjo napisal/-a:
Tex napisal/-a:a te lučje je treba res znat ?

:lol: ce sije sonce ne rabis nic znat :wink:


To je Res !

Objavljeno: To Avg 05, 2014 19:52
Napisal/-a alesjo
Res je res je :lol: :lol: :lol: :wink:

Objavljeno: To Avg 05, 2014 20:12
Napisal/-a Tex
Ja kar je res je res :D :arrow:

Objavljeno: To Avg 05, 2014 20:28
Napisal/-a weta
Večja kot je novoletna jelka in več je rdečih lučk, hitreje bejž stran.....to je tako na hitro.

Objavljeno: Pe Sep 04, 2015 19:10
Napisal/-a Marjan Tomki
Prišel do 6 pravilnih odgovorov - sedmi je bil Rule 26 US inland in sem prepoznal, da je plivarica, nisem pa uganil, da je pri izvlačenju mrež.
Slika
(B) when hauling their nets: one white light over one red light in a vertical line;
.
Mislil sem, da ima morda mreže ali kar že nad 150 m daleč.

Še kar gre...

Objavljeno: Sr Sep 16, 2015 07:45
Napisal/-a pixl
...