Gumenjak zložljiv ~4m

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

zmajcek1
Poddesetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: Ne Okt 18, 2015 20:03

Gumenjak zložljiv ~4m

OdgovorNapisal/-a zmajcek1 » Če Feb 11, 2016 19:47

Pozdravljeni

Malce sem gledal zložljive (problem prevoza/hrambe) nove gumenjake, tak okoli 4m.
Brig baltic 380
Honvawe T40
Quicksilver/Mercury 365HD

na vse predlagajo 20KM

kaj lahko pričakujem od tega, hitrost, uporabnost, zabavo..

je dovolj, kakšna je razlika če bi bil 25 ali 30KM motor ?
prevoz 2 odrasla + 2 otroka + krama

kaj bi bil dober nakup, predlog ?
kak dober rabljen ?

Hvala

Lep pozdrav
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2525
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Če Feb 11, 2016 20:17

4.5 s trdim dnom? res ne bi bilo opcije shrambe?
plagiator
Kontraadmiral
Prispevkov: 330
Pridružen: Ne Sep 07, 2014 14:30
Kraj: Maribor - Pašman

OdgovorNapisal/-a plagiator » Če Feb 11, 2016 21:18

Nisem verjel v takšno razliko v vožnji, kot so mi jo opisovali forumaši med napihljivim dnom ter trdim, pa je res. Jaz nisem imel na Yamu 380S konzole, saj v tem primeru bi še ob dodaten prostor. Za peljat ter odkrivat lepote bo o hitrosti ter dodatnih vragolijah bodo pa komentirali večji poznavalci. Saj vsi poznamo tisto;
ati lahko ti tudi tubo vlečeš, ali
ati jaz bi pa se poskusil-a smučat.
Takrat pa sem se zamislil!!!
Če ni v moji moči da ti pomagam, ti tudi slabega ne želim
Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » Pe Feb 12, 2016 00:02

Ja, razlika v vožnji je res velika med trdim dnom in zložljivim. Ima pa tudi zložljiv svoje prednosti (dosti cenejši, ne rabiš garaže in prikolice...).
Hondine gumice so kar dobre. Kar se pa motorja tiče, bo zadosti 20 KM, tudi zaradi teže (50kg), 30 KM imajo pa že +70kg.
Marjan 99
Poročnik fregate
Prispevkov: 70
Pridružen: Če Apr 21, 2011 16:38

OdgovorNapisal/-a Marjan 99 » Pe Feb 12, 2016 17:41

--
Nazadnje spremenil Marjan 99, dne To Jun 06, 2017 21:23, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

OdgovorNapisal/-a cibro » Pe Feb 12, 2016 18:22

Moj 15hp cvajtakter 15 hp dolga noga vaga 48 kil težk je za nosit ko sam vrag, no nosiš ga že nekako kot mitraljez samo nataknit ga ko se barka ziblje pa ni enostavno
matjaz007
Viceadmiral
Prispevkov: 375
Pridružen: To Jan 27, 2009 15:16
Kraj: Radenci-Premantura

OdgovorNapisal/-a matjaz007 » Pe Feb 12, 2016 20:01

Tudi sam sem podobno razmišljal in nabavil honwave t40 (3.9m) in suzuki df20.
Pred tem sem imel same "trde" poliester čolne. Glede plovbe ne moreš primerjat. V mirnem še gre, ko pa se pričnejo valovi pa se lomi in si raje na obali kot na vodi. Ena izmed prednosti je, da ne rabiš toliko plavati, ker prideš do vsake plažice tudi po plitvem in ga lahko potegneš na suho (če imaš montirana kolesca). Aja pa da lahko obesiš pod strop v garaži in ni v napoto.
To, da ga boš prevažal v avtu lahko pozabiš. Imam c4 grand picasso in smo samo trije pa vedno zmanjka prostora. Ne da se ne da ampak je škoda avta in križa to vse not tlačit in zato tuhtat kaj lahko pustiš doma.
Že imam tovorno prikolico pa še ta ni najmanjša.
P.s. Ne predstavljam si, da nekdo v vodi namešča motor 20+ konjev. Recept za to da ti pade v vodo. Jaz ga vedno namestim zunaj in potem s kolesi v vodo.

Lp
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4061
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Pe Feb 12, 2016 22:08

Bolje kot tovorna prikolica je mali (4-5m) trd čoln na prikolici. Vanj lahko naložiš vso kramo ki v avtu jemlje veliko prostora ampak je lahka! in maš na koncu v avtu red in na vodi užitek. Drugo je če imaš počitniško prikolico. V tem primeru te rešita dva avtomobila s kljuko , 2x vožnja ali pa avtodom s priklopom. Če si boš zbral gumico in to novo s sestavljivim dnom je praktično vseeno kaj uzameš ker je itak ne boš mel dolgo, tiste 2 sezoni pa tud kitajc zdrži :D Štirje na takem čolnu in ko te dobi malo vetra boš hitro mel trske iz lesenega dna ker se bo zvijalo ko čreva po vodi :D Ne da se norčujem ampak potegni iz vseh teh naših nasvetov dobro in razmisli...
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2525
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » So Feb 13, 2016 14:17

jaz sem že 2x tako rešil, da mi je kolega peljal za ceno bencina dol prikolico, pa če računaš da greš enkrat na leto na dopust in da ravno ne šparaš, ti tistih 150-200 evrov za užitek ne sme predstavljat neke ovire. edino hramba, ...ja
zmajcek1
Poddesetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: Ne Okt 18, 2015 20:03

OdgovorNapisal/-a zmajcek1 » So Feb 13, 2016 15:33

Pozdravljeni

Problem je prostor, različne želje in odločitev v nekaj za vsaj 3-5 let.

Z družino kampiramo.
Trenutno smo na enoprostorcu, razmišljal sem o kombiju ali pick up, ker smo ga prerasli.

Letos bo sposojena tovorna prikolica, da vidim kako bo z prostorom in kako se bo obneslo. Kakor vidim bo tudi čoln počakal do drugega leta. Bomo najeli za kak dan. Morda bo kakšna sprememba v načinu kako preživljamo počitnice.

Želje so, oči imam velike.
A ustavi se pri financah.

Morda pa najdem ugodno kak rabljen komplet in ženo omehčam.

Hvala Vam za odgovore in nasvete.

Lep pozdrav
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2525
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » So Feb 13, 2016 15:41

ko maš enkrat svoj čoln, se ti odpre še ena dimenzija na morju, v kampu boš samo še spal - ostalo boš s čolnom naokoli. in za 5 let neko malo gumico - se boš hitro premislil :)
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1811
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

OdgovorNapisal/-a jozko » So Feb 13, 2016 15:45

Če želiš napiši kdaj in kje boš kampiral :roll:

Morda pa vas kak morjeplovec odpelje kak krog :?:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
tyson

OdgovorNapisal/-a tyson » Ne Feb 21, 2016 09:10

Pozdrav,

sam sem lani iz istih razlogov menjal manjšo za večjo gumico... iz 2,9m na 4,0...honwave in 4T 20 KM yamaho... prej sem imel 8 KM 2T... tudi sedaj je čoln z mehkim dnom v izogib komplikacijam po dopustu... zadostuje mi berlingo...brez zadnjih sedežev in vso pomorsko kramo lahko peljem...otroci pa so že samostojni.
Čeprav pustim gumico na lokaciji dopusta...Lastovo..., mi je všeč misel, da čoln lahko kadarkoli prepeljem kam drugam...tudi domov če bi bilo potrebno...
Čoln se je izkazal kot pravi nakup...sicer rabljen z motorjem, pa vseeno krepka razlika v porabi in dometu...da o komfortu ne govorim.
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2525
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Ne Feb 21, 2016 11:09

jaz lahko za sebe povem, da je iz 3.6 (15KS) na 6 metrov in 90 konj...kot da prej sploh čolna ne bi imel :)
kondor88
Admiral
Prispevkov: 643
Pridružen: Po Nov 18, 2013 17:18

OdgovorNapisal/-a kondor88 » Ne Feb 21, 2016 12:32

jaz lahko za sebe povem, da je iz 6,0 (90KS) na 8 metrov in 250 konj...kot da prej sploh čolna ne bi imel


bla bla

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov