zmanjšati jadro ali ne

Vse o jadrnicah in jadranju

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

klemenc
Praporščak
Prispevkov: 31
Pridružen: Če Jul 01, 2010 19:23

zmanjšati jadro ali ne

OdgovorNapisal/-a klemenc » Sr Mar 02, 2011 15:58

Na jadrnico bi rad dal bimini, vendar je trenuta višina pod boomom cca 185 cm. Ali se mi splača skrajšati jadro na bazi za 10cm, da bi pridobil prostor. Koliko bi to vplivalo na jadranje. Sedaj je površina jader 27,5 qm.
Uporabniški avatar
popaj
Kontraadmiral
Prispevkov: 255
Pridružen: Če Mar 19, 2009 21:50
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a popaj » Sr Mar 02, 2011 16:49

Spet eden tistih "zagretih jadralcev", ki bi rad jadral z biminijem :shock: :shock: :shock: .
Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Prispevkov: 3328
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 21:50

OdgovorNapisal/-a Grega295 » Sr Mar 02, 2011 17:06

Katero barko pa imaš, dolžina?

Jaz bi poklical v jadrarno Supreme, pa ti bosta Pero ali Goran znala svetovati: http://www.supreme.si/

Laično pa takole: sigurno se bo nekaj poznalo; tudi pri krajšavi se pozna, čeprav gre tam dol ene vsaj 50-60 cm jadra, pri 30 čeveljski barki. Površino boš torej zmanjšal med 1/5 - 1/4 krajšave. Tu pa si najbrž že bližje predstavi koliko je to in ali se ti izplača.
Odvisno tudi od načina jadranja in kaj ti je prioriteta; ti je pomembno da je barka hitra ali imaš raje nekaj več udobja?
---
Še nekaj je za vprašati jadrarje: morda se ti bolj splača krajšati 10 cm zgoraj in vstaviti nekaj letvic za podporo, na ta način najbrž skupno izgubiš manj površine.

Slika
Uporabniški avatar
EDO
Admiral
Prispevkov: 1881
Pridružen: Po Nov 16, 2009 13:44
Kraj: Ljubljana - Lovran - Umag

OdgovorNapisal/-a EDO » Sr Mar 02, 2011 18:30

Grega295 napisal/-a:Še nekaj je za vprašati jadrarje: morda se ti bolj splača krajšati 10 cm zgoraj in vstaviti nekaj letvic za podporo, na ta način najbrž skupno izgubiš manj površine.

Slika


Že, samo v tem primeru rabi leteče pripone, ki pa jih najbrž nima. Če pa bi se za to odločil potem tudi jadranje ni več tako enostavno.
Living well is the best revenge
https://www.facebook.com/NotaBeneSailing/
Uporabniški avatar
igorb
Admiral
Prispevkov: 1308
Pridružen: To Dec 07, 2010 17:43

OdgovorNapisal/-a igorb » Sr Mar 02, 2011 18:48

pozdravljen

pod bimininijem itak sediš ali pa skloniš glavo če je previsok ti sveti z leve in desne in je tudi k....

ne zamert
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 7097
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » Sr Mar 02, 2011 19:17

Pusti jadro pri miru!
Posveti se biminiju. Vmes vstavi člen, ki ti bo omogočal spust in dvig konstrukcije biminija, če že hočeš jadrati z biminijem in za to nimaš pravega prostora.
klemenc
Praporščak
Prispevkov: 31
Pridružen: Če Jul 01, 2010 19:23

OdgovorNapisal/-a klemenc » Sr Mar 02, 2011 19:31

Ja pozabil sem napisati da gre za 27-ko. Pa saj ste mi že dovolj povedali. Hvala vsem.
Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Prispevkov: 3328
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 21:50

OdgovorNapisal/-a Grega295 » Sr Mar 02, 2011 19:37

EDO napisal/-a:Že, samo v tem primeru rabi leteče pripone, ki pa jih najbrž nima. Če pa bi se za to odločil potem tudi jadranje ni več tako enostavno.

Eh, pateraci, točno, na to sem pa pozabil. Se strinjam - ta opcija odpade.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9475
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Sr Mar 02, 2011 20:31

Jaz sem imel Ombreta 8 metrov in sem lahko jadral z odprtim biminijem,ki sem ga sam naredil.Pleša mi je bila hvaležna..
LP Iztok
Uporabniški avatar
EDO
Admiral
Prispevkov: 1881
Pridružen: Po Nov 16, 2009 13:44
Kraj: Ljubljana - Lovran - Umag

OdgovorNapisal/-a EDO » Sr Mar 02, 2011 20:36

Jaz se pa sprašujem zakaj sem vedno bolj plešast odkar jadram z biminijem. Odgovor je na dlani: zato ker pri 190 cm višine vedno drajsam s plešo po biminiju :lol:
Living well is the best revenge

https://www.facebook.com/NotaBeneSailing/

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti