Nakup 7m plovila nasveti

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4360
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Če Sep 24, 2015 18:57

Cibro,drug teden v torek grem po svojo barko,tako,da s prikolico je pol konec.
mašinfirer
MikaSlo
Kapitan
Prispevkov: 195
Pridružen: Po Maj 21, 2012 10:40

OdgovorNapisal/-a MikaSlo » Če Sep 24, 2015 19:06

@Tex:
Ja, zato sem dal "ponujal" v navednice...posredoval si kontakt, telefon. Znanec je bil iz iste marine, če se prav spomnim. Če nisi brisal, imaš med ZS najino korespondenco glede tega. :wink: Super, da so ga potem zrihtali, meni se takrat ni dalo, bi bilo kar dosti dela. :D
Beneteau Antares 7.80
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8355
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

OdgovorNapisal/-a Tex » Če Sep 24, 2015 20:34

Že vem o katerem govoriš, žal zs nimam več...
Če se prav spomnim, je bila cena kar ugodna, napram drugim, je pa res, da si ti takrat navedel kar nekaj stvari, ki so te motile.

Pa pustiva sedaj to, te dve plovili, sta res v mnogo boljšem stanju...

za prvega dam garancijo...
za drugega dam le informacije in kontakt...
Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

OdgovorNapisal/-a cibro » Ne Sep 27, 2015 12:41

No da počasi temo zaključimo. Hvala vsem in predvsem Navtiku borutu ki mi je pokazal 2452 in ostalim, ki ste mi povedali kaj in kako zakaj HT čeprav sem se zaljubil ze v tega iz Borutovega oglasa. Unega na murterju bay 2305 sem po 2. ogledu odmislil. Zakaj na zs če koga zanima. No pa sem ga šel gledat v ZG a se ata ni dal.Imel je podrt motor pa je rekel, da ga sestavi in proda za 11000.Z vsem. Navigacija neka huda, motor 5.7 900 ur, čoln letnik 95.Ga klicem čez 2 dni recem da dam 10000 eur in reče; "Moze al bez navigacije i sam do kraja sastavi".NEMOZE recem. Lahko brez navigacije ampak sestavite ga pa kar, da lahko probamo motor.Potem nekaj kvackava in kar sredi pogovora pravi da da za 11000 bez navigacije in sastavljen mootor.Si mislim; ko pridem z 10k eur gor mi bos itak prodal.Se pa že prej na mornarju tudi gledal drugega 2452
Samo mi je bilo prevec. Ne dam toliko.In je konec avgusta ze sam spustil ceno v ogasu ki mi je bila sprejemljiva.Zaenkrat deluje bp.Smo tud pluli v soboto. Slike so v naša plovila.
Nazadnje spremenil cibro, dne Ne Sep 27, 2015 12:44, skupaj popravljeno 2 krat.
kondor88
Admiral
Prispevkov: 643
Pridružen: Po Nov 18, 2013 17:18

OdgovorNapisal/-a kondor88 » So Nov 21, 2015 17:00

kaj pa ta
http://www.mornar.net/view/ad.asp?id=194237

baje da gre za 7000
Uporabniški avatar
Roberth1
Admiral
Prispevkov: 2053
Pridružen: Po Avg 15, 2011 20:32
Kraj: Kranj - Vraniči - Červar

OdgovorNapisal/-a Roberth1 » So Nov 21, 2015 17:34

kondor88 napisal/-a:kaj pa ta
http://www.mornar.net/view/ad.asp?id=194237

baje da gre za 7000


... in kako boš barko prepisal?
https://vodovod-rh.si/
Uporabniški avatar
Roberth1
Admiral
Prispevkov: 2053
Pridružen: Po Avg 15, 2011 20:32
Kraj: Kranj - Vraniči - Červar

OdgovorNapisal/-a Roberth1 » So Nov 21, 2015 17:44

Kakšno je mnenje za barko Gobbi 23 cabin l.96.

Ali zadošča en motor 5.7, ali je bolje, da sta dva (kar je v večini primerov).
https://vodovod-rh.si/
kondor88
Admiral
Prispevkov: 643
Pridružen: Po Nov 18, 2013 17:18

OdgovorNapisal/-a kondor88 » So Nov 21, 2015 21:27

Roberth1 napisal/-a:
kondor88 napisal/-a:kaj pa ta
http://www.mornar.net/view/ad.asp?id=194237

baje da gre za 7000


... in kako boš barko prepisal?


zakaj kako bi prepisal?
Uporabniški avatar
Roberth1
Admiral
Prispevkov: 2053
Pridružen: Po Avg 15, 2011 20:32
Kraj: Kranj - Vraniči - Červar

OdgovorNapisal/-a Roberth1 » Ne Nov 22, 2015 07:57

Ker je šel lastnik v onostranstvo in so tostranske zadeve še odprte.
https://vodovod-rh.si/
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4360
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Ne Nov 22, 2015 10:11

Roberth1 napisal/-a:Kakšno je mnenje za barko Gobbi 23 cabin l.96.

Ali zadošča en motor 5.7, ali je bolje, da sta dva (kar je v večini primerov).


Več kot dovolj ti je 5.7 za Gobi.Npr,5.0 MPI imajo tudi Bajl.28,sem se vozil pa kar gre,bolj bi njemu pasal 5.7.Tako,da na 23-ki 5.7 GSI ta prav stroj.
mašinfirer
aleks09
Admiral
Prispevkov: 1151
Pridružen: Po Jul 12, 2010 20:15
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a aleks09 » Ne Nov 22, 2015 11:15

Roberth1 napisal/-a:Ker je šel lastnik v onostranstvo in so tostranske zadeve še odprte.

Lastnik naj si poišče odvetnika/co, ki bo zadeve hitrejše speljal/a na sodišču glede dedovanja. Tako je naredila tudi bivša lastnica našega plovila in je bilo rešeno v cca 2 mesecih odkar je "prijela" zadevo v roke odvetnica (v Zadru) s tem, da je uredila tudi vse papirje za prepis.. strošek je bil mislim, da cca 500 EUR.
kondor88
Admiral
Prispevkov: 643
Pridružen: Po Nov 18, 2013 17:18

OdgovorNapisal/-a kondor88 » Ne Nov 22, 2015 13:47

aleks09 napisal/-a:
Roberth1 napisal/-a:Ker je šel lastnik v onostranstvo in so tostranske zadeve še odprte.

Lastnik naj si poišče odvetnika/co, ki bo zadeve hitrejše speljal/a na sodišču glede dedovanja. Tako je naredila tudi bivša lastnica našega plovila in je bilo rešeno v cca 2 mesecih odkar je "prijela" zadevo v roke odvetnica (v Zadru) s tem, da je uredila tudi vse papirje za prepis.. strošek je bil mislim, da cca 500 EUR.


ni samo to, problem je ker ni soglasja vseh dedičev!
in motor ne vžge...
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4360
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Ne Nov 22, 2015 18:16

Če ni dokumentacijsko vse urejeno,prste proč,najpametneje,da daš adakta in išče se drugi,saj jih je dovolj.
mašinfirer
aleks09
Admiral
Prispevkov: 1151
Pridružen: Po Jul 12, 2010 20:15
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a aleks09 » Ne Nov 22, 2015 18:17

Potem bi jaz gladko pozabil na ta čoln in iskal naprej kaj "enostavnejšega" za prepisat in primernejšega za uporabo (brez dodatnega šravfanja)..
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4360
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Ne Nov 22, 2015 19:46

Plovilo je predmet dedovanja,pa še dva lastnika naj bi bila.To se lahko vleče in vleče,če je to v SLO.Odvisno pa je tudi,kak je dogovor med dedičema,če se oba strinjata s prodajo in predvsem s ceno,saj veste kako je to pri nas,za 5 centov bi se pravdali v neskončnost.Čas pa beži in nova sezona se bliža.
mašinfirer

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov