Kupujem Nov Gumenjak

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

Uporabniški avatar
skiper1
Kontraadmiral
Prispevkov: 316
Pridružen: Po Jun 29, 2009 22:27
Kraj: Velenje - Krk

OdgovorNapisal/-a skiper1 » Pe Jan 22, 2010 23:55

Ojla.
Se opravičujem, res sem se zatipkal. Kako hitro je 1 nula preveč. In kako pomembna je. Dnevni izleti so dolgi okoli 10 milj na 1 stran, to je približno pol ure vožnje. Raziskujemo predvsem zanimive zalive na Krku. Lansko leto smo obvozili cel otok Krk. Štartali smo z dvema čolnoma ( sam se na takšno pot ni dobro podati ) v mestu Krk in se po zahodni obali odpeljali do Malinske, tam je bila jutranja kavica. Pod mostom smo se zopet ustavili in se kopali, kopali smo se nato še v Klimnem, kjer smo se namazali tudi z Blatom. Nato smo se skozi Senjska vrata peljali mimo Baške in nato še do Stare Baške, kjer smo imeli obilno večerjo. In nato mimo Punata nazaj do Krka. Če se prav spomnim smo prevozili 63 milj, sama vožnja je trajala nekaj manj kot 4 ure. Porabil pa sem malo več kot 30 litrov goriva, na čolnu pa je bilo 6 oseb 2 odrasla in 4 najstniki.
Upam, da mi ne bo kdo zameril, ker pišem to na tem naslovu in ne na zanimivih poteh. Ampak želel sem povedati bistvo, da tudi za takšne izlete ne potrebuješ ne vem kako velikega plovila. Saj vsi vemo, da vsak centimeter in vsak konj na morju zelo veliko staneta. Zelo dobro je, če imaš družbo še kakšnega plovila, predvsem pa moraš poznati vremenske pogoje. :D
Morje da in morje vzame.
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » So Jan 23, 2010 09:36

Skiper1, kakšna tipka več, poda res rezultat drastične razlike, zato sem si mislil, da je zatipkano. Lahko pa bi bil zanesenjak na daljave :lol: Ker te poznam, mislim, da to drugo nisi, saj vem, da si previden in ne pretiravaš.

LP
:wink:
Nazadnje spremenil Novinec, dne Ne Jan 24, 2010 10:40, skupaj popravljeno 1 krat.
"Morje je med vsemi opojnostmi najbolj opojno!"
...........................................................(J.H.)
polanc
Admiral
Prispevkov: 9475
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » So Jan 23, 2010 17:32

Za na ruto lani smo šli iz Ankarana na Osor,Malo spanja v Rovinju in vse skupaj je trajalo 23 ur.Koliko je to milj pa ne vem sedaj natančno.Bo morda kdo natančno vedel..
LP Iztok
patrulja
Praporščak
Prispevkov: 30
Pridružen: Sr Jan 20, 2010 17:36

OdgovorNapisal/-a patrulja » So Jan 23, 2010 19:56

.. zanima me kaj lahko dobim za okoli 30 000 eur .. tut ce ni lih sachs...

kaj pravite na tole?

http://www.avto.net/mornar2003//ad.asp?ID=78182

http://www.avto.net/mornar2003//ad.asp?id=78632&obv=1
a je pri temu motor ustet v ceno ?

http://www.avto.net/mornar2003//ad.asp?ID=69968
rugby je bolečina;)
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » So Jan 23, 2010 22:36

84 Nm (Ankaran-Osor).

LP
:wink:
Nazadnje spremenil Novinec, dne Ne Jan 24, 2010 10:42, skupaj popravljeno 1 krat.
"Morje je med vsemi opojnostmi najbolj opojno!"

...........................................................(J.H.)
patrulja
Praporščak
Prispevkov: 30
Pridružen: Sr Jan 20, 2010 17:36

OdgovorNapisal/-a patrulja » So Jan 23, 2010 22:54

aha, tole ni off-topic
rugby je bolečina;)
polanc
Admiral
Prispevkov: 9475
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Ne Jan 24, 2010 10:00

Ja oprosti patrulja,malo nas je z temi razdaljami zaneslo...Če je preveč moteče pa nas naj admin prosim pobriše.Bomo odprli rubriko daljave in bomo tam o tem čvekali.Pa hvala Novinec za daljavo,se mi je zdelo da je okoli 100 milj.
LP Iztok
Uporabniški avatar
skiper1
Kontraadmiral
Prispevkov: 316
Pridružen: Po Jun 29, 2009 22:27
Kraj: Velenje - Krk

OdgovorNapisal/-a skiper1 » Ne Jan 24, 2010 19:45

Ojla patrulja.
Malo sem si ogledal te tvoje tri čolne na netu. Vsi trije čolni so vsak po svoje dobri. Kolikor pa sem jaz razumel so to vsi čolni brez motorja, brez prikolice za prevoz in verjetno tudi brez nujne opreme, ki jo rabiš na čolnu, vrvi, (veriga) sidra (razen pri enem je omenjena), bokobrani, čaklja in še kup malenkosti ki morajo biti na čolnu takšne dolžine naprimer signalne rakete rešilni jopiči. No res je, da nekaj te opreme lahko iztržiš pri prodajalcu če se znaš pogajati, drugače pa ta oprema čoln bistveno podraža. Mene pa osebno zelo moti, da pišejo, da so na čolnu vgrajeni celo 4 zvočniki in radio, kot da je to nujno potrebno za varno plovbo. No oprosti, to je moje razmišljanje.
Osebno pa ti predlagam, da se oglasiš pri generalnemu uvozniku tvojega zadnjega izbranca in se z njim pogovoriš. Gospoda osebno poznam pri njemu sem kupil 2 čolna in vedno sem bil zadovoljen.
Če rabiš kakšne informacije glede njega me kontaktiraj po ZS.:D
Morje da in morje vzame.
patrulja
Praporščak
Prispevkov: 30
Pridružen: Sr Jan 20, 2010 17:36

OdgovorNapisal/-a patrulja » Ne Jan 24, 2010 21:51

Bil na salonu plovil in sedaj se pojavlja se vec uprasanj!

Kaj menite o colnu BSC 65 (ali poznate to italjansko podjetje?)

kateri motor izbrati?!

Yamaha, evinrude, tohasu, mercury?

meni se zdi najboljsi evinrude.. ali je res preglasen?
rugby je bolečina;)
bsc46
Admiral
Prispevkov: 736
Pridružen: To Dec 08, 2009 11:39
Kraj: Postojna

OdgovorNapisal/-a bsc46 » Po Jan 25, 2010 15:40

Sam imam gumenjaka BSC46 in sem z njim izredno zadovoljen. Star je 8 let in je še vedno kot nov. Videl sem mnoge in le redki se lahko z njim primerjajo tako po kvaliteti izdelave kot po plovnih lastnostih. Je tudi bolj širok kot drugi gumenjaki, kar tudi nekaj pove (Bsc 46 d.470, š.232 cm).

p.s.
Žena bi ga zamenjala samo za ZAR-a.
Ljubitelj narave
Gusar69
Naddesetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: Pe Sep 19, 2008 10:37

OdgovorNapisal/-a Gusar69 » Če Jan 28, 2010 09:18

ok?
Nazadnje spremenil Gusar69, dne Če Jan 28, 2010 09:23, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3373
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

OdgovorNapisal/-a MareC » Če Jan 28, 2010 09:22

Gusar69 napisal/-a:Priporočam ti gumenjak Master 570 open top z notranjim motorjem Mercruiser 3.0 .

Odličen čoln!! Priporočam ti gumenjaka z notranjim motorjem.



kakor za koga, pa še ne zdi se mi fer, da se dela direktna reklama brez dejstev, opisa,...
samo odličen gumenjak
in zakaj bi bil po tvojem najprimernejši z notranjim motorjem :?: :?:
Gusar69
Naddesetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: Pe Sep 19, 2008 10:37

OdgovorNapisal/-a Gusar69 » Če Jan 28, 2010 09:33

MareC napisal/-a:
Gusar69 napisal/-a:Priporočam ti gumenjak Master 570 open top z notranjim motorjem Mercruiser 3.0 .

Odličen čoln!! Priporočam ti gumenjaka z notranjim motorjem.



kakor za koga, pa še ne zdi se mi fer, da se dela direktna reklama brez dejstev, opisa,...
samo odličen gumenjak
in zakaj bi bil po tvojem najprimernejši z notranjim motorjem :?: :?:


To je bilo zgolj moje mnenje na podlagi izkušenj.
Original-One
Viceadmiral
Prispevkov: 482
Pridružen: Po Maj 25, 2009 21:56

OdgovorNapisal/-a Original-One » Če Jan 28, 2010 10:20

Kot slišim od ljudi, ki imajo gumenjaki, vsi priporočajo zunanji motor, sploh na tej dolžini. Teža je večja, nižja, zato naj bi bolj nabijal na valove, težje servisiranje itd. (notranji motor)

Je pa tudi prednost po MOJEM mnenju, prostor, recimo je ena stvar.

lp
Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

OdgovorNapisal/-a cibro » Če Jan 28, 2010 11:05

Guma pa izvenkrmni rules a ne janadino :wink:

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti