LOMAC 520

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

plagiator
Kontraadmiral
Prispevkov: 330
Pridružen: Ne Sep 07, 2014 14:30
Kraj: Maribor - Pašman

LOMAC 520

OdgovorNapisal/-a plagiator » Sr Sep 23, 2015 15:46

Kakšno mnenje imate o tem gumenjaku
http://www.subito.it/nautica/lomac-5-20 ... 502019.htm
janko
Kapitan korvete
Prispevkov: 94
Pridružen: Po Apr 07, 2008 11:40
Kraj: KK

OdgovorNapisal/-a janko » Če Sep 24, 2015 08:19

Primerno denarju oz. malo drag. dobiš pri nas tudi kaj bolšega za ta denar. Drugače pa LOMAC ni slab čoln.
plagiator
Kontraadmiral
Prispevkov: 330
Pridružen: Ne Sep 07, 2014 14:30
Kraj: Maribor - Pašman

OdgovorNapisal/-a plagiator » Če Sep 24, 2015 16:44

Nekaj časa že sledim oglase pa sem verjetno spregledal takšne ponudbe.
Mi Janko prosim prilepiš nekaj takšnih letnikov gumenjakov za približno takšen denar.
Uporabniški avatar
peterv6i
Admiral
Prispevkov: 1090
Pridružen: Po Okt 26, 2009 15:42
Kraj: Izola
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a peterv6i » Pe Sep 25, 2015 07:01

Odvisno :)
jaz sem imel novega (iz trgovine) 520 OK in sem z njim imel same težave..

Od tega, da so se mi odlepili tubusi na morju in mi je 30 milj od obale puščal (potem sem tubus zavezal s špago za konzolo in tako prečkal kvarner).. Do tega, da je bilo zrcalo previsoko in je montiran motor vlekel zrak, do tega, da so v roku pol leta zarjaveli vijaki na konzoli,
moral sem plastificirati (ojačati) plastiko (pokrove) ker so bili tanki kot papir..
Skratka... starejši lomaci so boljši :) nebi pa si želel več lomac-a..
Mogoče sem imel le smolo...
Uporabniški avatar
jakajuka
Višji praporščak
Prispevkov: 34
Pridružen: Po Sep 14, 2015 14:02
Kraj: Koper

Nasvet

OdgovorNapisal/-a jakajuka » So Nov 21, 2015 23:14

Pozdravljeni,

tudi sam se po parih rentah odločam za nabavo gumice pa mi je padel v oči spodnji oglas. Za vsak vaš nasvet oz. mnenje, vam bom zelo hvaležen. LP

http://www.subito.it/vi/143295437.htm
kondor88
Admiral
Prispevkov: 643
Pridružen: Po Nov 18, 2013 17:18

OdgovorNapisal/-a kondor88 » So Nov 21, 2015 23:33

peterv6i napisal/-a:Odvisno :)
jaz sem imel novega (iz trgovine) 520 OK in sem z njim imel same težave..

Od tega, da so se mi odlepili tubusi na morju in mi je 30 milj od obale puščal (potem sem tubus zavezal s špago za konzolo in tako prečkal kvarner).. Do tega, da je bilo zrcalo previsoko in je montiran motor vlekel zrak, do tega, da so v roku pol leta zarjaveli vijaki na konzoli,
moral sem plastificirati (ojačati) plastiko (pokrove) ker so bili tanki kot papir..
Skratka... starejši lomaci so boljši :) nebi pa si želel več lomac-a..
Mogoče sem imel le smolo...


ni bilo garancije?
kondor88
Admiral
Prispevkov: 643
Pridružen: Po Nov 18, 2013 17:18

Re: Nasvet

OdgovorNapisal/-a kondor88 » So Nov 21, 2015 23:34

jakajuka napisal/-a:Pozdravljeni,

tudi sam se po parih rentah odločam za nabavo gumice pa mi je padel v oči spodnji oglas. Za vsak vaš nasvet oz. mnenje, vam bom zelo hvaležen. LP

http://www.subito.it/vi/143295437.htm


za takega bi v slo prodajalec zahteval 11900...
Uporabniški avatar
jakajuka
Višji praporščak
Prispevkov: 34
Pridružen: Po Sep 14, 2015 14:02
Kraj: Koper

Re: Nasvet

OdgovorNapisal/-a jakajuka » Ne Nov 22, 2015 08:41

kondor88 napisal/-a:
za takega bi v slo prodajalec zahteval 11900...


To mi je jasno, zato gledam tudi preko meja.

Kaj pa s tehničnega vidika?
aleks09
Admiral
Prispevkov: 1151
Pridružen: Po Jul 12, 2010 20:15
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a aleks09 » Ne Nov 22, 2015 11:21

Motor bi moral imeti vsaj 70 KM če boš vozil poleg sebe še tri odrasle osebe in nekaj zaloge. No za prvo silo in krajše razdalje pa je tudi to dobro.
Uporabniški avatar
jakajuka
Višji praporščak
Prispevkov: 34
Pridružen: Po Sep 14, 2015 14:02
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a jakajuka » Ne Nov 22, 2015 19:01

aleks09 napisal/-a:Motor bi moral imeti vsaj 70 KM če boš vozil poleg sebe še tri odrasle osebe in nekaj zaloge. No za prvo silo in krajše razdalje pa je tudi to dobro.


Hvala za komentar.

Zanima me še a je smiselno oz. ali se sploh prakticira zamenjava motorja na rabljenem gumenjaku? Lp
Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » Ne Nov 22, 2015 23:44

Seveda se prakticira menjava motorja pri rabljenih čolnih. Sploh tam do 90 konjev. Prodaš samo motor in kupiš takšnega, ki ti odgovarja. Luknje načeloma pašejo, zamenjaš komande in števce.
alešž
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 84
Pridružen: Po Avg 29, 2011 22:57
Kraj: žiri

OdgovorNapisal/-a alešž » Ne Nov 29, 2015 23:06

Zdravo
Malo gledamo tudi mi da bi spet malo zrasli pa sem tudi jaz gledal Lomaka
pa me zanima vaše mnenje na splošo o gumenjakih Lomac dolžine 5-6 m in pa letnik 2000-2005 in pa seveda kateri gumenjak mi še svetujete cca6000-8000eur. Vesev bom vsake informacije.


LP Aleš
m1ha
Kontraadmiral
Prispevkov: 327
Pridružen: Pe Nov 18, 2011 12:40
Kraj: Postojna

OdgovorNapisal/-a m1ha » Po Nov 30, 2015 05:59

alešž napisal/-a:Zdravo
Malo gledamo tudi mi da bi spet malo zrasli pa sem tudi jaz gledal Lomaka
pa me zanima vaše mnenje na splošo o gumenjakih Lomac dolžine 5-6 m in pa letnik 2000-2005 in pa seveda kateri gumenjak mi še svetujete cca6000-8000eur. Vesev bom vsake informacije.


LP Aleš


Ti evri, metri in letnik se malo izključujejo... Ena stvar bo morala iz ena enačbe.

Lp, Miha
Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » To Dec 01, 2015 16:53

Se strinjam. Je pa cena tudi dosti odvisna od motorja. Kar se čolnov tiče so meni dobri Lomac, Flyer, Solemar, Sacs, Novomar...
alešž
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 84
Pridružen: Po Avg 29, 2011 22:57
Kraj: žiri

OdgovorNapisal/-a alešž » To Dec 01, 2015 23:11

Ja se tudi jaz strinjam samo rad bi zamenjal svoj gumenjak za malo večjega cca 5.5.do6m dolžine in pa za cca 6000-8000eur.Lomac 550 mi je zanimiv zato pa rabim še vaše mnenje o Lomacu in pa seveda še o drugih gumenjakih te dolžine HVALA


LP

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov