Potopljena barka

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 7097
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Potopljena barka

OdgovorNapisal/-a Marchi » To Maj 11, 2021 09:19

Grega295 napisal/-a:Kateri severnjaki so to mišljeni? Nizozemci, Danci ali tudi Finci, Švedi, Norvežani?

Grega, tudi južni severnjaki, pa vzhodni in zahodni severnjaki. Vsi. Samo da imamo zunanjega sovražnika, da lahko mal jamramo. Na zdravje!
omas
Admiral
Prispevkov: 822
Pridružen: Po Avg 24, 2015 13:49

Re: Potopljena barka

OdgovorNapisal/-a omas » To Maj 11, 2021 12:48

Jaz imam izkusnjo s Švedi in drzi tisto z vazelinom..
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4854
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

Re: Potopljena barka

OdgovorNapisal/-a SR 290 » To Maj 11, 2021 12:52

Grega mišljeni so Švedi in Finci.
Po Sloveniji na žalost obstaja precej nesrečnih bivših dobaviteljev Ikeje, ki je vse vrgla na isto finto, ter jih izpljunila kot bacile in ta firma je kruti vzorec večine njih. Kar se je prva leta dogajalo okrog slabe banke je tipičen vzorec. Vsaj za enega morjeplovca vem, da zelo dobro ve o čem pišem.
Tudi tisti, ki so za naše pojme pošteni so precej težavni partnerji. Ne vem, morda je le trk mentalitet.

Ampak, da je bila barka pod vodo bi pa po moje večinoma povedali. Dobiš jih na drug način.
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 3252
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Potopljena barka

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » To Maj 11, 2021 13:43

Manj verjetno je, da tam kupis klump. Barke se bolje vzdrzujejo kot vidim pri nas. Prvic imajo severnjaki nek svoj odnos do navtike, so precej pedantni, pa tut vec denarja majo kot mi.

V oglasih prej kot ne povedo kaksno je stanje plovila, vkljucno s kaksnimi slabostmi. Tega pr nas ne bos dozivel, pomoje ze zato ne ker smo tako navajeni.

Ko gre za denar, pa so židi. Kar pa ni nc slabega ce se zmenis tako, da je za oba v redu in se tega drzis. O kaksnih overjenih pogodbah za nekaj 10K ni nobene potrebe, pri nas gora papirjev in stemplov. Zakaj ze?

Moja izkusnja pac.
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5414
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Potopljena barka

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » To Maj 11, 2021 15:09

Članek o dogodkih v marini Flevo... na Nizozemskem.
Uporabniški avatar
Bo_4
Kapitan
Prispevkov: 151
Pridružen: Ne Sep 10, 2017 18:21
Kraj: Ljubljana

Re: Potopljena barka

OdgovorNapisal/-a Bo_4 » To Maj 11, 2021 21:48

Moje izkušnje z Nizozemci (DeOutlet specialist) so katastrofa ! pred dvema letoma kupil NOVO prenosno radijsko postajo, dobil staro, opraskano z nedelujočo baterijo !!!, nato pa mesec dni dopisovanja, vrnitev in še štiri mesece prerekanja in groženj za povrnitev denarja.
Kako bi bilo če bi bil nakup česa večjega raje ne pomislim več.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9475
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Potopljena barka

OdgovorNapisal/-a polanc » To Maj 11, 2021 22:01

Mater,nič še nismo o politiki tle povedal,pa vojnah,pa koroni,pa Hojsu..to bi Branetu ko bok ful pomagalo,da bi vedel kaj je z motorji za nardit..isto k mu pomaga cela tale debata z redkimi izjemami..
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 4126
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

Re: Potopljena barka

OdgovorNapisal/-a kasaudio » To Maj 11, 2021 23:06

Mislim da ta tema vseeno tudi s komentarji ki se zalitih dizlov direktno ne tičejo ima nek pomen oz. vodi v razmislek.
Xilinx Vivado HLx trainee
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 3252
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Potopljena barka

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Sr Maj 12, 2021 07:37

Preden se Nizozemsko primerja s cigani, bi bil jaz malo bolj previden. Dejstvo je, da so izjemno mocna ekonomija, 12. na svetu. Okoljski standardi, placilna disciplina, kultura medsebojnih odnosov, korupcija, zdravstvo, sprejemanje drugacnosti je nam, kot tudi drugim lahko prej v zgled kot kaj drugega. Ce je kdo bil kdaj tam, bo vedel o cem govorim. Sam sem 5 let delal v Be in Nl, tam sem imel barko, veliko sem prepotoval. Nizozemska je urejena v nulo, stvari preprosto laufajo.

So pa seveda tudi izjeme kot povsod.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 6560
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Potopljena barka

OdgovorNapisal/-a AEgir » Sr Maj 12, 2021 13:21

Ja ker so bli največji mednarodni prevaranti in tatovi kar jih je svet videl v zgodovini. Zgodovine nisi čital nikoli?
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
Natuzzi
Poročnik korvete
Prispevkov: 56
Pridružen: So Maj 14, 2011 20:41
Kontakt:

Re: Potopljena barka

OdgovorNapisal/-a Natuzzi » Sr Maj 12, 2021 13:24

H20 morda ti pomaga, tu so se lotili potopljene barke, če sem prav zastopil je bila pod vodo 1 mesec... Cat C18 motorji
o motorjih se začne nekje pri 7. minuti

https://www.youtube.com/watch?v=lncbvEuCVOM
Slovenia Superyacht Club
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 3252
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Potopljena barka

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Sr Maj 12, 2021 13:47

AEgir napisal/-a:Ja ker so bli največji mednarodni prevaranti in tatovi kar jih je svet videl v zgodovini. Zgodovine nisi čital nikoli?


Očitno drugo kot ti. Maš kak vir za svoje trditve morda?
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7536
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Potopljena barka

OdgovorNapisal/-a H2O » Sr Maj 12, 2021 14:23

Natuzzi napisal/-a:H20 morda ti pomaga, tu so se lotili potopljene barke, če sem prav zastopil je bila pod vodo 1 mesec... Cat C18 motorji
o motorjih se začne nekje pri 7. minuti

https://www.youtube.com/watch?v=lncbvEuCVOM

Hvala Natuzzi :wink:

Ta link sem že pogledal. Ga je že Kariera objavil.
Uporabniški avatar
heron
Viceadmiral
Prispevkov: 538
Pridružen: So Avg 25, 2012 14:03
Kraj: Žabnica
Kontakt:

Re: Potopljena barka

OdgovorNapisal/-a heron » Sr Maj 12, 2021 14:44

H2O napisal/-a:
Natuzzi napisal/-a:H20 morda ti pomaga, tu so se lotili potopljene barke, če sem prav zastopil je bila pod vodo 1 mesec... Cat C18 motorji
o motorjih se začne nekje pri 7. minuti

https://www.youtube.com/watch?v=lncbvEuCVOM

Hvala Natuzzi :wink:

Ta link sem že pogledal. Ga je že Kariera objavil.


Le kako si vidva dovolita pisat o potopljenih barkah in motorjih v tej temi o Nizozemski in Švedski. :-) :-) :-)
Lep pozdrav, Tomaž.

Heron je nazaj z druge poti po svetu in že težko čakam na naslednji odhod.
Takrat se bo vrnil tudi dnevnik na: www.sailmala.com/heron
Ali občasno blog v Angleščini na: www.heronsailing.blogspot.com/
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4854
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

Re: Potopljena barka

OdgovorNapisal/-a SR 290 » Sr Maj 12, 2021 15:27

Ne vem kako je zdaj na Nizozemskem, ampak za časa kolonij so bili največji prasci od vseh kolonialistov, tudi od Angležev. Tako kot VB tudi Nizozemska razvitost poleg urejenosti sloni v glavnem na temeljih nagrabljenega bogastva iz kolonij.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov