Podaljšanje krmne ročice

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

x5x
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 44
Pridružen: Ne Sep 05, 2010 08:29

Podaljšanje krmne ročice

OdgovorNapisal/-a x5x » Po Jun 06, 2011 22:01

Evo iščem primerno rešitev za podaljšanje ročice.
Namreč ko sem sam čolnu bi bilo super da bi sedel bolj spredaj, tako da bi potreboval neko idejo kako podaljšat ročico?

Kakšna ideja da bi zadeva koliko toliko zgledala.
Sem imel glavi da bi vzel alu cev ter jo nekako fiksiral.
lp
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Po Jun 06, 2011 22:15

Takole sem videl pri enem ribiču... zadeva menda dela ze zelooo dolgo. On je dal plasticno cev, na koncu pa ima ovito z trakom za tenis loparje :)

Slika
francelj
Admiral
Prispevkov: 1097
Pridružen: Po Nov 26, 2007 21:09
Kraj: Brezovica

OdgovorNapisal/-a francelj » Po Jun 06, 2011 23:14

Kaj takega?

http://www.gapex-marine.si/motorji_opre ... opski.html

Svojo tako sem prodal pred dvema letoma, ko mi je ostala od gumona. Uporabil sem jo redko, ker je nakako štorasta. V navodilih za motor je celo pisalo, da proizvajalec take podaljške najstrožje prepoveduje.....
Bistveno bolje je naložiti (živo) utež bolj spredaj v čoln in običajno tudi bolj prijetno ;-)
x5x
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 44
Pridružen: Ne Sep 05, 2010 08:29

OdgovorNapisal/-a x5x » Sr Jun 08, 2011 09:01

Ok Hvala obema. Bom najprej poskusil neko home made izvedbo da vidim kako se obnese.
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Sr Jun 08, 2011 09:05

ejej... za 33€ jaz ne bi sel niti do Merkurja.
Kupi narejeno pa se zgledalo bo bolje...
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Sr Jun 08, 2011 09:05

ejej... za 33€ jaz ne bi sel niti do Merkurja.
Kupi narejeno pa se zgledalo bo bolje...
francelj
Admiral
Prispevkov: 1097
Pridružen: Po Nov 26, 2007 21:09
Kraj: Brezovica

OdgovorNapisal/-a francelj » Sr Jun 08, 2011 10:48

Glej glej, tale je pa cenejša:

http://www.gapex-marine.si/motorji_opre ... torja.html

Ne spomnim se za koliko sem prodal svojo. Kupil jo je Bouton morjeplovski. 15 EUR mogoče? Sem se spraševal, če se mu sploh splača pripeljat do mene samo po ta podaljšek. Navsezadnje pa je bil bolj pomembno in zanimivo, da sva kakšno rekla, takole.. za mizo.. ki ni bila čisto prazna :)
x5x
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 44
Pridružen: Ne Sep 05, 2010 08:29

OdgovorNapisal/-a x5x » Sr Jun 08, 2011 16:43

Sem se odločil da vzamem 70cm dolgo. Konec koncev bo vsaj zgledalo.
lukzy
Kapitan korvete
Prispevkov: 104
Pridružen: To Mar 17, 2009 18:21
Kraj: Ljubljana - Krk

OdgovorNapisal/-a lukzy » Če Jun 16, 2011 19:54

Sam sem imel na svojem gumenjaku 3leta nazaj točno tako ročko.
Zelo dobro se je obneslo. Tudi ko sva bila gor dva sem vseeno vozil z ročko in sedel na klopci spredaj.
Priporočam.
x5x
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 44
Pridružen: Ne Sep 05, 2010 08:29

OdgovorNapisal/-a x5x » Pe Jun 17, 2011 23:55

Evo danes dobil po pošti. Zadeva je lično narejena tako kot se zagre.
Sedaj pa čakam preizkus na vodi.
Uporabniški avatar
hrošč
Admiral
Prispevkov: 1359
Pridružen: Sr Sep 08, 2010 17:32
Kraj: Ljubljana - Vrsar

OdgovorNapisal/-a hrošč » Po Feb 18, 2013 12:57

Ima kdo izkušnjo s podaljškom ročke pri Tomosu 4? Sam sem se lani nasral, ker sem nabavil eno, ki pa ne sede lepo na ročico, saj ima tomos kot veste zadevo spredaj ožjo oz. gre nekako v konus. Na zadnjem delu ročke je prijelo, na sprednjem pa kljub podlaganju opletalo, tako da je bila zadeva nestabilna in sem se bal, da bom zlomil/odtrgal sprednji gumijast del ročice.

Torej..kakšna pametna rešitev oz. tip ročke, ki bi pasal na tomosakija?
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6231
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Po Feb 18, 2013 17:35

francelj napisal/-a:
€35 70 cm fiksna dolžina Slika
€25 Teleskopska 60 - 100 cmSlika
...

Pa MM improvizacijo se je tudi za zapomniti, če kdaj človek rabi kje daleč od trgovine :wink:

Hrošč, s čim si podlagal? Meni se je (pri nečem drugem - za več let - 15? 20? zdaj guma že malo poka...) obneslo, da sem navlekel gor kose predrte zračnice, toliko plasti, kot sem na katerem koncu debelo rabil.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
mateus
Štabni vodnik
Prispevkov: 26
Pridružen: So Mar 24, 2012 17:45

OdgovorNapisal/-a mateus » Po Feb 18, 2013 19:35

Uporabniški avatar
hrošč
Admiral
Prispevkov: 1359
Pridružen: Sr Sep 08, 2010 17:32
Kraj: Ljubljana - Vrsar

OdgovorNapisal/-a hrošč » Po Feb 18, 2013 20:30

@Marjan Tomki, točno s tem sem podlagal. Na začetku je šlo na tesno gor, potem se je pa ročka in guma malo skupej zlimala v vročini in sem vse skupaj potegnil ven. Podlogo mislim. Mogoče bi moral kako tršo gumo najti.
Se mi je pa na koncu tist zatič, ki stisne skupaj itak zlomil, tako da bom verjetno moral tako ali tako novo nabavit, zato pa prej prašam, če kdo pozna kako pametno varjanto, da ne mečem spet denarja stran.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6231
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » To Feb 19, 2013 11:03

Improvizacije tega tipa večinoma niso morale biti odporne na morsko vodo in ostale morske vplive.

Mic-Tic je na primer nekoč imel materiale za plastične obloge za imobilizacijo po poškodbah s pretečenim rokom. Od tega je bilo treba nekaj zares zavreči, iz ostalega pa smo sčarali kar nekaj odrskih kulis (za lutke) in podobnega, kar se je nekoč delalo iz papirne mase. Bilo je lahko (in priročno za gostovanja), dovolj trdno za tiste namene, priročno za oblikovanje, dalo se je dovolj dobro pobarvati ...

Zadeva je bila sicer podobna kot stari mavčni povoji, samo da je namesto mavca plastika. S številom plasti dosežeš debelino.

Ampak morska voda in vibracije... :?:
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov