gumenjak in otok krk
Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino
cibro napisal/-a:Ma jaz sem jo tudi imel pa sem obrnil ampak bom zgleda spet ker je bol praktično ko je dol. jo bom itak naprej pomaknil da sprednji konec prekrije zadnjega bom pa dodatno "rjuho " dal od tende do rolbara
Ma a nisi rekel da je že vse zrihtano na čolnu
Izpit za čoln sedaj imam, kaj pa zdaj... na morje seveda.
gumenjak 3m
Pozdravljeni!
Imam 3 m dolg gumenjak z motorjem 5 konjskih moči. Zanima me ali je primerno z njim pluti ob obali otoka krka, in sicer od mesta Krk pa vse tja do Stare Baške. Kakšno je kaj vaše mnenje? Koliko časa bi to približno trajalo v eno smer in pa kakšno je tukaj morje.Za vsak vaš nasvet vam bom zelo hvaležen.
Rad sicer hodim po hrvaških kampih.Katere destinacije mi kaj predlagate? Kam se naj odpravim z mojim gumenjakom, da se bom lahko kaj vozil in kaj lepega videl?
Imam 3 m dolg gumenjak z motorjem 5 konjskih moči. Zanima me ali je primerno z njim pluti ob obali otoka krka, in sicer od mesta Krk pa vse tja do Stare Baške. Kakšno je kaj vaše mnenje? Koliko časa bi to približno trajalo v eno smer in pa kakšno je tukaj morje.Za vsak vaš nasvet vam bom zelo hvaležen.
Rad sicer hodim po hrvaških kampih.Katere destinacije mi kaj predlagate? Kam se naj odpravim z mojim gumenjakom, da se bom lahko kaj vozil in kaj lepega videl?
Pozdravljeni Kauc !
Sam smatram, da bi s tvojim čolnom ob ugodnih pogojih lahko dosegel tudi Staro Baško, vendar ne vem, če nebi prej obupal, saj lahko pričakuješ približno dve uri vožnje v eno smer (predpostavljam, da ne boš glisiral in bo hitrost čolna cca 4nm/h).
Pri tem ne smeš pozabiti na zaloge tekočin-vode saj bi takšen podvig praviloma trajal cel dan (zjutraj tja zvečer nazaj). Drugo vprašanje pa je kako dobro boš sebe in ostale potnike zaščitil proti soncu, da ne dobijo opeklin.
Prve dneve naj bodo vožnje in relacije krajše in boš tako hitro spoznal zmogljivosti čolna in potrebno opremo, ki jo potrebuješ. S takim čolnom pa se tako in tako ne smeš preveč oddaljiti od obale.
LP
Snežak
Sam smatram, da bi s tvojim čolnom ob ugodnih pogojih lahko dosegel tudi Staro Baško, vendar ne vem, če nebi prej obupal, saj lahko pričakuješ približno dve uri vožnje v eno smer (predpostavljam, da ne boš glisiral in bo hitrost čolna cca 4nm/h).
Pri tem ne smeš pozabiti na zaloge tekočin-vode saj bi takšen podvig praviloma trajal cel dan (zjutraj tja zvečer nazaj). Drugo vprašanje pa je kako dobro boš sebe in ostale potnike zaščitil proti soncu, da ne dobijo opeklin.
Prve dneve naj bodo vožnje in relacije krajše in boš tako hitro spoznal zmogljivosti čolna in potrebno opremo, ki jo potrebuješ. S takim čolnom pa se tako in tako ne smeš preveč oddaljiti od obale.
LP
Snežak
snezak napisal/-a:Pozdravljeni Kauc !
Sam smatram, da bi s tvojim čolnom ob ugodnih pogojih lahko dosegel tudi Staro Baško, vendar ne vem, če nebi prej obupal, saj lahko pričakuješ približno dve uri vožnje v eno smer (predpostavljam, da ne boš glisiral in bo hitrost čolna cca 4nm/h).
Pri tem ne smeš pozabiti na zaloge tekočin-vode saj bi takšen podvig praviloma trajal cel dan (zjutraj tja zvečer nazaj). Drugo vprašanje pa je kako dobro boš sebe in ostale potnike zaščitil proti soncu, da ne dobijo opeklin.
Prve dneve naj bodo vožnje in relacije krajše in boš tako hitro spoznal zmogljivosti čolna in potrebno opremo, ki jo potrebuješ. S takim čolnom pa se tako in tako ne smeš preveč oddaljiti od obale.
LP
Snežak
glede tekočin bencina in pa pijače ni noben problem
Glede izkušenj z gumenjakom imam nekaj malega. Zanimajo me predvsem majhni zalivčki, kjer se lahko malo zasidraš in kopaš. Mislim, da je na tej relaciji kar nekaj takih zalivov.
pozdravljen
tudi sam kampiram na krku..kamp jezevac... po šestih letih smo lani nabavili čoln..sicer malo večjega kot imate vi..letos prekrizarili okoli krk-a..zalivov je dosti..samo zjutraj ce si zgodenj je prostor..okoli 11-12 h je pa ponavadi kar polno..je pa proti stari baski veliko dobrih kopališč..proti glavotoku bolj slabo...na cresu pa spet ogromno..tudi okoli plavika se najde kaj dobrega...samo z malo gumico jaz tja ne bi sel...pa lp..
tudi sam kampiram na krku..kamp jezevac... po šestih letih smo lani nabavili čoln..sicer malo večjega kot imate vi..letos prekrizarili okoli krk-a..zalivov je dosti..samo zjutraj ce si zgodenj je prostor..okoli 11-12 h je pa ponavadi kar polno..je pa proti stari baski veliko dobrih kopališč..proti glavotoku bolj slabo...na cresu pa spet ogromno..tudi okoli plavika se najde kaj dobrega...samo z malo gumico jaz tja ne bi sel...pa lp..
Plovba okoli krka
Že cca 15 let plujem iz Selc -Crikvenica pa do Šilo, Čižiče, Klimno, Vrbnik letos tudi okoli Krka na Gumenjaku SACS 4,9 in motor 60KM. Moraš biti previden nasproti Novega Vinodolskega , glede vremena in burje ,imaš en majhen zaliv lučica da se umakneš, če je potrebno. Brez močnega motorja in dovolj velik siguren gumenjak ni priporočljivo iti okoli Krka . Jaz sem bil malo man kot 4 h okoli pa nisem vozil na ful. Če ima gumenjak visok premec da je na valove neobčutljiv ja drugače ne . Pod Krčim mostom ni problema . Lp
Kdo je na strani
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov
