foling za gumenjak

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

201050mi
Praporščak
Prispevkov: 33
Pridružen: Sr Dec 12, 2012 11:23

foling za gumenjak

OdgovorNapisal/-a 201050mi » Po Feb 10, 2014 11:10

Po 3 letih bi želel zopet obnoviti foling po SACH-u . Želel pa bi nanesti tudi po hipalonu ker po 3 mesecih ko je čoln v vodi se kar precej nabere alg. Sprašujem morjeplovce kakšne so iskušnje in kateri tip folinga nanesti. Ne bi želel da bi preveč izstopal ali sivega ali prozornega in kje nabaviti robo. Pa sam postopek izvedbe. Če je možno nanos isti tip folinga po hipalonu in poliestru.Hvala
gs nautica
Kontraadmiral
Prispevkov: 268
Pridružen: Sr Mar 04, 2009 18:51
Kraj: GROSUPLJE-KRK

OdgovorNapisal/-a gs nautica » Po Feb 10, 2014 15:15

Kaj je to foling? Verjetno si mislil antifauling oziroma premaz proti algam?
Lp Ž
Mirno morje.
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3372
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

OdgovorNapisal/-a MareC » Po Feb 10, 2014 15:24

veneziani prozoren za tubuse
in barven ali bel za plastiko
nikar ne pacaj enega za vse
201050mi
Praporščak
Prispevkov: 33
Pridružen: Sr Dec 12, 2012 11:23

Popravek

OdgovorNapisal/-a 201050mi » Po Feb 10, 2014 15:46

Pravilno ste me popravili ja gre za omenjeno zadevo . Kje se pa omenjena zadeva nabavi kupi. Po trupu poliestu že imam premaz samo je precej že odpadel tako da ga moram obnoviti . Prosim za nasvet kako to sam opravim. Po hipalonu se pa verjetno samo namaže s čopičem, če ne me popravite
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3372
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

OdgovorNapisal/-a MareC » Po Feb 10, 2014 15:55

najceneje motomarine trst ali po internetu
zbrusiš star premaz do čistega, premažeš s primerjem in namažeš z antivegegativno barvo
delaš z valjčkom, zaščitiš robove in označiš vodno črto na premcu
na tubuse daš prozornega, očistiš tubus z nitrom ali white spiritom na tanko povaljčkaš do konca vodne črte, ki jo označiš z lepilnim trakom

delaj ko bo temperatura okoli 18-20stC vsaj za tubuse
201050mi
Praporščak
Prispevkov: 33
Pridružen: Sr Dec 12, 2012 11:23

OdgovorNapisal/-a 201050mi » Po Feb 10, 2014 17:20

Admiral hvala lepa bom počasi nabavil robo in v pleskanje. Motomarine v Trstu je dol na ravnini ne takoj od zaliva gor od bivšega ponteroso. Za to vem sem pred leti ko smo hodili v trst hodil mimo.
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3372
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

OdgovorNapisal/-a MareC » Po Feb 10, 2014 17:32

201050mi napisal/-a:Admiral hvala lepa bom počasi nabavil robo in v pleskanje. Motomarine v Trstu je dol na ravnini ne takoj od zaliva gor od bivšega ponteroso. Za to vem sem pred leti ko smo hodili v trst hodil mimo.


Ni vec tam, je pod glavnim trzaskim svetilnikom

http://www.motomarine.it/
Uporabniški avatar
sacs
Viceadmiral
Prispevkov: 433
Pridružen: Sr Jul 29, 2009 07:25

OdgovorNapisal/-a sacs » Po Feb 10, 2014 19:15

Še ceneja je ena mala trgovina z barvami na glavni cesti ob obali nasproti marine
ne se đalabajat
leon90
Poročnik korvete
Prispevkov: 56
Pridružen: Po Jun 10, 2013 12:38
Kraj: Ormož - Sv. Juraj

OdgovorNapisal/-a leon90 » So Feb 15, 2014 11:52

No jas tudi kupujem antifouling prvič, ker ga do sedaj nisem nanašal na čoln. Na tej strani motomarine sem našen antifoulinge, vendar se jim reče nubian. veneziani nisem našel?
Zanima pa me še to, ko nanašam antifouling, ga nanesem samo enkrat ali več plasti?

Lp
Leon
201050mi
Praporščak
Prispevkov: 33
Pridružen: Sr Dec 12, 2012 11:23

OdgovorNapisal/-a 201050mi » Ne Feb 16, 2014 11:05

Prosim SACH če mi malo bolj natančno poveš pri kateri marini a iz Trsta proti gradu Mira Mare.Sam bolj slabo poznam Trst
Uporabniški avatar
od kapitana zena
Admiral
Prispevkov: 1092
Pridružen: Po Dec 05, 2011 12:43

OdgovorNapisal/-a od kapitana zena » Ne Feb 16, 2014 14:31

Nisem sacs, najbrž je mislil na:

Colorificio Italia

https://maps.google.si/maps?oe=utf-8&cl ... KIBEPwSMAk
Uporabniški avatar
sacs
Viceadmiral
Prispevkov: 433
Pridružen: Sr Jul 29, 2009 07:25

OdgovorNapisal/-a sacs » Ne Feb 16, 2014 16:11

Točno to sem omel v mislih
ne se đalabajat

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti