Podaljšanje krmne ročice
Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino
Podaljšanje krmne ročice
Evo iščem primerno rešitev za podaljšanje ročice.
Namreč ko sem sam čolnu bi bilo super da bi sedel bolj spredaj, tako da bi potreboval neko idejo kako podaljšat ročico?
Kakšna ideja da bi zadeva koliko toliko zgledala.
Sem imel glavi da bi vzel alu cev ter jo nekako fiksiral.
lp
Namreč ko sem sam čolnu bi bilo super da bi sedel bolj spredaj, tako da bi potreboval neko idejo kako podaljšat ročico?
Kakšna ideja da bi zadeva koliko toliko zgledala.
Sem imel glavi da bi vzel alu cev ter jo nekako fiksiral.
lp
Kaj takega?
http://www.gapex-marine.si/motorji_opre ... opski.html
Svojo tako sem prodal pred dvema letoma, ko mi je ostala od gumona. Uporabil sem jo redko, ker je nakako štorasta. V navodilih za motor je celo pisalo, da proizvajalec take podaljške najstrožje prepoveduje.....
Bistveno bolje je naložiti (živo) utež bolj spredaj v čoln in običajno tudi bolj prijetno
http://www.gapex-marine.si/motorji_opre ... opski.html
Svojo tako sem prodal pred dvema letoma, ko mi je ostala od gumona. Uporabil sem jo redko, ker je nakako štorasta. V navodilih za motor je celo pisalo, da proizvajalec take podaljške najstrožje prepoveduje.....
Bistveno bolje je naložiti (živo) utež bolj spredaj v čoln in običajno tudi bolj prijetno
Glej glej, tale je pa cenejša:
http://www.gapex-marine.si/motorji_opre ... torja.html
Ne spomnim se za koliko sem prodal svojo. Kupil jo je Bouton morjeplovski. 15 EUR mogoče? Sem se spraševal, če se mu sploh splača pripeljat do mene samo po ta podaljšek. Navsezadnje pa je bil bolj pomembno in zanimivo, da sva kakšno rekla, takole.. za mizo.. ki ni bila čisto prazna
http://www.gapex-marine.si/motorji_opre ... torja.html
Ne spomnim se za koliko sem prodal svojo. Kupil jo je Bouton morjeplovski. 15 EUR mogoče? Sem se spraševal, če se mu sploh splača pripeljat do mene samo po ta podaljšek. Navsezadnje pa je bil bolj pomembno in zanimivo, da sva kakšno rekla, takole.. za mizo.. ki ni bila čisto prazna
Ima kdo izkušnjo s podaljškom ročke pri Tomosu 4? Sam sem se lani nasral, ker sem nabavil eno, ki pa ne sede lepo na ročico, saj ima tomos kot veste zadevo spredaj ožjo oz. gre nekako v konus. Na zadnjem delu ročke je prijelo, na sprednjem pa kljub podlaganju opletalo, tako da je bila zadeva nestabilna in sem se bal, da bom zlomil/odtrgal sprednji gumijast del ročice.
Torej..kakšna pametna rešitev oz. tip ročke, ki bi pasal na tomosakija?
Torej..kakšna pametna rešitev oz. tip ročke, ki bi pasal na tomosakija?
- Marjan Tomki
- Admiral
- Prispevkov: 6231
- Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
- Kraj: Ljubljana
Pa MM improvizacijo se je tudi za zapomniti, če kdaj človek rabi kje daleč od trgovine
Hrošč, s čim si podlagal? Meni se je (pri nečem drugem - za več let - 15? 20? zdaj guma že malo poka...) obneslo, da sem navlekel gor kose predrte zračnice, toliko plasti, kot sem na katerem koncu debelo rabil.
Correct me if I am wrong, please.
Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
@Marjan Tomki, točno s tem sem podlagal. Na začetku je šlo na tesno gor, potem se je pa ročka in guma malo skupej zlimala v vročini in sem vse skupaj potegnil ven. Podlogo mislim. Mogoče bi moral kako tršo gumo najti.
Se mi je pa na koncu tist zatič, ki stisne skupaj itak zlomil, tako da bom verjetno moral tako ali tako novo nabavit, zato pa prej prašam, če kdo pozna kako pametno varjanto, da ne mečem spet denarja stran.
Se mi je pa na koncu tist zatič, ki stisne skupaj itak zlomil, tako da bom verjetno moral tako ali tako novo nabavit, zato pa prej prašam, če kdo pozna kako pametno varjanto, da ne mečem spet denarja stran.
- Marjan Tomki
- Admiral
- Prispevkov: 6231
- Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
- Kraj: Ljubljana
Improvizacije tega tipa večinoma niso morale biti odporne na morsko vodo in ostale morske vplive.
Mic-Tic je na primer nekoč imel materiale za plastične obloge za imobilizacijo po poškodbah s pretečenim rokom. Od tega je bilo treba nekaj zares zavreči, iz ostalega pa smo sčarali kar nekaj odrskih kulis (za lutke) in podobnega, kar se je nekoč delalo iz papirne mase. Bilo je lahko (in priročno za gostovanja), dovolj trdno za tiste namene, priročno za oblikovanje, dalo se je dovolj dobro pobarvati ...
Zadeva je bila sicer podobna kot stari mavčni povoji, samo da je namesto mavca plastika. S številom plasti dosežeš debelino.
Ampak morska voda in vibracije...
Mic-Tic je na primer nekoč imel materiale za plastične obloge za imobilizacijo po poškodbah s pretečenim rokom. Od tega je bilo treba nekaj zares zavreči, iz ostalega pa smo sčarali kar nekaj odrskih kulis (za lutke) in podobnega, kar se je nekoč delalo iz papirne mase. Bilo je lahko (in priročno za gostovanja), dovolj trdno za tiste namene, priročno za oblikovanje, dalo se je dovolj dobro pobarvati ...
Zadeva je bila sicer podobna kot stari mavčni povoji, samo da je namesto mavca plastika. S številom plasti dosežeš debelino.
Ampak morska voda in vibracije...
Correct me if I am wrong, please.
Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Kdo je na strani
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov



