OdgovorNapisal/-a igor11 » Sr Avg 02, 2017 23:08
Sam tista barracuda je pa draga za najem, v našem zalivu rainneri 5,5m suzuki 115, 140 eur. na dan, če si ga rentu 7 dni. Je pa ponavadi če si na morju 21 dni, se vsak dan ne voziš, ker slabo vreme, veliki valovi, pa ko prideš si sesut od vožnje, pakiranja, razen če si mlad pa ekstrem in se voziš tudi 1.5 m valovih z 5m gliserjem. Mi smo se včasih vozili vsak dan razen, če je padal dež, ko pa maš otroke, ženo pa nisi več rosno mlad, se pa nemoreš tumbat po valovih. V treh tednih se lahko zgodi, da se voziš samo 10 dni, če maš smolo z vremenom, če pa rentaš se pa sprot odločaš kdaj in koliko časa boš rental. Lasništvo ma prednost, da maš točno tak tip čolna, ki ga želiš met, ker v ranti so ponavadi fišermani, pa kakšni gumenjaki, pa manjših čolnov od 5m tudi ni dosti za rentat, pa niso dosti cenejši. Tisti, ki živi v bloku in nima kam spravit čolna čez zimo mora še plačat zimovanje, ni vešč raznih popravil na čolnu in je tri tedne na morju, je že vprašanje, če se mu splača lastništvo, razen za manjši čoln, ker majstri so zelo dragi, tudi če kupiš nov čoln se vsako leto kej polom.
morje, morje...