Stran 1 od 1
Regratovo cvetje
Objavljeno: So Apr 27, 2013 21:28
Napisal/-a alesjo
Nič posebnega, je pa zdravo, naberemo cvetje,
na olivnem olju ga popražimo skupaj z malo česna
dodamo riž in vse skupaj še malo popražimo, prilijemo vodo, solimo po okusu in kuhamo
malo preden se skuha dodamo še malo parmezana in postrežemo
pa dober tek, bolj vegetarjansko

Objavljeno: So Apr 27, 2013 23:27
Napisal/-a Marjan Tomki

- velja poskusiti.
Objavljeno: Ne Apr 28, 2013 20:34
Napisal/-a borh
Zanimivo,kaj riž daš surov ali ga že prej skuhaš?
Objavljeno: Ne Apr 28, 2013 20:48
Napisal/-a Izolanka
Zanimivo... edino kar jaz vem da se dela iz regratovih cvetov je sirup. Ma bo za probat tudi to

.
Sicer pa je ogromno užitnih samoniklih rastlin, ki jim morda podarjamo premalo pozornosti. Dario Cortese je napisal že kar par knjig o tem...
Objavljeno: Ne Apr 28, 2013 21:11
Napisal/-a alesjo
Riž dodam surov na hitro se popraži toliko da postekleni nato pa dodam vodo, sirup pa naredim vsako leto kakšen kilski kozarec tako da ga je nekaj za vso zimo, postopek pa isti kot smrekovi vršički, sladkor, cvetovi, itd...
Objavljeno: Ne Apr 28, 2013 21:42
Napisal/-a dinksi
Na prvi sliki so odprti cvetovi, v ponvi pa tudi na pol zaprti popki, ali se motim??
Objavljeno: Ne Apr 28, 2013 21:58
Napisal/-a alesjo
Res je tako, čim jih vržeš na olje se zaprejo in izgledajo kot popki

Objavljeno: Ne Apr 28, 2013 23:45
Napisal/-a dinksi
Torej uporabiš samo odprte cvetove in ne popke!?
Objavljeno: Po Apr 29, 2013 08:32
Napisal/-a alesjo
Točno tako
