Antifauling pete

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8827
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Ne Mar 17, 2013 10:57

Za 4 mesece je Hempel 712 EX več kot super. To je pravi antifouling, je pa v spreju, da ga je lažje nanašat! Ne to mešat s tistimi prozornimi zaubami, ki pa res nič ne pomagajo!
Če je tale Velox kaj boljši od Hempla bom pa povedal konec sezone... Nekako se mi zdi, da bo na svetu isto, čeprav upam, da bo bolje. :lol:
Uporabniški avatar
Bimmer
Viceadmiral
Prispevkov: 481
Pridružen: So Apr 23, 2011 11:34
Kraj: Bled

OdgovorNapisal/-a Bimmer » Ne Mar 17, 2013 11:09

Hempel prop primer ex101 je stane cca 25eur, af 712ex pa cca 29eur. Definitivno cenejši od veloxa, je pa velox tudi boljši.
Plovilo: ALA MOANA II
No. 1
Admiral
Prispevkov: 1236
Pridružen: Ne Maj 23, 2010 22:26
Kraj: Vodice & Novigrad

OdgovorNapisal/-a No. 1 » Ne Mar 17, 2013 11:11

Sicer jst res nism še nkol meu nč gor, ampak dejstvo, ki sem ga prej prebral, če vsak vikend glisiraš eno urco al pa na 14 dni obvezno, pol se men ni obraščalo. Lani sm zabušavalpa je blo vsega polno gor na peti
Wellcraft 2600 Martinique
Uporabniški avatar
Bimmer
Viceadmiral
Prispevkov: 481
Pridružen: So Apr 23, 2011 11:34
Kraj: Bled

OdgovorNapisal/-a Bimmer » Ne Mar 17, 2013 12:27

Potem pa brez veze, da kej gor malaš, če je še original barva pa lak gor, pa se boš pač mal več vozu... :)
Plovilo: ALA MOANA II
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8827
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Ne Mar 17, 2013 14:14

No. 1 napisal/-a:Sicer jst res nism še nkol meu nč gor, ampak dejstvo, ki sem ga prej prebral, če vsak vikend glisiraš eno urco al pa na 14 dni obvezno, pol se men ni obraščalo. Lani sm zabušavalpa je blo vsega polno gor na peti


Jaz pa sem mnenja, da ni razlog to, da si se veliko vozil... Sicer na 3 tedne, to absolutno da. Če 3 tedne vsak dan pluješ, ne rabiš AF niti na trupu, na nogi pa res nikakor ne...

Koliko se vse skupaj obraste je zelo odvisno od mikro lokacije in morskega življa tam okrog... To pa ni konstantno vsako leto!!! Odvisno je kako visoke so temperature morja, koliko časa je vroče, valovi, veter... In tako se ti zgodi, da je eno leto vse skupaj samo bolj v algah, drugo leto pa se vsak teden boriš z tistimi prilepki "denti di cane" in pa s črvički. Oboje je ZELO problematično, alge pa precej manj...
Uporabniški avatar
bladzo
Admiral
Prispevkov: 963
Pridružen: Ne Okt 26, 2008 21:45
Kraj: Lj-Portorož
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a bladzo » Ne Mar 17, 2013 14:46

Velox na prejšnjem čolnu deloval odlično, na tem pa porazno...

Pa bodi pameten pol, kaj je OK...

Razlika med obemi plovili je bila v nanosu in času, ko je šel čoln v vodo...
Mogoče v tem grmu tiči zajec!

lp
Uporabniški avatar
Bimmer
Viceadmiral
Prispevkov: 481
Pridružen: So Apr 23, 2011 11:34
Kraj: Bled

OdgovorNapisal/-a Bimmer » Ne Mar 17, 2013 14:58

Kako pa je bilo pri enem pa pri drugem, da vemo v praksi?
Plovilo: ALA MOANA II
Uporabniški avatar
vili
Viceadmiral
Prispevkov: 596
Pridružen: Po Feb 23, 2009 22:10

OdgovorNapisal/-a vili » To Avg 25, 2015 16:22

Kako se vam je obnesel Velox. Meni ga je po par dneh z propelerja komplet dol zmetalo, na flapih in krmilu pa nekaj malega,tako da še tu kar za enkrat drži.
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7536
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » To Avg 25, 2015 17:07

polanc
Admiral
Prispevkov: 9476
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » To Avg 25, 2015 17:08

Veloksa nimam na propelerju jadrnice po 3 urah vožnje niti za vzorec pa sem vse delal kot pišejo,Prop je medenina.Sedaj ga bom namazal z pristnim domačim lojem,kot so včasih delali.
H2O sem še jaz zelo vesel,da ti vse fajn drži..
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8355
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

OdgovorNapisal/-a Tex » To Avg 25, 2015 17:25

meni je velox eno leto opravljal funkcijo BP ! potem pa pokop...
SlikaSlika
“There’s no point having a boat if you don’t use it!”
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7536
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » To Avg 25, 2015 17:27

polanc napisal/-a:H2O sem še jaz zelo vesel,da ti vse fajn drži..

Sej so mi mojstri delali :wink:
polanc
Admiral
Prispevkov: 9476
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » To Avg 25, 2015 18:00

Sej so men isti, pa je vse z propelerja odletelo,pa je sigurno manjša obodna hitrost na mojem mlinčku, kot na tvojih grdosijah.Drugo leto bom jaz tud tega dal,morda pa snamem prop z masko dol.
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7536
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » To Avg 25, 2015 18:04

Veš da sem razmišljal, ali naj dam na propelerje Velox, ali Jotun, pa sem ko to berem vesel, da sem se odločil za Jotun.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9476
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » To Avg 25, 2015 18:35

Ja res,sam leta je bil Velox zakon,menda naj AF za propelerje.Prej je bil tud velox gor pri tebi, pa ga je blo kr težko dol pobrust,sedanji veloks pa povsod sam odpada.Pa po moje je neki z primerjem narobe,ker vse odpade ne la AF.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov