Na barki ni demokracije, ta je za nakopno. Kot sem dejal. Naredi kar rečem, potem pa povej kaj bi ti naredil. In če je dobro, bom naslednjič upošteval. Tisti trenutek pa samo jaz vem, kaj hočem in nimam časa razlagati.
Jožko tudi jaz sem že razmišlal, da bi si naredil krajšo genovo. Iz istih razlogov kot ti. Sedaj imam 140% genovo, kar pri sapicah pride prav
Opažam, da je vedno več ekstremnega vetra v obe smeri. Ali skoraj nič ne piha ali pa je veter zelo močan preko 25 vz in naše velike genove, ne pridejo več do izraza, ker jih moraš krajšati. Tja med 12 in 18vz vse deluje optimalno in je jadranje pravi užitek. (govorim vse v navideznem vetru -orca)
Zaupno ti povem, da sem si dal delati 4, za močen veter, prosim da to ostane med nama in ne poveš Ester, ker o tem nič ne ve!!!
To je cenovno kar ugodna možnost. Ko bo močno pihnilo bom spustil na palubo 140% genovo, jo privezal in dvignil 4. Potem pa.....kar bo pa bo in tudi koti bodo boljši... To še Marjan ne ve....


