Predstavitev predelave plovila

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
jess_kp
Praporščak
Prispevkov: 31
Pridružen: Po Maj 23, 2011 12:27
Kraj: Dekani - Lucija

OdgovorNapisal/-a jess_kp » Po Nov 28, 2011 17:39

Kapo dol, ker sem sam pred podobnim projektom članki take sorte kar dvignejo moralo, ker vsakič ko se lotim preračunavanja in študiranja kaj in kako se lotit, me malo zabremza :), ma ko vidim takole mojstrovino potlej si lažje obljubim, da bom že nekaj skup vrgu :). Obem mojstrom še enkrat čestitke za ta ''masterpice''!

p.s.
Imata kak nasvet kako ženo umirit, ko ji ne gre v račun, da si več na barki kot pa na njej? :):)
Uporabniški avatar
bolid
Admiral
Prispevkov: 2659
Pridružen: Če Maj 29, 2008 18:56
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a bolid » Po Nov 28, 2011 18:24

jess_kp napisal/-a:p.s.
Imata kak nasvet kako ženo umirit, ko ji ne gre v račun, da si več na barki kot pa na njej? :):)


Slika

Poizkusi z tem, baje da dela žudeže in odpira vsaka vrata :wink:
Ure dnevi leta tečejo....
Uporabniški avatar
nautilus
Kapitan
Prispevkov: 174
Pridružen: Po Jan 25, 2010 08:30
Kraj: Pivka-Cerknica-Lj-Portorož

OdgovorNapisal/-a nautilus » To Nov 29, 2011 10:14

Jess_kp kar pogumno naprej čeprav včasih ni enostavno.
Tvoja jadrnica je že pred obnovo lepo zgledala. Vsaj od zunaj.

Glede žene se ne sekiraj preveč. Na koncu bo tako in tako vse pozabila.

Kot je napisal bolid: Zaključena obnova neprecenljivo! Za vse ostalo je tu MasterCard :D
kugla
Praporščak
Prispevkov: 31
Pridružen: So Maj 24, 2008 09:26

OdgovorNapisal/-a kugla » To Nov 29, 2011 12:07

p.s.
Imata kak nasvet kako ženo umirit, ko ji ne gre v račun, da si več na barki kot pa na njej? :):)[/quote]




mislim, da je nautilusu uspevalo kar oboje.rezultati (na zeni :wink: )so lepo vidni na njegovi zadnji fotografiji.

drugač pa "svaka čast"obema.vrhunska obnova
Uporabniški avatar
nautilus
Kapitan
Prispevkov: 174
Pridružen: Po Jan 25, 2010 08:30
Kraj: Pivka-Cerknica-Lj-Portorož

OdgovorNapisal/-a nautilus » To Nov 29, 2011 17:21

Ja nekako jo je blo treba zamotit :lol: :lol: :lol:
Toliko za šalo.

Je pa res, da imamo doma navdušenega 4 letnega mornarja morjeplovca in 4,5 mesečno morjeplovko, ki je že okusila tudi nekaj navtike.
Uporabniški avatar
bladzo
Admiral
Prispevkov: 963
Pridružen: Ne Okt 26, 2008 21:45
Kraj: Lj-Portorož
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a bladzo » Sr Nov 30, 2011 09:38

Zelo pohvalno!

Zadevo sem večkrat videl tudi v živo, saj sem v isti marini. Ogledal sem si jo tudi povsem od blizu, pri tem pa se mi poraja vprašanje zakaj fiksni flapi (je to le začasno).
Uporabniški avatar
nautilus
Kapitan
Prispevkov: 174
Pridružen: Po Jan 25, 2010 08:30
Kraj: Pivka-Cerknica-Lj-Portorož

OdgovorNapisal/-a nautilus » Sr Nov 30, 2011 13:01

Glede flapov je tako, da smo vgradili obstoječe, kateri se regulirajo ročno na vijak. Moram priznat, da bi prav prišli hidravlični. Verjetno se bomo slej ko prej odločili za zamenjavo.
Bladzo ti se pa le oglasi okoli ko bo sezona. Velja pa tudi za vse ostale v marini.
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5982
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Sr Nov 30, 2011 15:34

.

Velja pa tudi za vse ostale v marini.


Ja, takle mamo.

Hodim skoraj vsak vikend do tvoje barke, tebe pa ni.
Delam "črtice" na vodo, da boš vedel preštet moje obiske. :D :D :D


LP

.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Uporabniški avatar
nautilus
Kapitan
Prispevkov: 174
Pridružen: Po Jan 25, 2010 08:30
Kraj: Pivka-Cerknica-Lj-Portorož

OdgovorNapisal/-a nautilus » Sr Nov 30, 2011 18:53

Ja zato sem pa napisal ko bo sezona.

Včasih skočim do obale med tednom na en krog po zalivu.
Sigurno pa pridem okoli tudi kakšen vikend, da skupaj črtice preštejeva. Za vsako dobro vidno dam za pir :D
Uporabniški avatar
nautilus
Kapitan
Prispevkov: 174
Pridružen: Po Jan 25, 2010 08:30
Kraj: Pivka-Cerknica-Lj-Portorož

OdgovorNapisal/-a nautilus » Če Dec 01, 2011 11:53

Hvala še enkrat vsem za pozitivne komentarje, želje…

Kot sem že v opisu omenil je še nekaj nerešenih problemov. Najbolj me skrbi požiranje žrtvenih anod. Vem, da je na to temo že nekaj napisanega(sem prebral). Vseeno bi prosil za mnenja in komentarje.

Zadnjič sem izmeril naslednje:
-napajanje na merchatode controller je OK.
-na napetostni potencial med A in R (žici kateri sta povezani na elektrodo) je 0,25V.
-tok, ki teče po oranžni žici na elektrodo je 0,02mA (zgleda kot bi bil merchatode brez funkcije).

-Antifoulinga na nogi ni (za naslednjo sezono bo nujno nanešen, ker je obraščanje nenormalno).
-Trup je premazan z premazom international, ob nogi je cca. 5cm nepremazan pas.
-V morju so še inox flapi z vsak svojo anodo (ni povezano na maso motorja).

Inštrumenta oz. namenske referenčne elektrode nisem uspel dobiti. Meritve so bile opravljene z digitalnim multimetrom.

Prilagam slike anod po manj kot dveh mesecih v morju (nimam novejših). Zdaj so že bolj boge.
Privez je na betonski pomol.

Slika

Slika[/img]
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8827
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Če Dec 01, 2011 21:05

Povsem normalno...
S tem namenom so na nogi žrtvene anode!
Uporabniški avatar
nautilus
Kapitan
Prispevkov: 174
Pridružen: Po Jan 25, 2010 08:30
Kraj: Pivka-Cerknica-Lj-Portorož

OdgovorNapisal/-a nautilus » Pe Dec 02, 2011 15:41

OK hvala!
Torej zamenjat ko jo požre 1/2 in to je to.

Kako pa je pravilno urejena povezava z ostalimi kovinskimi deli, ki so trajno potopljeni v morju (npr. falpi kateri že imajo svojo žrtveno anodo)?
Ne vem ali je boljše, da pustim kot je ali vse skupaj povežem na maso motorja.
sine
Poddesetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: To Avg 16, 2011 23:07

OdgovorNapisal/-a sine » Ne Apr 15, 2012 22:20

Pozdravljen!
Prebral sem vaše poročilo o obnovi barke in pogledal slike mislim da vas lahko pohvalim saj je videti da sta z očetom vložila veliko truda za obnovo.Pišem vam zato ker sem kupil in dostavil domov barko katera je potrebna celotne prenove zato vas prosim če mi lahko zaupate vaš elektronski naslov saj bi pri svoji obnovi potrboval vaš nasvet in pomoč glede nabave materjalov in opreme.

L.P.
Uporabniški avatar
nautilus
Kapitan
Prispevkov: 174
Pridružen: Po Jan 25, 2010 08:30
Kraj: Pivka-Cerknica-Lj-Portorož

OdgovorNapisal/-a nautilus » Po Apr 16, 2012 07:45

Sine imaš ZS.

Glede nabave materialov boš precej napotkov lahko našel v podrubriki NAVTIČNE TRGOVINE:
http://www.morjeplovec.net/forum/viewforum.php?f=18

Ti pa z veseljem podam naše izkušnje, če boš potreboval.

Veliko sreče pri obnovi barke! Pa obveščaj nas kako napreduješ.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov