izdelava krmila in kobilice za Laser 4.7

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

jež
Višji vodnik
Prispevkov: 18
Pridružen: Ne Sep 23, 2012 10:07

izdelava krmila in kobilice za Laser 4.7

OdgovorNapisal/-a jež » To Maj 21, 2013 18:19

Ker je čas že konkretno načel že tako zlomljeno krmilo in kobilico na mojem starem Laserju me zanima, ali kdo slučajno ve, kje bi lahko dobil načrte za izdelavo teh dveh delov?

Hvala, Lep pozdrav, Tomaž
polanc
Admiral
Prispevkov: 9470
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » To Maj 21, 2013 18:22

Moj poba ima 470 jadrnico in lahk prideš pogledat,prerisat....Smo pa v Sevnici.
LP Iztok
jež
Višji vodnik
Prispevkov: 18
Pridružen: Ne Sep 23, 2012 10:07

OdgovorNapisal/-a jež » To Maj 21, 2013 18:26

če načrtov ne bom našel drugače, bi te resnično prosil za to uslugo.
snake
Viceadmiral
Prispevkov: 472
Pridružen: Po Dec 12, 2011 12:01

OdgovorNapisal/-a snake » To Maj 21, 2013 22:56

Ja.....................pa kaj ima 470-ka enako kobilico in krmilo :roll:

V en klub pojdi in prekopiraj,saj majo v vsakem kakega laserja..............sicer pa mislim,da bi se tudi na internetu kaj dobilo
dinksi
Admiral
Prispevkov: 632
Pridružen: So Nov 22, 2008 19:08
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a dinksi » To Maj 21, 2013 23:18

470-ka in laser 4.7 sta dve različni barki.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9470
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » To Maj 21, 2013 23:19

:oops: uf to pa nisem vedel,pol pa ne bo ok kopirati krmilo in kobilo..
LP Iztok
jež
Višji vodnik
Prispevkov: 18
Pridružen: Ne Sep 23, 2012 10:07

OdgovorNapisal/-a jež » Sr Maj 22, 2013 17:22

ja vendar kje na internetu. Prebrskal sem vse. Samo še preko Tora nisem sprobal.

Na You tubu ima en model tutorial, vendar brez pravih mer. Vsak nasvet kje bi našel načrte je dobrodošel.
dinksi
Admiral
Prispevkov: 632
Pridružen: So Nov 22, 2008 19:08
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a dinksi » Sr Maj 22, 2013 21:23

Si poskusil v kakšnem jadralnem klubu?? Koper, Izola, Piran..
Če že nočejo prodat kakšnih rabljenih pa ti mogoče pokažejo, da premeriš in poslikaš!?
Dopiši iz kje si!!
jež
Višji vodnik
Prispevkov: 18
Pridružen: Ne Sep 23, 2012 10:07

OdgovorNapisal/-a jež » Sr Maj 22, 2013 21:28

Nekje med Celjem in Velenjem
dinksi
Admiral
Prispevkov: 632
Pridružen: So Nov 22, 2008 19:08
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a dinksi » Sr Maj 22, 2013 21:39

Če ti ni predolgo za čakat, lahko vprašam v koprskem jadralnem klubu, ampak šele čez 10 dni. Pa spomni me na privat sporočilih.
jež
Višji vodnik
Prispevkov: 18
Pridružen: Ne Sep 23, 2012 10:07

OdgovorNapisal/-a jež » Sr Maj 22, 2013 21:51

če do takrat ne bom našel ničesar, bi ti bil resnično hvaležen. Smo na liniji.
dinksi
Admiral
Prispevkov: 632
Pridružen: So Nov 22, 2008 19:08
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a dinksi » Sr Maj 22, 2013 22:10

Še nekaj. Kaj ti bolj odgovarja:
-Kupit čim bolj ohranjeno.
(verjetno drago)
-Kupit, lahko tudi precej poškodovano. Dovolj celo, da se da popravit.
(verjetno poceni)
-Poslikat in izmerit.
(Veliko laško)
Uporabniški avatar
potapljač
Kontraadmiral
Prispevkov: 312
Pridružen: Če Feb 10, 2011 13:13
Kraj: Velenje

OdgovorNapisal/-a potapljač » Sr Maj 22, 2013 23:27

Pozanimaj se pri Klubu vodnih športov v čolnarni na jezeru v Velenju. Mogoče da imajo kej podobnega ... http://www.kvs-velenje.si/
še mal pa bo.... :-)

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov