Y 36

Vse o jadrnicah in jadranju

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » Sr Okt 07, 2009 20:31

popaj napisal/-a:Fantje, mal ste pomešal vse skupaj:
1. prodaja se Y36 in ne 999
2. mislim, da test Y37 nima veze s 36. saj je to povsem druga barka
3. tudi elan 333 nima veze Y36, prav tako tudi ne z Y999, kvečjemu z Y33, s katero naj bi imeli "nekaj skupnega".
4. Y36 ni delal TRIPLAST ampak nekdo drug. Je pa to v bistvu povečana 999.
5. TRIPLAST izdeluje 999, 40 in od sedaj naprej še 37, vse tri v KITu ali več...do izdelave "na ključ". Vse te info so preverjene, če mi kdo ne verjame, naj še sam preveri:g. Novak Anton, 041 746865. 8) .

Je pa elan 333 za moje pojme zadnja lepa, hitra in kvalitetna jadrnica s pravimi linijami, ki jih je naredil E. v tej dolžini :!:



Test Y37 sem omenil le zaradi tega, ker je napisano kdo Y dela. Mislim, da je bilo tudi prvotno vprašanje, kdo jih dela Triplast ali.....

LP
:wink:
"Morje je med vsemi opojnostmi najbolj opojno!"
...........................................................(J.H.)
EL CAPITANO
Admiral
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr Sep 03, 2008 11:45
Kraj: Brezovica pri Lj.- Bunarina Pula

OdgovorNapisal/-a EL CAPITANO » Če Okt 08, 2009 10:48

Novinec napisal/-a:
popaj napisal/-a:Fantje, mal ste pomešal vse skupaj:
1. prodaja se Y36 in ne 999
2. mislim, da test Y37 nima veze s 36. saj je to povsem druga barka
3. tudi elan 333 nima veze Y36, prav tako tudi ne z Y999, kvečjemu z Y33, s katero naj bi imeli "nekaj skupnega".
4. Y36 ni delal TRIPLAST ampak nekdo drug. Je pa to v bistvu povečana 999.
5. TRIPLAST izdeluje 999, 40 in od sedaj naprej še 37, vse tri v KITu ali več...do izdelave "na ključ". Vse te info so preverjene, če mi kdo ne verjame, naj še sam preveri:g. Novak Anton, 041 746865. 8) .

Je pa elan 333 za moje pojme zadnja lepa, hitra in kvalitetna jadrnica s pravimi linijami, ki jih je naredil E. v tej dolžini :!:



Test Y37 sem omenil le zaradi tega, ker je napisano kdo Y dela. Mislim, da je bilo tudi prvotno vprašanje, kdo jih dela Triplast ali.....

LP
:wink:


Tudi jaz sem razume vprašanje tako! Kdo je proizvajalec in kakšna so njegova plovila.
Y999 ima močno povezavo z elan 31.
FISHING & SAILING IS LIFE
Matter
Kapitan korvete
Prispevkov: 105
Pridružen: Po Avg 24, 2009 17:04

OdgovorNapisal/-a Matter » Če Okt 08, 2009 11:06

Smešno, tud ko sem sam brskal okrog za Y36 mi ni uspelo pogruntat ali je to Triplast ali kdo drug. Po imenu Y bi predvideval da so iz Triplasta ampak g. Novak že ve kaj delajo in kaj ne. Na njihovi spletki Y 36 tudi ni nikjer omenjena. Vrjetno gre res za 'samogradnjo' ali pa PAM international. V obeh primerih kot laik brez informacij iz prve roke nimaš pojma kje si.

Link do barke: http://www.avto.net/mornar2003/ad.asp?ID=74248
Uporabniški avatar
popaj
Kontraadmiral
Prispevkov: 255
Pridružen: Če Mar 19, 2009 21:50
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a popaj » Če Okt 08, 2009 13:45

Očitno se ne razumemo dobro.
Še nekaj podatkov, ki jih lahko argumentiram:
-elan31(stari model) je mogoče "močno" povezana z Y33, ki je predhodnica Y999.
-Y999 je bil popolnoma nov projekt, ki ga je narisal Marko Paš in nima nobene zveze z elanko. Prvič je bila javnosti predstavljena na morju v reviji VAL št.37, leta 97.
-Y36 je nastal, kot sem že opisal, izdeloval pa jo je g. Zupančič (info g. Novak). Predstavljena je bila v VALu št.75 02/03. (PAM)
Novinec sory, ampak odreagiral sem na tvojo trditev, da je Y36 tudi od tam...


Je pa Y36 konkretna barka, ki ni "najhitrejša", prenese pa marsikaj... :wink:
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » Če Okt 08, 2009 14:23

Popaj vse je OK. Se na te Y-ke ne spoznam najbolje ampak logično se mi zdi da Bavaria dela bavarie, Hanse dela Hanse, Elan dela Elanke,..... in Y-ke dela ista firma v tem primeru Pam.
Potem niso vse Y-ke, ampak nekaj Y je kopij od Y-ke (samogradnja).

LP
:wink:
"Morje je med vsemi opojnostmi najbolj opojno!"

...........................................................(J.H.)
Matter
Kapitan korvete
Prispevkov: 105
Pridružen: Po Avg 24, 2009 17:04

OdgovorNapisal/-a Matter » Če Okt 08, 2009 14:43

-Y36 je nastal, kot sem že opisal, izdeloval pa jo je g. Zupančič (info g. Novak). Predstavljena je bila v VALu št.75 02/03. (PAM)


Sepravi Y 36 nima nobene veze s Triplastom razen tega da je 'povečana' glede na njihov model 999. Ime je res zavajujoče..
Neke vrste samogradnja torej. Če ne motim jih g. Zupančič ne izdeluje več.


lp
Uporabniški avatar
popaj
Kontraadmiral
Prispevkov: 255
Pridružen: Če Mar 19, 2009 21:50
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a popaj » Če Okt 08, 2009 14:52

...dela bavarie, Hanse dela Hanse, Elan dela Elanke,..... in Y-ke dela ista firma v tem primeru Pam.



Kot je meni znano je original izdelovalec Y TRIPLAST, ki tudi uradno povsod nastopa s to blagovno znamko.
8)
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » Če Okt 08, 2009 16:18

Popaj prav imaš, hiter pregled in moja napaka. Pravilno je Triplast.

LP
:oops:
"Morje je med vsemi opojnostmi najbolj opojno!"

...........................................................(J.H.)
Uporabniški avatar
Joško
Admiral
Prispevkov: 1774
Pridružen: Če Sep 17, 2009 15:02
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Joško » Če Okt 08, 2009 21:19

Val, ta Y-lonka je čisto na koncu J pomola, na desni.
val
Admiral
Prispevkov: 1566
Pridružen: Po Sep 08, 2008 20:12
Kraj: Maribor-koper- Pula

OdgovorNapisal/-a val » Pe Okt 09, 2009 09:24

Joško ali imaš ti tudi barko v izoli??
Uporabniški avatar
Joško
Admiral
Prispevkov: 1774
Pridružen: Če Sep 17, 2009 15:02
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Joško » So Okt 10, 2009 10:43

Če ti po pravici povem, imam dve barki v marini Izola, obe Elanki, ena je 333, stara 7 let in jo imam za lastno uporabo, druga pa je Impression 434, ki je stara eno leto in jo prodajam. Vendar mi je recesija pošteno prekrižala račune. Še zanimivost - obe sem skompenziral z Elanom in obe imata serijsko št. 260. Elan 333-Lina je na I pomolu, 434-Skatka pa na G.
Pa upam, da to ni nobena reklama, če 434 ponujam tudi tu na forumu. Navsezadnje jo prodajam pod ceno.
val
Admiral
Prispevkov: 1566
Pridružen: Po Sep 08, 2008 20:12
Kraj: Maribor-koper- Pula

OdgovorNapisal/-a val » So Okt 10, 2009 10:50

Pozdravljen
mene ne moti,lahko jo pa daš tudi med oglase.
Ono y pa poznam saj je 4 barke naprej od moje ,znotraj je sicer nisem videl.
je pa še ena na j 19 ,tudi delna samogradnja,
upam ,da se kaj srečava v izoli.
lp
Uporabniški avatar
Joško
Admiral
Prispevkov: 1774
Pridružen: Če Sep 17, 2009 15:02
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Joško » So Okt 10, 2009 11:12

Veš, jaz sem še bolj zelen na forumu in ga šele spoznavam. Ja, ideja ni slaba. Hvala
NIL
Kapitan
Prispevkov: 166
Pridružen: Po Okt 25, 2010 10:21

OdgovorNapisal/-a NIL » Po Okt 25, 2010 10:46

Soncius, ne sodi stvari ki jih očitno ne poznaš. Ker sem lastnik Y999 in ti lahko povem, da je barka odlična in da se na morju obnaša tako kot si jadralec lahko samo želi. Jadralne lastnosti? Letos sem jadral od Pule do Umaga z 16. vozli vetra z povprečno hitrostjo 6,5 v orco! Jadra? Navijalno glavno in starejši flok.
Barka nima zvenečega imena vendar jee res dobra in sem z njo zelo zadovoljen. Pravzaprav jo obožujem odkar sva šla čez Kvarner z sunki burje do 45 vozlov :D

Če pa koga zanima, kako izgleda znotraj; imam jo v Marini Izola...
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5414
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Po Okt 25, 2010 20:40

16 vozlov vetra je minimum, da se pravo jadranje sploh prične. Hitra je bila, zato ker so v glavnem vse Y (pre)lahke.

Kvaliteta pa je kakor naletiš (govorim za ene prvih). Moja sestrična je kupila Y-999 in kaj kmalu so se pokazale katastrofalne napake. Pripone je povleklo iz palube, tam kjer je peta jambora pa se je paluba podala za dobre 3cm. To je zame navaden klump in šlamparija. Ne bom ugotavljal ne kje ne kdo jo je dokončeval. Dejstvo je, da so vsi trupi prišli iz istega kalupa in tisti, ki je vodil odlivanje bi moral imeti vsaj toliko odgovornosti, da bi zadevo predimenzioniral vsaj tam, kjer so obremenitve največje, še posebej na začetku, ko še niso imeli dovolj izkušenj.
Zadnja leta ko Y-ke izdeluje le Triplast se je kvaliteta zelo popravila.
LP NT

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov