Antifauling pete

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

bostjan9
Admiral
Prispevkov: 1341
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 20:28

Antifauling pete

OdgovorNapisal/-a bostjan9 » Če Feb 28, 2013 09:33

Zanima me, ali bi bilo kaj narobe, če bi peto prebarval z istim antifaulingom kot barvam trup barke?

Do sedaj sem vedno uporabljal antifauling v obliki spreja, vendar imam s tem slabe izkušnje - ne vem ali so mi prodali slab antifauling za peto, ker so po 3 mesecih vedno pričele rasti alge in školjke (seveda na peti), dočim mi je rdeči antifauling držal na trupu barke 2 leti in se še sedaj ne nabira veliko alg na trupu.

p.s.
mogoče je to že kje opisano, vendar nisem našel.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6231
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Če Feb 28, 2013 10:45

Tule je nekaj že napisanega
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Matejc
Admiral
Prispevkov: 2593
Pridružen: To Maj 19, 2009 22:01
Kraj: SLO - HR, skratka EU

OdgovorNapisal/-a Matejc » Če Feb 28, 2013 11:41

Na prejšnji barki sem imel sprej pa je pomagalo en kur.c!!!

Na zdajšnji imam pobarvano z AF od barke ( tako sem kupil in je kr en-mu delalo) in dela še naprej...
Sm jo prpelu da bo kuhala kt mami, pa je pila kt ati...
MARKO1977
Viceadmiral
Prispevkov: 375
Pridružen: Pe Dec 18, 2009 12:46

OdgovorNapisal/-a MARKO1977 » Če Feb 28, 2013 20:35

sezono 2012 sm poskusno pobarval z barvo NUBIAN tudi peto. Nanesel sm 3 roke kot za trup. Rezultat..... 9,5mesecev je v vodi, brez školk in alg.

Od sedaj naprej bom uporabljal samo to tehniko ( je pa res da original barve za bravo 3 ni več videt) Kdo pa jo sploh gleda ?
Uporabniški avatar
Joško
Admiral
Prispevkov: 1774
Pridružen: Če Sep 17, 2009 15:02
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Joško » Če Feb 28, 2013 22:08

Nikakor ne priporočam barvanje pete z antifaulingom, ki vsebuje baker. Pete se barva le s predpisanimi AF.

Še celo, ko nanašamo AF na trup, moramo paziti, da se barva AF ne stika s peto. Običajni razmak je 5mm
:)"Dobrega štromarja zruka samo slab šnops":)
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4877
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a alesjo » Če Feb 28, 2013 22:28

AF v spreju ni slaba zadeva, mora pa bit površina pete temeljito očiščena in razmaščena sicer je res za en k..c, kot pravi Matejc, je pa res da ne traja več kot tri mesece.
bostjan9
Admiral
Prispevkov: 1341
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 20:28

AF na peto

OdgovorNapisal/-a bostjan9 » Če Feb 28, 2013 23:10

Ja 3 mesece traja, potem pa alg in školjk, da ti je kar slabo.

letos bom tudi jaz napacal 3 roke rdečega pol-polirnega AF, pa bo kar bo....barva in estetika me ne zanima preveč, samo, da je funkcionalno.
Pred tem bom pa peto spucal DE-LUX.
Se pa ja spufaš, da moraš vsake 3 mesece dvigniti barko...vsak dvig in spust pa po 80 Eur, vsaj pri nas v ZD je tako....
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2024
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » Pe Mar 01, 2013 09:11

Jožko, zakaj ni dobro z bakrenim AF barvat pete? Je problem elektroliza ali kaj drugega? Mogoče je ceneje menjat cinke, kot dvigovat baro samo zaradi pete?
mirno morje
Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Prispevkov: 4409
Pridružen: Pe Apr 04, 2008 10:26
Kraj: Zanzibar
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor.n » Pe Mar 01, 2013 09:16

Če daš spodaj primer po mojem ni problem.
https://medisken.si
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8827
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Pe Mar 01, 2013 21:45

Vsi antifoulingi danes vsebujejo baker ali pa vsaj neke bakrove spojine... Potem pa aluminij in baker NIKAKOR ne gresta skupaj, saj to hitro postane galvanski člen ali baterija... Ker je elektrolit še kvalitetno slan in s tem prevoden je to vrhunsko, da kaka noga po nekaj letih enostavno odpade...
Konkretno Matejc že ve, kako mu je v propelerje "izvrtalo" luknje... Zagotovo tam ni bilo nobenega črva, propelerji pa švicarski sir! Skozi krake si lahko videl!!!

Kot je rekel Joško, okrog noge mora biti razmak, jaz ga puščam vedno za širino ozkega lepilnega traku, kar je nekje 20 mm in tudi prava razdalja, ki jo priporočajo proizvajalci in razdalja, ki ti ne uniči garancije pri novih motorjih!!!
Markoz
Kontraadmiral
Prispevkov: 267
Pridružen: Ne Nov 25, 2012 11:54
Kraj: Hraše Medvode-Bunarina Pula

OdgovorNapisal/-a Markoz » Ne Mar 03, 2013 18:07

Pozdravljeni,
še zmeraj ni konkretnega odgovora kateri antifouling je dober za pete.
Meni se sprej od Hempla ni obnesel za celo sezono. Drži tako kot pišete cca 3 mesece potem ja pa spet isto sranje. Ali obstaja barva za pete, kot je za trup, da jo naneseš z valjčkom. Hvala za odgovor!
Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Prispevkov: 4409
Pridružen: Pe Apr 04, 2008 10:26
Kraj: Zanzibar
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor.n » Ne Mar 03, 2013 18:16

Velox plus, proizvajalca Marlin. :wink:
https://medisken.si
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8827
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Ne Mar 03, 2013 18:20

Se strinjam Markoz!
Jaz sem imel sedaj 2 sezoni na nogi Hempel 712EX... Obnese se super v prvih dveh mesecih, potem v tretjem je še nekako, nato pa se začnejo problemi. Barva ostane na nogi in se ne spere, vendar pa močno izgubi učinkovitost in se začne na nogo spet prijemati različno sranje, predvsem školjkice... :cry:
Markoz
Kontraadmiral
Prispevkov: 267
Pridružen: Ne Nov 25, 2012 11:54
Kraj: Hraše Medvode-Bunarina Pula

OdgovorNapisal/-a Markoz » Ne Mar 03, 2013 18:50

gregor.n napisal/-a:Velox plus, proizvajalca Marlin. :wink:


Gregor, kje se to kupi.
Hvala!
Markoz
Kontraadmiral
Prispevkov: 267
Pridružen: Ne Nov 25, 2012 11:54
Kraj: Hraše Medvode-Bunarina Pula

OdgovorNapisal/-a Markoz » Ne Mar 03, 2013 18:51

admin napisal/-a:Se strinjam Markoz!
Jaz sem imel sedaj 2 sezoni na nogi Hempel 712EX... Obnese se super v prvih dveh mesecih, potem v tretjem je še nekako, nato pa se začnejo problemi. Barva ostane na nogi in se ne spere, vendar pa močno izgubi učinkovitost in se začne na nogo spet prijemati različno sranje, predvsem školjkice... :cry:


Admin,
in kaj boš sedaj dal gor, ali barvaš tudi flape?

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov