Stran 1 od 2
PLOVBA PO RAZBURKANEM MORJU - FOTOGRAFIJE ČLANOV
Objavljeno: So Sep 02, 2017 17:21
Napisal/-a Bonaparte
Tema je namenjena objavljanju fotografij plutja po razburkanem morju.
Objavite fotografijo, napišite lokacijo, plovilo ter vremenske razmere.
Re: PLOVBA V NEVIHTI
Objavljeno: So Sep 02, 2017 17:22
Napisal/-a Bonaparte
Kvarner 20. avgust 2017 burja 50 km/h Motorni čoln Colombo 29
,

Re: PLOVBA PO RAZBURKANEM MORJU - FOTOGRAFIJE ČLANOV
Objavljeno: Ne Sep 03, 2017 17:57
Napisal/-a Bonaparte
Re: PLOVBA PO RAZBURKANEM MORJU - FOTOGRAFIJE ČLANOV
Objavljeno: Po Sep 04, 2017 11:10
Napisal/-a dijo_porko
A je bum na zadnji fotki zapigan?
Lp
Re: PLOVBA PO RAZBURKANEM MORJU - FOTOGRAFIJE ČLANOV
Objavljeno: Po Sep 04, 2017 11:29
Napisal/-a Nikola T.
A to si bil z Belmondom iz Kopra?
Re: PLOVBA PO RAZBURKANEM MORJU - FOTOGRAFIJE ČLANOV
Objavljeno: Po Sep 04, 2017 20:00
Napisal/-a AEgir
Mater to morš bit pa kr dobr da maš tolk mirno roko v takih razmerah.
Re: PLOVBA PO RAZBURKANEM MORJU - FOTOGRAFIJE ČLANOV
Objavljeno: To Sep 05, 2017 21:12
Napisal/-a polanc
Hud aparat..
Re: PLOVBA PO RAZBURKANEM MORJU - FOTOGRAFIJE ČLANOV
Objavljeno: Po Sep 11, 2017 10:44
Napisal/-a Bonaparte
dijo_porko napisal/-a:A je bum na zadnji fotki zapigan?
Lp
Ja, neurje je zlomilo bum, čeprav je bilo gor čisto kratko jadro.
Re: PLOVBA PO RAZBURKANEM MORJU - FOTOGRAFIJE ČLANOV
Objavljeno: Po Sep 11, 2017 10:46
Napisal/-a Bonaparte
polanc napisal/-a:Hud aparat..
SLike so nastale s telefonom.
Re: PLOVBA PO RAZBURKANEM MORJU - FOTOGRAFIJE ČLANOV
Objavljeno: Po Sep 11, 2017 12:27
Napisal/-a bilo
Bonaparte napisal/-a:polanc napisal/-a:Hud aparat..
SLike so nastale s telefonom.
Hud telefon ...

Re: PLOVBA PO RAZBURKANEM MORJU - FOTOGRAFIJE ČLANOV
Objavljeno: Po Sep 11, 2017 12:39
Napisal/-a Bonaparte
Nikola T. napisal/-a:A to si bil z Belmondom iz Kopra?
Ja s Tonijem sva bla. Sama sva prečkala Atlantik. Ni bilo lahko, sva bila sama na barki, sva se menjala za krmilom na vsake dve ure. V povprečju sem spal dve ure na noč (od enih do treh ponoči, prej in potem sem vozil). Včasih tudi nisem spal celo noč, ker si se celo noč moral držat za nekaj da te ne meče po barki, da nimaš presekane glave in zlomljenih kosti od premetavanja. Grda neurja sva imela po poti. Več kot deset dni smo pluli po neurjih. Eno noč, ko nisem mogel več, sem se stlačil v nočno omarico in se notri utrdil s povštri, da me ne more premetavat in zaspal. Najbolj pogumeno dejanje je bilo tuširanje, ko si namiljen v spolzkem prostoru. Ko smo pristali na Azorih je bil prizor kot iz vojne. Vsi ki so pristali pred nami so bili poviti in v gipsu. Takrat sem prvič videl jadralce na malih jadrnicah nosit motocross čelado (ekipa iz UK).
Na sredini med Srednjo Ameriko in Azorskimi otoki smo po neurju potegnili ven iz vode pomožni čoln z napisom tender to Blu:Kat. Imel je vesla v poziciji za veslanje. Na dnu pa je bil neporaščen z algami, ni bil dolgo v morju.
Re: PLOVBA PO RAZBURKANEM MORJU - FOTOGRAFIJE ČLANOV
Objavljeno: Po Sep 11, 2017 15:05
Napisal/-a AEgir
Re: PLOVBA PO RAZBURKANEM MORJU - FOTOGRAFIJE ČLANOV
Objavljeno: Po Sep 11, 2017 15:22
Napisal/-a Bonaparte
Bi zlalo bit

Mi smo šli na kapitanijo in prijavili najdbo ampak so rekli, da nimajo informacij čigav bi lahko bil.
Katamarani veliko večje sile trpijo v neurju kakor jadrnice, lahko da se je potopil ko se je vračal čez atlantik.
Leta 2009 ga je prečkal v eno smer.
https://www.youtube.com/watch?v=Iy2_Rw_OMXwSem pisal zdaj lastniku posnetka če je to njegov tender.
Hahah pa res so imeli rdeč tender. Mogoče bo pa tender našel svojega lastnika po petih letih.
https://www.youtube.com/watch?v=GDvfePgDqYkSlika tenderja ki smo ga našli:




Re: PLOVBA PO RAZBURKANEM MORJU - FOTOGRAFIJE ČLANOV
Objavljeno: To Sep 12, 2017 09:02
Napisal/-a Rok-11
Tale katamaran se je žal potopil 550 NM W od Azorov nekje konec Aprila 2012...
http://www.yacht.de/aktuell/panorama/zw ... 71633.html
Re: PLOVBA PO RAZBURKANEM MORJU - FOTOGRAFIJE ČLANOV
Objavljeno: To Sep 12, 2017 10:23
Napisal/-a Bonaparte
Naježil sem se ko sem bral. Sem dobil na telefon njegovo tajnico, pravi da je na dopustu in da se vrne naslednji teden v pisarno.