Torej, ker je bilo pretoka hladilne vode skozi peto, premalo, ni bilo dovolj pritiska na vakuumsko prepono v sifonu in ta zato ni dobro zapirala. Voda je iz sifona precej curljala, približno liter na uro se jo je nabralo.
Zaradi premalega pretoka morske vode, je bilo hlajenje sladkovodnega sistema v izmenjevalcu preslabo, posledično se je motor preveč segreval in uparjeval vodo-zrak, ki sta prišla v izpušni sistem. Zato bel dim.
Ko je bila barka na kopnem, sem pošteno očistil kanal in reže v peti saildrajva, v solno kislino namočil sifonski ventil.
S poštenim pretokom slane vode, brez mehurčkov zraka v cevi, zdaj vse deluje kot mora.
Na angleških forumih morjeplovci opisujejo to curljanje skozi sifon, kot kontrolo, če vse deluje ok. S tem se po moji izkušnji strinjam saj, če se curljanje vode skozi sifon stopnjuje iz tedna v teden, potem to pomeni, da so vstopni kanali za morsko vodo zaraščeni in zamašeni.

