536 - Saplunara, Mljet

Naši člani prilepijo sliko, vi pa ugotovite kje je bila posneta. Uganke se postavljajo samo za kraje ob morju!

Moderatorji: moderator2, moderator, kr en

bouton
Admiral
Prispevkov: 903
Pridružen: So Dec 22, 2007 13:41

OdgovorNapisal/-a bouton » To Avg 14, 2012 16:42

Salpunara?
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » To Avg 14, 2012 17:14

bouton napisal/-a:Salpunara?


Sam Saplunara je peščena, pa še na odprto gleda. To ne more bit.
Kuga pa je še tam dol? Okuklje je tudi čisto drugačno... :? :? hm
Jaz še vedno mislim na Školje (otočka) ali Podškolj kako se že imenuje uvala.
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
marcus
Admiral
Prispevkov: 1434
Pridružen: Če Okt 23, 2008 13:42

536

OdgovorNapisal/-a marcus » To Avg 14, 2012 18:03

Uvala je Saplunara in malo naselje tudi Saplunara O.K. :!:
Samo slike tistega dela s peščeno plažo, kjer je spredaj nevarna čer nikakor ne najdem :?: :( :cry:

Otoka Školji so pa tudi res poleg z bojami pred obema restavracijama, samo to ni bilo glavno vprašanje :!:
LP
no rain, no rainbow
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7536
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » To Avg 14, 2012 19:51

To definitivno ni Saplunara Marcus... kot je napisal že Kr en je uvala Saplunara peščena in gleda na jug. Na severni strani sta uvali Krvara in nad Garma...
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Sr Avg 15, 2012 10:12

Men je načeloma vseen kurc. Al je Cres, al je Lošinj. Sam tole je mal zavajanje javnosti.
Ad1. Prva slika, kot nosilka uganke definitivno ni Saplunara. Lahko mi jo prodate za marsikaj, a za Saplunaro ne.
Ad2. Nasov oz. Tema ne more biti Saplunara & Školji. Kajti to je kontradiktorno. Obeh ne moreš ujeti v objektiv, razen iz letala.
Ad3. Obstaja bojazen, da bo nekdo pofotkal Šobčev bajer, potem bomo malo pisali, na koncu bo pa rešitev Bled & Bohinj :roll:

To ugibanje par postov nazaj, so namreč res klobase in nižajo kvaliteto foruma. Tudi sam se posipam s pepelom, ker nisem bil prepričan in sem kar na slepo ugibal.
Dejmo tole razčistit. Marcus pokliči avtorja slike, kje je to slikal in zaključimo primer.
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7536
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Sr Avg 15, 2012 10:25

Tudi jaz imam občutek, da Marcus ni posnel vseh teh fotografij, ki jih objavlja v ugankah... lahko pa, da se motim... najbolje da sam pove.
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Sr Avg 15, 2012 11:05

Brane, sej to čigava je slika pravzaprav sploh nima veze. Važno pa je, da veš kaj objavljaš. Še posebej pa mora biti rešitev ekzaktna in ne dvoumna.
Npr. Sakarun je Sakarun. Ne more biti Sakarun in Pantera :? recimo rešitev.
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
aleks09
Admiral
Prispevkov: 1151
Pridružen: Po Jul 12, 2010 20:15
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a aleks09 » Sr Avg 15, 2012 11:41

Malo sem prečekiral Mljet in zaliv Salpunara na Googlovem zemljevidu kjer sem dal možnost prikaza fotografij in ugotovil:
1. slika je na strani Panoramio, kjer jo je objavila oseba "analytic1872" z naslovom Ostrov "Skoji", Saplunara, pohled in ista slika istega avtorja z naslovom Saplunara, Mljet, ostrov Skoji, pohled na pevninu;
2. slika je na strani Panoramio, kjer jo je objavila oseba "MBagyinszky" z naslovom The beach from the village.
3. slike mi še ni uspelo najti.. ma je verjetno kjer drugje ker me moti tisti otok na levi.. je večji od Školja... čeprav je jahta na slikah podobna... ko bom tudi to našel javim...
Mirno morje...
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7536
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Sr Avg 15, 2012 12:25

kr en napisal/-a:Brane, sej to čigava je slika pravzaprav sploh nima veze. Važno pa je, da veš kaj objavljaš.

Saj to sem mislil Kr en... če sam posnameš fotografijo, točno veš kje si jo posnel... Marcus jo je pa snel z neta in ker je zraven pisalo Saplunara, jo je pač "prodajal" za Saplunaro.
Uporabniški avatar
marcus
Admiral
Prispevkov: 1434
Pridružen: Če Okt 23, 2008 13:42

OdgovorNapisal/-a marcus » Sr Avg 15, 2012 17:47

Hm, Hm ... pač zabrkljana uganka THNKS
no rain, no rainbow
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8827
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Sr Avg 15, 2012 20:39

Še enkrat! Uganke se postavljajo samo s slikami, ki so avtorsko delo!!!
Lahko je sliko posnel vaš prijatelj, vendar morali ste biti tam! Vse uganke, ki bodo postavljene iz slik, ki se najdejo na internetu bodo izbrisane!!!
Uporabniški avatar
marcus
Admiral
Prispevkov: 1434
Pridružen: Če Okt 23, 2008 13:42

OdgovorNapisal/-a marcus » Če Avg 16, 2012 13:38

admin na mojo željo prosim izbriši uganki 535 in 536, da počistimo forum s traparijami, to bo še najboljše
Hvala vnaprej :!:

LP
no rain, no rainbow
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Če Avg 16, 2012 14:13

Zakaj? Naj ostane, sej je bilo zanimivo.
Le, da to ni in ne more biti Saplunara. Vidiš, da so bili Školji. Nekaj tisoč milj Jadrana, smo pa le prepluli! Pa vidiš, da kdaj ne prepoznaš destinacije, ki jo drugače predobro poznaš.
Sej je kul vse. :wink:
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
aleks09
Admiral
Prispevkov: 1151
Pridružen: Po Jul 12, 2010 20:15
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a aleks09 » Če Avg 16, 2012 15:22

kr en napisal/-a:Zakaj? Naj ostane, sej je bilo zanimivo.
Le, da to ni in ne more biti Saplunara. Vidiš, da so bili Školji. Nekaj tisoč milj Jadrana, smo pa le prepluli! Pa vidiš, da kdaj ne prepoznaš destinacije, ki jo drugače predobro poznaš.
Sej je kul vse. :wink:


Kr en... To kar je zdaj ostalo ( pred popravljanjem je bila to slika 2) je Salpunara..
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Če Avg 16, 2012 15:41

aleks09 napisal/-a:Kr en... To kar je zdaj ostalo ( pred popravljanjem je bila to slika 2) je Salpunara..


Uopss, nisem sploh več gledal prve strani, ki se je kar 4 X spremenila.
Jaz sem mislil prvo fotko, kjer je bil dokaj skalnat zaliv v ozadju pa Pelješac in še bolj zadaj Biokovo.
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov