Ne gre not

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

kok-pit?
Viceadmiral
Prispevkov: 417
Pridružen: Pe Mar 08, 2013 20:27

OdgovorNapisal/-a kok-pit? » Če Jun 15, 2017 17:46

A misliš da je možno, da so eni pred tabo nekaj ¨pocali¨, in bi bilo dobro malo pogledat identični čoln, kako je v originalu?
No. 1
Admiral
Prispevkov: 1236
Pridružen: Ne Maj 23, 2010 22:26
Kraj: Vodice & Novigrad

OdgovorNapisal/-a No. 1 » Pe Jun 16, 2017 11:33

kok-pit? napisal/-a:A misliš da je možno, da so eni pred tabo nekaj ¨pocali¨, in bi bilo dobro malo pogledat identični čoln, kako je v originalu?


Po moje je moral kdo pocati-ni druge, nasvete sem upošteval in dva mojstra sta pripravljena to zrihtat, pravita da preveč kompliciram in da onadva mi to komot nabijeta sej tko se dela... :wink:

No obesil sem na flašncug celo mašino, vzel zadnja dva fiksna nosilca vn in odstranil matici na sprednjih nosilcih na najnižji položaj brez matice. Motor sem od najnižje točke brez nosilcev malo dvignil in štanga gre lepo notr... ko je bila štanga notr sem zmeril razdaljo med delom transoma kamor nalega nosilec motorja in motorjem (štanga not) in ti višini sta:

Desno 24mm
Levo 21mm

Do sedaj je bilo pa v najnižjem položaju nosilcev to kar 31mm-razlika 10mm in 7mm je kar precejšnja sploh če je to že na višini sklopke oz ob izhodu iz ležaja.

Sedaj pa akcija kje najti nosilce, ki so min 20mm z matico za nastavljanje visoki? Baje neka firma v lj izdeluje nosilce po meri, pozna kdo?

Še original del oz. ta nosilec:

https://www.volvopentashop.com/Vio/en-G ... 797467_006

deli št 11 do 18, nisem še stuhtal a lahko ta vijak kaj privijem da je to bolj stisnjeno in nižje, bo najprej kosilo, počitek... :?
Wellcraft 2600 Martinique
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4854
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

OdgovorNapisal/-a SR 290 » Pe Jun 16, 2017 12:33

1.) Nosilec ti izdela vsak šlosar!
2.) Pri našem pogonu velja, da je motor nacentriran na pogon, ko gre motor z lahkoto gor in, ko propeler sučeš z roko brez pretiranega upora. (Med propom in motorjem je ZF menjalnik in se to da.) Nabijanje tu res nima kaj iskat.
Uporabniški avatar
Wisdom
Viceadmiral
Prispevkov: 569
Pridružen: Sr Jul 22, 2015 14:58

OdgovorNapisal/-a Wisdom » Pe Jun 16, 2017 13:04

No. 1 napisal/-a:Po moje je moral kdo pocati-ni druge, nasvete sem upošteval in dva mojstra sta pripravljena to zrihtat, pravita da preveč kompliciram in da onadva mi to komot nabijeta sej tko se dela... :wink:


Še dobro, da ti nista rekla, da uporabiš ruski ključ od 10 navzgor, pa udri ga...

Želim ti, da zadevo uspešno popraviš, v kar pa sploh ne dvomim.

Lep pozdrav.
No. 1
Admiral
Prispevkov: 1236
Pridružen: Ne Maj 23, 2010 22:26
Kraj: Vodice & Novigrad

OdgovorNapisal/-a No. 1 » Pe Jun 16, 2017 14:15

SR 290 napisal/-a:1.) Nosilec ti izdela vsak šlosar!
2.) Pri našem pogonu velja, da je motor nacentriran na pogon, ko gre motor z lahkoto gor in, ko propeler sučeš z roko brez pretiranega upora. (Med propom in motorjem je ZF menjalnik in se to da.) Nabijanje tu res nima kaj iskat.


Šlosarija ni problem, bl guma v sredi k je predebela oz. previsoka... mora pa to neke vibracije držat oz ublažit, drugače bi bilo togo vpeto z vijakom železo na železo

Misliš peta z lahkoto gor, prop pa verjetno lahko sučeš samo v leru al si mislil kaj drugega?
Wellcraft 2600 Martinique
No. 1
Admiral
Prispevkov: 1236
Pridružen: Ne Maj 23, 2010 22:26
Kraj: Vodice & Novigrad

OdgovorNapisal/-a No. 1 » Pe Jun 16, 2017 14:36

Se pa sprašujem kam je šel 1cm, ker transom je originaln, nosilec je orignaln, vse bi moralo štimat a znese 1 cm nižje-dokazano, moralo pa bi biti vse v nulo...
So ble debate, da dihtunge pr generalki neki znesejo, pa barvan motor, pa različno vpetje čolna na prkoli... pa nč ne pije vode-realno
Wellcraft 2600 Martinique
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4854
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

OdgovorNapisal/-a SR 290 » Pe Jun 16, 2017 17:44

Gumi blažilce se lahko dobi posebej in jih navadno privijačiš v nosilec z dvema vijakoma. mi smo jih nabavili pri Cizeju, on pa verjetno v Motomarine.
Če temuči na nosilec vulkaniziran blažilec lahko odrežeš tisti del nosilca na katerem je guma in ga privijačiš na novega. (Vseeno se mi zdi čudno, da bi kdo tako zašuštral. Katere znamke je tale barka?)

Ko vtakneš gred v pušo na peti mora sest not brez da rukneš. Tam je konkretna zračnost in če lepo sede skupaj je to to. Kot je nekdo višje napisal imaš celo nek centrirni nased, da motor u nulo sede v peto. Seveda mora sest na rahlo, ne pa z macolo. Tudi narazen mora iti brez macole ali "Arhimedovih vzvodov".
No. 1
Admiral
Prispevkov: 1236
Pridružen: Ne Maj 23, 2010 22:26
Kraj: Vodice & Novigrad

OdgovorNapisal/-a No. 1 » So Jun 17, 2017 08:28

Rešeno :D

Zadnja nosilca, ki sta fiksna sem razdrl, vijak obrnil kontra in zmontiral dejansko obrnjeno na glavo kar je dalo točno želeno višino 21mm, na sprednjih nosilcih najnižji položaj brez matic za regulacijo višine.Špurštanga je šla z lahkoto not, peta pa le toliko "sunka" da je šel kardan čez gumici.

Realno je pravi položaj 1cm nižje kot je bilo prvotno najnižje možno, verjetno bo enigma kako in zakaj, ampak tako pač je.
Wellcraft 2600 Martinique
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4361
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » So Jun 17, 2017 14:02

Očitno je bil motor že zunaj, z nosilci vred in so jih pri montaži obrnili na glavo.Pa se ti je kamen odvalu od srca, zdej bo pa hitr u vodi, da si dušo prvežeš, ohladiš z vetrom in ne sam s pivom. :lol:
mašinfirer
weta
Admiral
Prispevkov: 1201
Pridružen: Po Nov 05, 2007 13:05

OdgovorNapisal/-a weta » So Jun 17, 2017 15:17

Hvala bogu, da se je ta poskus seksa končal tako, da je končno šel noter. Zdaj bi se spodoblo, da bi zanosila...seveda je zapis metaforicen, ti zelim prijeten dopust.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov