VOLVO PENTA D6-330 ali D6-370?
Moderatorji: moderator2, cibro, moderator
- Novinec
- Admiral
- Prispevkov: 2569
- Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
- Kraj: Sailing on the world
- Kontakt:
VOLVO PENTA D6-330 ali D6-370?
V glavi imam vizijo o zamenjavi plovila. Plovilo je 42 feetno, težko cca 11,7 tone, izpodrivno. Možnost nakupa plovila je v dveh motornih opcijah z Z nogo, VP D6-330 HP ali D6-370 HP.
Kaj se bolj splača, predvsem zaradi goriva. Pogledal sem lestvico porabe na strani Volvo Penta, kjer kaže razliko, vendar je le ta odvisna tudi od modela plovila.
Hvala za odgovor!
Kaj se bolj splača, predvsem zaradi goriva. Pogledal sem lestvico porabe na strani Volvo Penta, kjer kaže razliko, vendar je le ta odvisna tudi od modela plovila.
Hvala za odgovor!
"Morje je med vsemi opojnostmi najbolj opojno!"
...........................................................(J.H.)
...........................................................(J.H.)
Ja gre za glisersko plovilo, Novinec se je malo zatipkal. Kaj ti bom rekel jaz itak veš že v naprej... 2x330 je premalo, 2x370 je še kar premalo, tam nekje 2 x 450 bi pa jaz rekel, da je pošteno. Ampak žal je tako, da Z noga pri dizlih zaključi kariero pri 370 KM (Volvo) ali pri 350 KM (Mercury) ali 315 KM (Yamaha)... Žal, žal, žal...
Vsekakor vzami močnejše motorje in boš zelo zadovoljen. Poraba bo vsaj 2 litra po motorju manjša!!! Zakaj? Ker boš imel na nogah za številko večje propelerje in se boš 25 vozlov vozil z 200 vrt/min manj... Takrat pa ima motor boljši izkoristek.
Ne gledat grafov, ker je to nesmisel, če ne poznaš natančne krivulje propelerja. Ta pa je odvisna od kombinacije motor, prestavno razmerje, propeler, oblika, dolžina, širina trupa in na koncu še posebej masa plovila...
Pri nekih vrtljajih, npr. 2800 ima lahko D6-porabo od 10 l/h, pa do nekje 55 l/h, če je polno obremenjen. Pri 3500 vrtljajih in polni obremenitvi je poraba nekje okrog 70 l/h. Vse napisano za en motor!!!
Novinec, navali na močnejši stroj! Je pa D6 odličen motor po performansah, le prevelika podvrženost k okvaram me moti. Ampak tako pač je, niti nimaš izbire... Volvo Penta ali pa nič. Spet žal... Pred kratkim se doživljal orgazme, ko sem pisal na forumu o novosti Yanmara... Upam, res močno upam, da jim uspe in da Švede stisnejo v kot!
LP
Vsekakor vzami močnejše motorje in boš zelo zadovoljen. Poraba bo vsaj 2 litra po motorju manjša!!! Zakaj? Ker boš imel na nogah za številko večje propelerje in se boš 25 vozlov vozil z 200 vrt/min manj... Takrat pa ima motor boljši izkoristek.
Ne gledat grafov, ker je to nesmisel, če ne poznaš natančne krivulje propelerja. Ta pa je odvisna od kombinacije motor, prestavno razmerje, propeler, oblika, dolžina, širina trupa in na koncu še posebej masa plovila...
Pri nekih vrtljajih, npr. 2800 ima lahko D6-porabo od 10 l/h, pa do nekje 55 l/h, če je polno obremenjen. Pri 3500 vrtljajih in polni obremenitvi je poraba nekje okrog 70 l/h. Vse napisano za en motor!!!
Novinec, navali na močnejši stroj! Je pa D6 odličen motor po performansah, le prevelika podvrženost k okvaram me moti. Ampak tako pač je, niti nimaš izbire... Volvo Penta ali pa nič. Spet žal... Pred kratkim se doživljal orgazme, ko sem pisal na forumu o novosti Yanmara... Upam, res močno upam, da jim uspe in da Švede stisnejo v kot!
LP
- Novinec
- Admiral
- Prispevkov: 2569
- Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
- Kraj: Sailing on the world
- Kontakt:
Izpodrivna? Kako mi je to uspelo?? Zadnje tri moje barke so bile gliserske in drugih plovil v svoji floti ne poznam. Glede na to da sem se pred tem pogovarjal s kolegom, ki ima Mainship 43 Pilot, ki se obnaša bolj kot izpodrivna barka kot pa označena polizpodrivna, sem verjetno uporabil to besedo kar iz glave, mislil pa sem na glisrsko varianto. Se opravičujem. Ti, ti, nevednež! Ko me je Zobar opozoril sem spregledal in pisal kar naprej. Pa klic na leasing, pa klic v Nemčijo, pa klic kolegov, pa,... čisto sem obnorel samega sebe.
Razlika v ceni med obema motorjema je celih 10 tisoč eur za 2x 40 HP. Bom porabil toliko goriva? Ali bom imel spet problem, kot ga imam pri 33 feetov in skoraj sedmim tonam, pri 2x D3-190 HP?
Rad bi dobil čimveč podatkov, preden se odločim. Odločitev za nakup pa je odvisna spet od kreditiranja oz. od leasinga. Dve največji leasing hiši ne dajeta več financiranja v letošnjem letu zaradi svtovne finančne krize. Baje nimajo denarja za financiranje???!!! To pa je že nova tema in o tem "otom potom". LP in hvala za opozorilo.
Razlika v ceni med obema motorjema je celih 10 tisoč eur za 2x 40 HP. Bom porabil toliko goriva? Ali bom imel spet problem, kot ga imam pri 33 feetov in skoraj sedmim tonam, pri 2x D3-190 HP?
Rad bi dobil čimveč podatkov, preden se odločim. Odločitev za nakup pa je odvisna spet od kreditiranja oz. od leasinga. Dve največji leasing hiši ne dajeta več financiranja v letošnjem letu zaradi svtovne finančne krize. Baje nimajo denarja za financiranje???!!! To pa je že nova tema in o tem "otom potom". LP in hvala za opozorilo.
"Morje je med vsemi opojnostmi najbolj opojno!"
...........................................................(J.H.)
...........................................................(J.H.)
Prek** kur** švedski! Kako lahko drugo elektroniko zaračunajo 5 jurškov po motorju? Ma kaj elektroniko, le drug firmware je naložen na enako elektroniko... In to proizvajalca stane natančno enako za D6-330, kot D6-370...
Z izglisiranjem ne bo težav, saj je D6 povsem druga zgodba od D3. To je pravi delovni stroj z veliko navora, ki mu ga daje velika prostornina motorja. Izglisiranja bodo enako hitra pri obeh motorjih, mogoče bo 330-ka potegnila še za odtenek bolje. Korak propelerjev je za stopnjo manjši, navora pa je praktično skoraj enako. Je pa potem pri plovbi močnejši par boljši. Porabi manj goriva, plovba je tišja, pa v kritičnih situacijah imaš še dodatno moč in nekaj vozlov končne hitrosti...
Z gorivom ne boš prihranil nič v primerjavi z 10.000 EUR pri nakupu. No mogoče je bolj optimalno vzeti kar 330 in pika. Pri Gobbiju so motorji malo preslabotni, Bavaria pa je kar nekaj lažja (mislim, da okrog 2,5 tone), tako da je to indic, da lahko tudi s 330 shajaš. Vseeno pa bi jaz zelo razmišljal o 370
LP
Z izglisiranjem ne bo težav, saj je D6 povsem druga zgodba od D3. To je pravi delovni stroj z veliko navora, ki mu ga daje velika prostornina motorja. Izglisiranja bodo enako hitra pri obeh motorjih, mogoče bo 330-ka potegnila še za odtenek bolje. Korak propelerjev je za stopnjo manjši, navora pa je praktično skoraj enako. Je pa potem pri plovbi močnejši par boljši. Porabi manj goriva, plovba je tišja, pa v kritičnih situacijah imaš še dodatno moč in nekaj vozlov končne hitrosti...
Z gorivom ne boš prihranil nič v primerjavi z 10.000 EUR pri nakupu. No mogoče je bolj optimalno vzeti kar 330 in pika. Pri Gobbiju so motorji malo preslabotni, Bavaria pa je kar nekaj lažja (mislim, da okrog 2,5 tone), tako da je to indic, da lahko tudi s 330 shajaš. Vseeno pa bi jaz zelo razmišljal o 370
LP
- Novinec
- Admiral
- Prispevkov: 2569
- Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
- Kraj: Sailing on the world
- Kontakt:
Admin hvala, prav tako vsem ostalim sodelujočim. Malo bom še prekomentiral na tem forumu in rad bi mnenje lastnikov teh motorjev.
Vseeno pa mi bolj diši 330 HP, pa še: pravkar so povedali, da je šlo gorivo s ceno dol.
Pa še to, Bavaria 42 HT ima mere 13,4 m dolžine, ter 4,3 m širine, tank za gorivo imajo ogromen (tudi za IPS 600) 1500 lit, ter tank za vodo 410 lit. Teža brez vode in goriva, torej neto teža je 11.700 kg. Plovilo za dopust bi tehtalo približno 15 ton!!!
Hvala in LP
Vseeno pa mi bolj diši 330 HP, pa še: pravkar so povedali, da je šlo gorivo s ceno dol.
Pa še to, Bavaria 42 HT ima mere 13,4 m dolžine, ter 4,3 m širine, tank za gorivo imajo ogromen (tudi za IPS 600) 1500 lit, ter tank za vodo 410 lit. Teža brez vode in goriva, torej neto teža je 11.700 kg. Plovilo za dopust bi tehtalo približno 15 ton!!!
Hvala in LP
Nazadnje spremenil Novinec, dne Po Nov 03, 2008 19:13, skupaj popravljeno 1 krat.
"Morje je med vsemi opojnostmi najbolj opojno!"
...........................................................(J.H.)
...........................................................(J.H.)
Kakšna pa je cena z IPS 600? To je enak motor, spet druga elektronika in 435 KM...
No za 15 ton mase pa mislim, da je 660 KM premalo. Res je Bavaria zelo široka, kar je tukaj plus, saj potrebuje manj moči. Ampak pri 15 tonah bodo motorji zelo trpeli.
Obremenitev je:
15.000 / 660 = 22,7 kg/KM
Noro... Vse kar je čez 15 kg/KM je precej veliko, ko prideš na mejo 20 kg/KM, pa se res konča vse veselje...
Če greš na močnejše motorje, potem je:
15.000 / 740 = 20,2 kg/KM
Nekako sprejemljivo, čeprav še vedno slabotno. No mogoče si malenkost pretiraval z maso, samo na 14 ton pa boš zagotovo res prišel. Vsaka ti čast, da že sedaj razmišljaš tudi o tem!!!
Preračunaj si obremenitev na tvoji sedanji Bavarii. Tam imaš 380 KM in suho težo nekje 6.500 ali še več, saj imaš še podaljšano poščad, pa teak na njej... Zraven še gorivo, voda in nekaj prtljage in si takoj na 8 tonah.
8.000 / 380 = 21,0 kg/KM
Če tole primerjaš, potem vidiš, da si s 330-kami nekje na istem ali celo slabšem... Razmisli.
LP
No za 15 ton mase pa mislim, da je 660 KM premalo. Res je Bavaria zelo široka, kar je tukaj plus, saj potrebuje manj moči. Ampak pri 15 tonah bodo motorji zelo trpeli.
Obremenitev je:
15.000 / 660 = 22,7 kg/KM
Noro... Vse kar je čez 15 kg/KM je precej veliko, ko prideš na mejo 20 kg/KM, pa se res konča vse veselje...
Če greš na močnejše motorje, potem je:
15.000 / 740 = 20,2 kg/KM
Nekako sprejemljivo, čeprav še vedno slabotno. No mogoče si malenkost pretiraval z maso, samo na 14 ton pa boš zagotovo res prišel. Vsaka ti čast, da že sedaj razmišljaš tudi o tem!!!
Preračunaj si obremenitev na tvoji sedanji Bavarii. Tam imaš 380 KM in suho težo nekje 6.500 ali še več, saj imaš še podaljšano poščad, pa teak na njej... Zraven še gorivo, voda in nekaj prtljage in si takoj na 8 tonah.
8.000 / 380 = 21,0 kg/KM
Če tole primerjaš, potem vidiš, da si s 330-kami nekje na istem ali celo slabšem... Razmisli.
LP
- Novinec
- Admiral
- Prispevkov: 2569
- Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
- Kraj: Sailing on the world
- Kontakt:
Admin, za IPS 600 - 440 HP je cena 361.600 eur kar je 110.000 Eur več od D6-330 HP ali kot bi si kupil za razliko v ceni eno Bavario 33 sport za bay boat ali pa kar tako za vsak dan, 42-ko pa za ob nedeljah. (ha, ha, ha)
Ja 15 ton je kar takoj, nisi računal še dodatne krmne ploščadi na 42-ki, pa vsa oprema, hidravlična pasarela, pa še kak jetboat ali pa bay boat z dobrim motorjem,...
Računaj, 11.700 neto, gorivo in voda še dodatnih 1900 kg, pa ostala oprema ki se nabere, plus osebe, ja bo kar takoj 15 ton.
Moja 33 HT ima pa prazna 6100 kg, pa gorivo in voda 700 kg, pa pasarela in ploščad, bay boat, motor, druga oprema,.... Ja blizu 8 ton. Pa saj gre z 2x 190 HP, če bi bilo lepo vreme v novembru se lahko dobimo in naredimo eno testno vožnjo, da vidiš (vidite) da gre, samo motorji so pa res glasni.
In kot smo navedli že v eni od prejšnjih rubrik:
"250 jurjev in dobiš 13,4 m, dva VP diesela, HT, 4,3 m širine, dve ločeni spalnici, dve kopalnici z Wc jem, ogromen salon, kuhinjo, vse v sijajni polituri bavariinega interierja, pa še cokpit, zunajo kuhinjo s hladilnikom dvojnim kuhalnikom in umivalnikom s toplo in mrzlo vodo, tuš na krmi,.....
Ogromno za "malo" denarja. Res pa je, da je serijska izdelava in slaba kvaliteta sestavljanja. Toda to bi bila moja tretja Bavaria in tega se navadiš.
LP
Ja 15 ton je kar takoj, nisi računal še dodatne krmne ploščadi na 42-ki, pa vsa oprema, hidravlična pasarela, pa še kak jetboat ali pa bay boat z dobrim motorjem,...
Računaj, 11.700 neto, gorivo in voda še dodatnih 1900 kg, pa ostala oprema ki se nabere, plus osebe, ja bo kar takoj 15 ton.
Moja 33 HT ima pa prazna 6100 kg, pa gorivo in voda 700 kg, pa pasarela in ploščad, bay boat, motor, druga oprema,.... Ja blizu 8 ton. Pa saj gre z 2x 190 HP, če bi bilo lepo vreme v novembru se lahko dobimo in naredimo eno testno vožnjo, da vidiš (vidite) da gre, samo motorji so pa res glasni.
In kot smo navedli že v eni od prejšnjih rubrik:
"250 jurjev in dobiš 13,4 m, dva VP diesela, HT, 4,3 m širine, dve ločeni spalnici, dve kopalnici z Wc jem, ogromen salon, kuhinjo, vse v sijajni polituri bavariinega interierja, pa še cokpit, zunajo kuhinjo s hladilnikom dvojnim kuhalnikom in umivalnikom s toplo in mrzlo vodo, tuš na krmi,.....
Ogromno za "malo" denarja. Res pa je, da je serijska izdelava in slaba kvaliteta sestavljanja. Toda to bi bila moja tretja Bavaria in tega se navadiš.
LP
"Morje je med vsemi opojnostmi najbolj opojno!"
...........................................................(J.H.)
...........................................................(J.H.)
- Novinec
- Admiral
- Prispevkov: 2569
- Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
- Kraj: Sailing on the world
- Kontakt:
Zanima me ali se dajo VP motorji D6- 330 HP s čipom predelat na 370 HP. Recimo, kot to delajo na avtih? Ve kdo za kaj podobnega? Se to sploh da? Razmišljam:
Ma kaj elektroniko, le drug firmware je naložen na enako elektroniko... In to proizvajalca stane natančno enako za D6-330, kot D6-370...
LP
Ma kaj elektroniko, le drug firmware je naložen na enako elektroniko... In to proizvajalca stane natančno enako za D6-330, kot D6-370...
LP
"Morje je med vsemi opojnostmi najbolj opojno!"
...........................................................(J.H.)
...........................................................(J.H.)
Pokliči tele tipe in povprašaj, vem da predelujejo motorje osebnih vozil, kamionov,...ni vrag da se nebi lotili tudi navtike.
http://www.rsrmotorsport.com/
lpg
http://www.rsrmotorsport.com/
lpg
https://medisken.si
Kdo je na strani
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti
