Moja fotografija

Morjeplovska fotografija motivov povezanih z morjem...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Prispevkov: 4409
Pridružen: Pe Apr 04, 2008 10:26
Kraj: Zanzibar
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor.n » Pe Avg 01, 2008 22:19

Pozdravljen Rabuni, velja, na morju sem zopet po 15.8. Pa daj prosim zrihtaj malo boljše vreme kot sem ga imel julija.
lpg
https://medisken.si
rabuni
Viceadmiral
Prispevkov: 491
Pridružen: Pe Sep 07, 2007 11:04
Kraj: Rogaška Slatina

OdgovorNapisal/-a rabuni » So Avg 02, 2008 12:02

bom se z Generalnim skušal že zdaj zmeniti. Pozdrav!
"Dalmatino povišču pritrujena"
monster_d
Kapitan
Prispevkov: 196
Pridružen: Ne Apr 08, 2007 18:43
Kraj: Ptuj

OdgovorNapisal/-a monster_d » Ne Avg 03, 2008 15:25

Se par mojih letosnjih z morja :
(upam da niso prevlke ampak z manjsih bi se komaj kaj vidlo)

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » To Avg 05, 2008 21:42

Nekaj mojih fotografij iz letošnjega dopusta:

Slika

zastavica vihra na moji Bavarii 33 HT

Slika

Rezanje pršuta v konobi, ko greš po stopnicah na Hvarsko trdnjavo

Slika

Rožiči na drevesu, ki še niso zreli (otok Hvar)

Slika

To ne gori mega yahta, za njo gori eden od Paklenih otokov

Slika

http://www.moj-album.com/slike/12105828 ... g351.t.jpg

Gužva v zalivu pred mestom Hvar, ko je bila najavljena burja in visoki valovi do 5 m (4 dni). Barke na skrajni desni je po polnoči odpihnilo na odprto, ker so sidra zaorala. Bilo je pestro do 3 ure zjutraj. Naj se ne ponovi!!!!

Slika

http://www.moj-album.com/slike/12105828 ... k9az.t.jpg

Prvič pred Dubrovnikom! Prvič tudi v Dubrovniku! Pa še z moje barke.

Slika

http://www.moj-album.com/slike/12105828 ... cxC2.t.jpg

Pred Dubrovnikom sem srečal nenavdnega potnika. Mogoče je Ratko Mladić? Na barki marela, na glavi ruta, nad njo klobuk, na rokah rokavice in še zavit v plašč. Čudo Božje!

Slika

http://www.moj-album.com/slike/12105828 ... XV1v.t.jpg

Častna straža v Starem gradu v Dubrovniku, na Stradunu.

Slika

http://www.moj-album.com/slike/12105828 ... nHVL.t.jpg

Ustavil sem barko 3 Nm pred Makarsko. Bom ubežal ali ne bom? Nevihta iz kopnega, pravijo, da je bila tudi pijavica. Samo poškropilo me je, imel pa sem jo skozi za hrbtom. Mrzel veter in mrzle kaplje so letele v moj cockpit, pa čeprav je barka HT. Valovi 3-4. GASA do kraja in cilj Bol na Braču. Uspel sem!

Slika

http://www.moj-album.com/slike/12105828 ... nCSQ.t.jpg

Moja noga, moja klasična revma v gležnju po spremembi vremena. kakšna nevihta, takšna oteklina.

Slika

http://www.moj-album.com/slike/12105828 ... WJ4G.t.jpg

Slapovi Krke, zgornji tok.

Slika

http://novinec.moj-album.com/slike/1210 ... Ixc1ru.jpg

Ta zaščitena vrsta ptiča v koritu reke Krke se je ovil okoli palice in poziral.

Slika

Mislim, da se tej živalci reče kačji pastir. Slika je nastala ob jezeru na Slapovih Krke.

Slika

http://www.moj-album.com/slike/12105828 ... HMaZ.t.jpg

Sonce bo zašlo nad Kornati. Slikano z vrha Lavse proti marini Piškera.

Slika

http://www.moj-album.com/slike/12105828 ... 2qoK8b.jpg

Vhod v zaliv na Kornatih, v ozadju čudoviti vrhovi nacionalnega parka.

Slika

http://www.moj-album.com/slike/12105828 ... 3WxM.t.jpg

Zaliv Lavsa na Kornatih v popoldanskem soncu.

Slika

http://www.moj-album.com/slike/12105828 ... ZNwt.t.jpg

Malo drugačno nebo nad Dugim Otokom.

Slika

http://www.moj-album.com/slike/12105828 ... 9BDw.t.jpg

Stolp ljubezni na Silbi, katerega je dal pozidati morski volk Petar Marinić za Domeniku Rasol, da bo lahko gledala, kdaj se bo vrnil z morja. Dolga ljubezenska zgodba s čudnim koncem.

Slika

http://www.moj-album.com/slike/12105828 ... VeZM.t.jpg

Amnesia, 65 m dolga mega yahta, lastnik Graham de Zille. Yahta je vplula v marino Skradin. Še nebo nad njo je zakrila.

Tako, to je le nekaj od 511 slik iz mojega letošnjega 16 dnevnega potepanja po Jadranu. Po 15. grem še enkrat okoli Raba, Krka in Cresa. Mogoče še pade kakšna slikca.

LP in mirno morje!
Nazadnje spremenil Novinec, dne Sr Avg 06, 2008 13:40, skupaj popravljeno 2 krat.
"Morje je med vsemi opojnostmi najbolj opojno!"
...........................................................(J.H.)
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » Sr Avg 06, 2008 13:29

Očitno mi je nekaj ponagajalo z resolucijo. nekje je prišlo do kratkega stika. Trenutno nimam časa popravljati in iskati vzroke, bom pa to vsekakor odpravil.

Prilagam povezavo na moj-album, kjer se dajo slike pogledati v normalni velikosti.

Se opravičujem za neljubi dogodek in lep dan še naprej!

http://novinec.moj-album.com/album/12105833/?stran=1
"Morje je med vsemi opojnostmi najbolj opojno!"

...........................................................(J.H.)
Lovec
Višji vodnik
Prispevkov: 16
Pridružen: Če Jun 19, 2008 22:30
Kraj: Radeče

OdgovorNapisal/-a Lovec » Če Avg 14, 2008 17:09

Evo,še malo mojih fotk

Slika

Slika

Slika

Slika

Lp
Uporabniški avatar
bolid
Admiral
Prispevkov: 2659
Pridružen: Če Maj 29, 2008 18:56
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a bolid » Če Avg 14, 2008 17:26

Ej stari :lol: Laško je pa ZAKON :shock:
Ure dnevi leta tečejo....
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » Pe Avg 15, 2008 10:12

Lovec, kaj nam delaš???? Zakaj si prilepil zadnji dve fotografiji? Upam, da je bila jed na žaru dobra.
"Morje je med vsemi opojnostmi najbolj opojno!"

...........................................................(J.H.)
Lovec
Višji vodnik
Prispevkov: 16
Pridružen: Če Jun 19, 2008 22:30
Kraj: Radeče

OdgovorNapisal/-a Lovec » So Avg 16, 2008 08:50

Slika
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » So Avg 16, 2008 11:35

Lejga, to pa je že zanalašč!!!! Jaz na morju ne uporabljam žara, sploh pa ne na barki. Ti vrnem z eno fotko od doma.
LP
"Morje je med vsemi opojnostmi najbolj opojno!"

...........................................................(J.H.)
Uporabniški avatar
Irena
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 73
Pridružen: Pe Nov 23, 2007 12:11
Kraj: Grosuplje

OdgovorNapisal/-a Irena » To Sep 16, 2008 13:18

tole sicer ni edina slika letošnjega preživetaga časa na morje, je pa (no vsaj za mojega kapitana) najboljša!! po veliko časa in denarja zapravljenega v trgovini z ribiško opremo je le nekaj ujel (sej ni važno da je to bilo v marini):

Slika

ker pa le ta ni zadostovala za večerjo smo jo spustili nazaj v morje :D !

lp

Irena
Uporabniški avatar
Irena
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 73
Pridružen: Pe Nov 23, 2007 12:11
Kraj: Grosuplje

OdgovorNapisal/-a Irena » Sr Sep 17, 2008 13:42

takole naša "plapola" v Umagu 8)

Slika

Slika

lp

Irena
Marko67
Poročnik fregate
Prispevkov: 66
Pridružen: Ne Sep 30, 2007 21:16
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marko67 » Sr Sep 24, 2008 17:44

Pozdravljeni

še nekaj mojih slik z letošnjega dopusta

jahta z helikopterjem pred Martinščico 22.07.08
Slika

sinovi bordajo
Slika

Slika

za gurmane večerja na Olibu
Slika

dvižni most v Osorju
Slika

plaža pod Lubenicami proti večeru
Slika

lp Marko
Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Prispevkov: 4409
Pridružen: Pe Apr 04, 2008 10:26
Kraj: Zanzibar
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor.n » Sr Sep 24, 2008 22:57

Se spomniš imena oštarije na Olibu?
lpg
https://medisken.si
Marko67
Poročnik fregate
Prispevkov: 66
Pridružen: Ne Sep 30, 2007 21:16
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marko67 » Če Sep 25, 2008 11:47

gregor.n napisal/-a:Se spomniš imena oštarije na Olibu?
lpg


Gostilna je Amfora, lastnica je francozinja, je pa zelo drago.

lp Marko

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov