Stran 1 od 4

Nov podforum z ugankami!

Objavljeno: Sr Mar 18, 2009 17:58
Napisal/-a admin
Pozdravljeni!

Pred časom ste začeli z ugibanjem obmorskih krajev s slik. Ker je za temo veliko zanimanja, odpiram nov podforum.

Vsako tema vsebuje sliko, ki jo ugibamo, lahko je zraven tudi krajši tekst, ki opisuje ta kraj. Dovoljene so slike marin, sidrišč, krajev, znamenitosti.
Slike neznačilnih zalivov so brez veze, saj je to lahko katerikoli zaliv na Jadranu ali celo kje drugje. Zalivi so lahko zanimivi, vendar naj slika vsebuje nek orentir, ki je značilen. To je lahko kakšen zanimiv pomol, svetilnik, barka...

Vsak kraj (uganko) prilepite v novo temo, ostali pa poskušate uganiti z odgovorom. V isto temo ne dodajajte več kot enega kraja, saj je drugače zmeda.

LP

Objavljeno: So Jul 23, 2011 22:06
Napisal/-a Marjan Tomki
Nekaj ugank nazaj so bile vse zelo hitro uganjene in se je nekaj "uganjevalcev" malo pritožilo, da so prelahke.

Tako sem jaz na enem naslednjih potepov poslikal nekaj reči, ki bi lahko bile za malo težje uganke; so mesta, kjer je mogoče pluti, jadrati, surfati, plavati, ampak ni morje (večinoma jezera, najde se tudi kaka slika s kake plovne reke). Imel sem malo v mislih tako, da bi vsaka naslednja slika olajšala ugibanje...

Potem pa sem v najavi teme videl
Ugani lokacijo
Naši člani prilepijo sliko, vi pa ugotovite kje je bila posneta. Uganke se postavljajo samo za kraje ob morju!

Velja "Ugani lokacijo" res pe vedno samo za kraje ob morju?

Objavljeno: Ne Jul 24, 2011 20:13
Napisal/-a admin
Seveda so tudi jezera dobrodošla!!! :wink:
Naj pa bo kljub vsemu povezano z navtiko, da ne bomo čez čas imeli uganke iz Škrlatice, pa Triglava, Jalovca in ne vem še kje. Saj so hribi fajn, samo za ta namen obstaja verjetno kak drugi forum... :D

Objavljeno: So Feb 25, 2012 20:26
Napisal/-a admin
Uganke so lepo zaživele in meni jih je vedno užitek pogledati!

Bi pa za naprej dodal mnenje, da so nekatere, sicer komplicirane, uganjene zelo hitro. Naša druščina je ogromna in tako je zagotovo tukaj nekdo, ki v tem kraju dopustuje in mu je to samoumevno, da pozna. In če tako takoj napiše odgovor, je potem uganka rešena, ostali pa nimajo nič od tega... :wink:
Predlagam, da če je nekomu sveto jasno kje je to, ker je tam "doma", da ne odgovori takoj in se malce vzdrži. Seveda se lahko pohvali, da ve kje to je, pa če se mu tako gre, da bo izpadel frajer, lahko odgovori tudi avtorju uganke na ZS... Pustite kakšen dan uganko nerešeno, da se drugi malo potrudijo in poskušajo.
Vem, da je to malce čudno, samo mislim, da razumete in da bo vsem nam tako bolj zanimivo... Če bo nekdo prilimal neko najbolj zabačeno kapelico al pa oštarijo (no ja to slednje je bolj ziher :lol: ) v Puntu za uganko, bom jaz zagotovo vedel... Enako nekateri poznate druge kraje, ki jih ostali ne poznamo... Pač se malo vzdržiš ali pa malo pohecaš v pravi smeri... Recimo Kr en je pred nekaj dnevi napisal v drugi temi "ne slišim", pa je bilo meni takoj jasno, da odgovarja na mojo uganko, na kateri je bila uvala "Nečujam"... :wink: Simple...

Objavljeno: Po Feb 27, 2012 14:46
Napisal/-a admin
Še enkrat apeliram na vse uganjevalce, ker očitno sedite na ušesih... Če absolutno poznate uganko, dajte se vzdržat, da ostane zanimiva do konca! Napišite največ eno črko ali pa kakšno kombinacijo, ki se tam pojavlja... Pač izpadete frajerji, ker veste, uganka pa ostane!

Če vsako takoj ugotovi tisti, ki lokacijo odlično pozna je hudičevo brez veze za vse ostale! :evil:

Bo šlo?

Objavljeno: Po Feb 27, 2012 14:54
Napisal/-a Marcel_Mastnak
Pa še js sm jezn ko mi use takoj ugotovite :lol:

Objavljeno: Po Feb 27, 2012 15:29
Napisal/-a pešekan
OK,se bomo vzdržali.

Objavljeno: Po Feb 27, 2012 18:17
Napisal/-a bolid
Tisti ki ve naj bo tiho :shock: :lol: :lol: :lol: ostali se pa pojdimo vislice :wink:

Objavljeno: Po Feb 27, 2012 18:19
Napisal/-a mamaMicka
In ko izveš moraš biti še kar tiho :D

Objavljeno: Po Feb 27, 2012 18:32
Napisal/-a Original-One
Torej "kdor molči, devetim odgovori"

To jih boste šele slišal!

Objavljeno: Po Feb 27, 2012 22:18
Napisal/-a admin
Pa dobro, kaj vam ni jasno? Ne mi prosim besede okrog obračat no... :?

Napisal sem, ČE ZAGOTOVO VEŠ, potem bodi tiho!!! Razen, če mislite, da je fora uganke, da jo nekdo, ki tam dopustuje razreši v 10 sekundah... Meni se ne zdi ravno to fora...
Tisti, ki Jadran relativno dobro poznamo VELIKOKRAT v ugankah ne vemo kje je... Ne vemo na prvi pogled, potem pa se nam mogoče posveti. Tudi pomoč je dobrodošla in tako počasi pridemo do rešitve...

MamaMicka, če si ti sedaj tako prikrajšan, da ne smeš povedati lokacije, pa vse poznaš... Za take imamo rešitev, povej prvo črko, pa boš še vedno frajer! :wink:

Objavljeno: Po Feb 27, 2012 23:00
Napisal/-a mamaMicka
admin napisal/-a:MamaMicka, če si ti sedaj tako prikrajšan, da ne smeš povedati lokacije, pa vse poznaš... Za take imamo rešitev, povej prvo črko, pa boš še vedno frajer! :wink:

Pa ti lahko spiš kljub temu, da veš, da sem jaz registriran na tem forumu??

Ne razumem, kaj takoj skočiš na prvo žogo, seveda spet samo mojo?
Pa saj sem dal zraven ta velikega smeškota. A ne vidis, da te te vsi le malo dražimo... Relax..., nobenemu nič nočem!

Glede frajerjev... No ja, ti si med prvimi začel pisati prvo črko rešitve, tako da ta tale "za take imamo rešitev" ni ravno umesna! :D

Pa brez zamere.

Objavljeno: To Feb 28, 2012 18:14
Napisal/-a Marjan Tomki
mamaMicka napisal/-a:
admin napisal/-a:MamaMicka, če si ti sedaj tako prikrajšan, da ne smeš povedati lokacije, pa vse poznaš... Za take imamo rešitev, povej prvo črko, pa boš še vedno frajer! :wink:

Pa ti lahko spiš kljub temu, da veš, da sem jaz registriran na tem forumu??

Ne razumem, kaj takoj skočiš na prvo žogo, seveda spet samo mojo?
Pa saj sem dal zraven ta velikega smeškota. A ne vidis, da te te vsi le malo dražimo... Relax..., nobenemu nič nočem!

Glede frajerjev... No ja, ti si med prvimi začel pisati prvo črko rešitve, tako da ta tale "za take imamo rešitev" ni ravno umesna! :D

Pa brez zamere.


Pa saj to ni letelo samo nate - bilo je kar nekaj takih, ki so pogledali uganko, prepoznali in steglnili kljun. Jaz bi tudi, če bi kaj zagotovo poznal. Nisi bil samo ti - in pri vsakem naslednjem 'ugankokazu' je imel admin malček višji tlak in malček 'glasnejši' nagovor.

Objavljeno: To Feb 28, 2012 21:17
Napisal/-a kr en
Jaz pa predlagam, da avtor uganke, ko je ta že rešena npr. Naslednji dan objavi rešitev v polnem imenu. Da ne bodo ostajale teme s posti, kjer so začetnice. Ala v..... Pri M.......! Ipd. Ker vsi pa le ne ugotovijo točne lokacije.
Tako bo stvar bolj poučna. Če pa se zraven pripiše, da se na tej lokaciji dobro je, pa še poceni, je pa še toliko bolje. Pa tudi kakšna cena priveza in zasedenost bi komu prišla prav. Hočem reči, zanimivosti dotičnega kraja.

Objavljeno: To Feb 28, 2012 21:21
Napisal/-a admin
Točno kr en! To sem tudi hotel spodbuditi... Da se napiše kaj več, da se prilepi še kakšno dodatno sliko s tega področja, če jo imaš... In pa seveda polno rešitev!