primerjava gumenjakov

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

peter.
Desetnik
Prispevkov: 13
Pridružen: Po Nov 03, 2014 13:23

primerjava gumenjakov

OdgovorNapisal/-a peter. » Po Nov 03, 2014 13:39

lep pozdrav vsem
kot vidim imate veliko izkušenj z raznoraznimi gumenjaki, zato bi vprašal če ima kdo izkušnje glede gumenjakov GRAND ali BRIG.
plovne lastnosti, lega na vodi

hvala za odgovore
saso323
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 72
Pridružen: To Maj 22, 2012 00:52

Re: primerjava gumenjakov

OdgovorNapisal/-a saso323 » To Nov 04, 2014 20:04

Osebno nimam z nobenim od teh,kupujem tudi sam vendar me ne zanimat,sem jih pogledal oba dva in sem jih črtal ,raje kakega starejšega priznane znamke.
Moje mnenje.
Lp
Marjan 99
Poročnik fregate
Prispevkov: 70
Pridružen: Če Apr 21, 2011 16:38

OdgovorNapisal/-a Marjan 99 » To Nov 04, 2014 20:50

--
Nazadnje spremenil Marjan 99, dne To Jun 06, 2017 21:31, skupaj popravljeno 1 krat.
saso323
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 72
Pridružen: To Maj 22, 2012 00:52

OdgovorNapisal/-a saso323 » Sr Nov 05, 2014 13:48

Marjan 99 napisal/-a:Saso 323, pa bi lahko pojasnil svoje mnenje? Na osnovi ogleda si zaključil, da sta čolna zanič, ravno tako plovne lastnosti, bi bil vesel, če mi razložiš kako to ugotoviš na kopnem. Tudi Peter. bo vesel tega pojasnila in mu ne bo treba preskušati plovil na vodi, kar pomeni precejšen prihranek pri času in stroških. :!:


verjetno voziš nekaj od tega,pa še tohatsu motor gor ali pa selvo
Napisal sem moje mnenje po prebranih testih ,komentarjih in ogledu obeh,na morju jih pa tako ne vidiš razen miljo od obale.
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7536
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Sr Nov 05, 2014 13:53

saso323 napisal/-a:pa še tohatsu motor gor

Kaj pa je narobe s Tohatsujem?
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 4125
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a kasaudio » Sr Nov 05, 2014 13:56

Manj pije kot konkurenca.
330i
Kontraadmiral
Prispevkov: 210
Pridružen: Ne Okt 10, 2010 12:07

Gumenjaki

OdgovorNapisal/-a 330i » Sr Nov 05, 2014 14:13

No tole s Tohatsujem pa mislim, da je strel v prazno.
Na internetu se da najti vzporedni test 115 KM:
http://www.automotovision.hr/nautika/va ... ak-(II-dio).php

Tohatsu je dosegel zavidljive rezultate.
Izkazal se je za robustenga, uporabniku prijaznega in najmanj požrešnega. Po performansah pa tudi ne zaostaja.
Nikakor ga ni za podcenjevati.
Marjan 99
Poročnik fregate
Prispevkov: 70
Pridružen: Če Apr 21, 2011 16:38

OdgovorNapisal/-a Marjan 99 » Sr Nov 05, 2014 14:14

--
Nazadnje spremenil Marjan 99, dne To Jun 06, 2017 21:32, skupaj popravljeno 1 krat.
Marjan 99
Poročnik fregate
Prispevkov: 70
Pridružen: Če Apr 21, 2011 16:38

OdgovorNapisal/-a Marjan 99 » Sr Nov 05, 2014 14:17

Aha, nekaj sem pozabil, vsi k mate Grande in Brige v smeti z njimi, pa kupte kej bol uglednega pa nkakor ne Tohatsuja, menda je "Kitajček", tako nekateri pravjo? :D
330i
Kontraadmiral
Prispevkov: 210
Pridružen: Ne Okt 10, 2010 12:07

Motorji

OdgovorNapisal/-a 330i » Sr Nov 05, 2014 14:33

Pa še tole zanimivo branje - Tohatsu je lastnik Mercury-ja :)

http://www.podvodni.hr/nautika/testovi/ ... azne-utrke

Sedaj pa dovolj off-topic
Marjan 99
Poročnik fregate
Prispevkov: 70
Pridružen: Če Apr 21, 2011 16:38

OdgovorNapisal/-a Marjan 99 » Sr Nov 05, 2014 15:28

--
Nazadnje spremenil Marjan 99, dne To Jun 06, 2017 21:32, skupaj popravljeno 1 krat.
peter.
Desetnik
Prispevkov: 13
Pridružen: Po Nov 03, 2014 13:23

OdgovorNapisal/-a peter. » Sr Nov 05, 2014 19:04

še enkrat lep pozdrav, za čolna se zanimam od 5-6m,motor bi dal gor yamaha ali pa honda. z yamaho imam odlične izkušnje res pa je da je draga. kar se tiče čolna GRAND sem bil že na sejmu in je na pogled res lep gumenjak vendar sem vprašal še za vaša mnenja če kdo slučajno pozna :) je pa res da sem do zdaj samo enkrat videl GRANDa na morju :D
Jape
Viceadmiral
Prispevkov: 530
Pridružen: So Sep 13, 2008 10:41
Kraj: Stranska vas - Pag

OdgovorNapisal/-a Jape » Sr Nov 05, 2014 19:31

Kolega je imel Grand-a 5, 5m in motorček 115KS. Super zadovoljen , edino kar so bile tube iz PVC-ja. Meni osebno ni bila všeč razporeditev prostora na plovilu. Tako da? :roll:
saso323
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 72
Pridružen: To Maj 22, 2012 00:52

OdgovorNapisal/-a saso323 » Če Nov 06, 2014 20:44

Marjan 99 napisal/-a:Saso, vidiš, da so dobri, celo miljo od obale jih vidiš, kar daleč plujejo, torej tudi za avtomobile si verjetno strokovnjak ker bereš avtomagazin? :lol:
Mislim, da mi je vse jasno, s tabo ne bom razpravljal, če bom komu lahko pomagal mu bom, če bo hotel, sicer pa mu ne bom stvari oteževal.

Lep dan še naprej.

Napisal sem svoje mnenje.Nebi imel ne Granda ne Briga in tudi ne motorja Tohatsu.Ne vem kaj ti ni jasno.Vsak si kupi kar želi,jaz sem napisal samo svoje mnenje.
lp
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3372
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

OdgovorNapisal/-a MareC » Če Nov 06, 2014 23:11

saso323 napisal/-a:
Marjan 99 napisal/-a:Saso, vidiš, da so dobri, celo miljo od obale jih vidiš, kar daleč plujejo, torej tudi za avtomobile si verjetno strokovnjak ker bereš avtomagazin? :lol:
Mislim, da mi je vse jasno, s tabo ne bom razpravljal, če bom komu lahko pomagal mu bom, če bo hotel, sicer pa mu ne bom stvari oteževal.

Lep dan še naprej.

Napisal sem svoje mnenje.Nebi imel ne Granda ne Briga in tudi ne motorja Tohatsu.Ne vem kaj ti ni jasno.Vsak si kupi kar želi,jaz sem napisal samo svoje mnenje.
lp


tukaj lahko pritrdim, Brig in Grand sta zelo povprečna gumenjaka oba skoraj vedno iz PVC (kar mene že takoj odvrne od nakupa) poleg tega je design zastarel oz. iz prejšnjih časov, po tem kar sem sam preizkusil imata oba zelo povprečne plovne lastnosti, na krmi je premalo izražen "V" zato pride do odnašanja v zavojih, ki ga ni mogoče popraviti, prav tako prihaja ob ostro voženih zavojih včasih do zračne luknje pod motorjem, imata preveč plastike in dodatnih sedišč(ležišč), ki niso potrebna
edino kar res šteje je ugodna cena, enako kot, če bi primerjal hundaya in VW

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov