Za vse, ki razmišljate o oceanski plovbi

Vse o jadrnicah in jadranju

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
Joško
Admiral
Prispevkov: 1774
Pridružen: Če Sep 17, 2009 15:02
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Joško » Sr Okt 24, 2012 12:38

Al, večina, ki prebiva na barkah, ima tvojo dolžino.

Kaj sploh še razmišljaš. Delal boš takrat, ko boš šel v penzijo :lol:

Zakaj pa ne? :D
:)"Dobrega štromarja zruka samo slab šnops":)
al

OdgovorNapisal/-a al » Sr Okt 24, 2012 13:24

...
Nazadnje spremenil al, dne Ne Jan 17, 2016 17:59, skupaj popravljeno 1 krat.
Mat2000

OdgovorNapisal/-a Mat2000 » Sr Okt 24, 2012 13:34

..
Nazadnje spremenil Mat2000, dne To Mar 19, 2013 12:14, skupaj popravljeno 1 krat.
al

OdgovorNapisal/-a al » Sr Okt 24, 2012 13:59

...
Nazadnje spremenil al, dne Ne Jan 17, 2016 17:59, skupaj popravljeno 1 krat.
Mat2000

OdgovorNapisal/-a Mat2000 » Sr Okt 24, 2012 15:11

..
Nazadnje spremenil Mat2000, dne To Mar 19, 2013 12:15, skupaj popravljeno 1 krat.
al

OdgovorNapisal/-a al » Sr Okt 24, 2012 15:19

...
Nazadnje spremenil al, dne Ne Jan 17, 2016 18:00, skupaj popravljeno 1 krat.
Mat2000

OdgovorNapisal/-a Mat2000 » Sr Okt 24, 2012 15:34

..
Nazadnje spremenil Mat2000, dne To Mar 19, 2013 12:15, skupaj popravljeno 1 krat.
Mat2000

OdgovorNapisal/-a Mat2000 » Sr Okt 24, 2012 15:40

..
Nazadnje spremenil Mat2000, dne To Mar 19, 2013 12:15, skupaj popravljeno 1 krat.
al

OdgovorNapisal/-a al » Sr Okt 24, 2012 15:45

...
Nazadnje spremenil al, dne Ne Jan 17, 2016 18:00, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6231
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Sr Okt 24, 2012 18:39

al napisal/-a:To pa pojma nimam kako je s strelo in alu.
A glede na zgodovino bark iz alu. mislim, da ni neke bojazni.

Najbrž Joško ali pa NT vesta več o tem...

V kazalu o vremenu v bazi znanja so povezave na nekaj tem o streli.

Mislim da je NT v eni od njih napisal, da je sproščna energija sorazmerna RI na kvadrat (upornost krat kvadrat toka).

To pa pomeni, da se energija (spremenjena v toploto) sprosti tam, kjer je na poti strele slab stik (= upor). Na takem mestu material lahko odpari (in barka dobi luknjo v trup).

Če je barka dobro ozemljena, gre tokovni sunek (=strela) po ozemljitvi in če je vodnik dovolj debel in stiki dobri, to pomeni da je upornost majhna in je tudi sproščena toplota majhna in ni te vrste škode.

Lahko sicer so poškodbe elektronike zaradi induciranega sunka (EMP, elektromagnetni sunek), ampak o tem že piše na omenjenih povezavah.

Domnevam, da je tudi Alu (v obeh smislih, Alovo in aluminijasto :lol: ) barko treba ozemljiti (ampak vire o tem dobite drugič...). :oops: :wink:

V temi Kako prepoznati vreme so bile med drugim slike udarov strele, ki jih je posnel Marko Korošec, ampak zdaj manjkajo. Bom poiskal, če jih lahko spet najdem...

Na četrti strani je pa bližnjica na posnetek strele, ki je zadela tik zraven električne omarice v marini zraven barke, s katere so to posneli.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Mat2000

OdgovorNapisal/-a Mat2000 » Če Okt 25, 2012 11:14

..
Nazadnje spremenil Mat2000, dne To Mar 19, 2013 12:15, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Joško
Admiral
Prispevkov: 1774
Pridružen: Če Sep 17, 2009 15:02
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Joško » Če Okt 25, 2012 23:10

Tole sem pa z veseljem prebral. To rabim-o :D

Ker je v Sloveniji čedalje bolj mraz, kriza pa vse globlja, me zanima, kako je kaj na Kanarskih otokih z delom? Znanja in izkušenj imam dovolj in je čas, da se preselim!!!!! :D
:)"Dobrega štromarja zruka samo slab šnops":)
Mat2000

OdgovorNapisal/-a Mat2000 » Pe Okt 26, 2012 00:06

..
Nazadnje spremenil Mat2000, dne To Mar 19, 2013 12:16, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Prispevkov: 3328
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 21:50

OdgovorNapisal/-a Grega295 » Pe Okt 26, 2012 00:37

Joškota najbrž bolj zanima kako je s servisiranjem bark na Kanarih; recimo pride cela flota ARC; a kaj primanjkuje elektrikarjev, plastičarjev, mehanikov etc.? Še mene firbec matra, kako je s tem.
spyder
Admiral
Prispevkov: 691
Pridružen: Ne Mar 22, 2009 19:00
Kraj: portorož

OdgovorNapisal/-a spyder » Pe Okt 26, 2012 07:38

Ravnokar sem končal brat knjigo od Mušiča,ko je objadral svet.Tip je res strgan.Sam 1 leto jadral,pa še brez radarja :shock:

Joškota pa raje ne na Kanarske ,ker bo rusom spil vso vodko :lol: :lol: :lol:

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti