Prej in potem

Morjeplovska fotografija motivov povezanih z morjem...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5982
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

Prej in potem

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Po Mar 14, 2011 23:25

.


Premikaj miško nad slikami





http://www.abc.net.au/news/events/japan ... eafter.htm


Preveč se je znesla narava nad Japonci.

Smo morda naslednji na vrsti mi?

Hudo stanje, ki me žalosti.

Jutri je nov dan!

LP

.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Matejc
Admiral
Prispevkov: 2593
Pridružen: To Maj 19, 2009 22:01
Kraj: SLO - HR, skratka EU

OdgovorNapisal/-a Matejc » To Mar 15, 2011 17:12

Smo morda naslednji na vrsti mi?


Upam da ne :!: :!: :!:
Sm jo prpelu da bo kuhala kt mami, pa je pila kt ati...
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8827
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » To Mar 15, 2011 19:28

Tudi jaz močno upam, da ne. Čeprav ko tole gledaš, natančno vidiš moč narave in kako majhni smo mi, ki se "kao" počutimo močne... Kaj ti nuca vso znanje in tehnika, ko pa ti v nekaj minutah 100 metrsko ladjo postavi sredi kuruznega polja 1 km od obale... :roll:
bouton
Admiral
Prispevkov: 903
Pridružen: So Dec 22, 2007 13:41

OdgovorNapisal/-a bouton » To Mar 15, 2011 19:50

admin napisal/-a:Tudi jaz močno upam, da ne. Čeprav ko tole gledaš, natančno vidiš moč narave in kako majhni smo mi, ki se "kao" počutimo močne... Kaj ti nuca vso znanje in tehnika, ko pa ti v nekaj minutah 100 metrsko ladjo postavi sredi kuruznega polja 1 km od obale... :roll:

Mislim, da se ni za bat, da bi na jadranu kaj takega videli ali doživeli.
Uporabniški avatar
EDO
Admiral
Prispevkov: 1881
Pridružen: Po Nov 16, 2009 13:44
Kraj: Ljubljana - Lovran - Umag

OdgovorNapisal/-a EDO » To Mar 15, 2011 20:02

Izračunali so (poslušal po televiziji po cunamiju v Indoneziji), da bi močan potres v Grčiji (Jonsko morje) povzročil max. 10 cm visok cunami val na Slovenski obali.
Upam, da so prav računali ali po pomoti pozabili pripisat ene par nul na koncu :roll:
Living well is the best revenge
https://www.facebook.com/NotaBeneSailing/
Uporabniški avatar
Gaso
Admiral
Prispevkov: 1480
Pridružen: To Dec 09, 2008 09:38
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Gaso » To Mar 15, 2011 21:50

EDO, to je res, pri nas cunami ni problem, tudi na naši Morski biološki postaji Piran so naredili simulacijo.
Sem se pred časom s tem ukvarjal. Simulacija je narejena za potres 6.8 po Richterjevi lestvici, epicenter je bil 13km pod površino na področju blizu Bar-a v Črni gori, simulacija je bila izvedena tako, da je morska gladina v epicentru nihala za 0.5m v dolžini 30s, preko modela Princeton Ocean Model (POM) pa je izračunano kaj se lahko razvije v Jadranu, npr v Kopru bi bil cunami visok 1cm, sem našel še simulacijo na HDD.
Slika

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta