@Stopi;
A ti sploh imaš čoln, al samo tako malo hecaš ljudi?
Poglej malo nesmisle v tvoji trditvi:
- prevelik propeler, zato se le kadar si sam zavrti do spodnje meje dovoljenih vrtljajev in leti 47 km/h.
- kadar je not cela družina gre le še 32 km/h.
Če vzameš, da se z tabo vrti na
5.500 rpm, se z celo družino vrti le še
3.500 rpm.
Kako to vem? Preprosto:
- imaš prevelik propeler, torej se pod obremenitvijo slip malenkostno spreminja, saj propeler dovolj "grabi", spreminjajo se pa vrtljaji in 5.500 x 32/47 = 3.500 rpm.
Brez zamire, ampak:
- taka sprememba v hitrosti zaradi ženske in dveh otrok je ob 30 konjih možna edino, če je vaša družina za v Guinesovo knjigo po teži posameznih družinskih članov.
- Tohatsu ti ob režimu, ko pod polnim plinom drvi z
3.500 rpm niti surfa ne pripravi na glisiranje.
- vsaj 30 konjski motor, ki bi ga na polno bulal ob 3.500 rpm, bi verjetno požrl teroetično vsaj 12 l/h goriva, v praksi pa okrog polovico tega, ker bi pihnil prej kot v eni uri.
Primerljalni podatki iz kalkulatorja dosegljivega na spletu:
Recimo, da
tehtaš 75 kg, žena tehta 60 kg in
otroka vsak po 45 kg, gliser pa z vso opremo in gorivom 500 kg.
- ko si sam praviš, da leti
47 km/h, zato sem vzel
500 kg.
- ob dodani ženi leti
45 km/h
- ob dodanih obeh otrocih leti še vedno
43 km/h
To so povsem pričakovane hitrosti, ki se bistveno razlikujejo od tvojega razpona hitrosti, kakršen preprosto ni mogoč!
Ne vem, ali se norčuješ, ne znaš brat podatkov, ali pa imaš nekaj tako razštelano, da glava peče. Osebno se nagibam k prvemu vzroku.