KUKLJICA-POTOPLJENA JADRNICA

Vse o jadrnicah in jadranju

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Prispevkov: 4409
Pridružen: Pe Apr 04, 2008 10:26
Kraj: Zanzibar
Kontakt:

KUKLJICA-POTOPLJENA JADRNICA

OdgovorNapisal/-a gregor.n » Sr Jun 02, 2010 11:18

Čez vikend smo prenočili v Kukljici na otoku Ugljanu. Krasno mestece z precej oštarijami, lepo urejeno in ogromno privezov z elektriko in vodo. Možen je tudi letni privez in sicer za dolžino do 9m le 2000 eur, zanimivo. Od letos tudi nove sanitarije s tušem na desni strani ko vplujemo. Presenečen sem bil da za vez sploh niso zakasirali, očitno še ni prave sezone.

Slika

Takoj za desnim valobranom pa tale prizor, ki te ne pusti ravnodušnega

Slika

Slika

Slika

Gre za jadrnico dolžine tam okrog 7 metrov po imenu Hooper, če kdo kaj ve o tem oziroma pozna lastnika... :cry:

lpg
https://medisken.si
Uporabniški avatar
BOJA
Admiral
Prispevkov: 710
Pridružen: Če Maj 06, 2010 14:52
Kraj: Trzin

OdgovorNapisal/-a BOJA » Sr Jun 02, 2010 12:38

Zdravo, kot kaže ni registrirana v SLO...



Vpogled - Iskanje:
(po označbi/registraciji ali imenu čolna)




Noben čoln ne ustreza danim kriterijem!!!
(vir: URSP)
Green to green or red to red, safely go ahead!
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » Sr Jun 02, 2010 14:09

ufffff, tega pa nikomur ne privoščim. Je pa zanimivo, da lastnik zadevo pušča v nemar, kajti mislim, da se ni potopila pol ure preden si ti to fotkal.

LP
:wink:
Uporabniški avatar
EDO
Admiral
Prispevkov: 1881
Pridružen: Po Nov 16, 2009 13:44
Kraj: Ljubljana - Lovran - Umag

OdgovorNapisal/-a EDO » Sr Jun 02, 2010 15:21

Po podatkih z Morskega prasca baje ni plačal priveza in so mu jo prestavili oz. celo odvezali in pustili na milost in nemilost morju. Povrh vsega pa ni domačin ampak iz notranjosti. Ni pa to preverjena informacija.
Vsaka podobnost z dogajanjem na SLO obali je zgolj slučajna.

Lp Edo
Living well is the best revenge
https://www.facebook.com/NotaBeneSailing/
Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Prispevkov: 3328
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 21:50

OdgovorNapisal/-a Grega295 » Sr Jun 02, 2010 18:55

---
Nazadnje spremenil Grega295, dne Ne Dec 17, 2017 15:02, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
BOJA
Admiral
Prispevkov: 710
Pridružen: Če Maj 06, 2010 14:52
Kraj: Trzin

OdgovorNapisal/-a BOJA » Sr Jun 02, 2010 20:09

EDO napisal/-a:Po podatkih z Morskega prasca baje ni plačal priveza in so mu jo prestavili oz. celo odvezali in pustili na milost in nemilost morju. Povrh vsega pa ni domačin ampak iz notranjosti. Ni pa to preverjena informacija.
Vsaka podobnost z dogajanjem na SLO obali je zgolj slučajna.

Lp Edo


Pa ne valjda, a je kaj takega možno?!?!
Kdo bi to lahko naredil, pa sej to ni res :x :x

V glavnem, nisem mu fouš, pa če ima še tako zavarovano...
Green to green or red to red, safely go ahead!
Slootack
Viceadmiral
Prispevkov: 546
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 14:02
Kraj: Kras/ Trst
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Slootack » Sr Jun 02, 2010 21:00

Vrata kabine so odprta. Ipak je lažje odpreti kak ventil, kot pa predrt lupino :twisted:
Nel CU, nel CU... nel cuore melo sento!
Il dollaro se cala, poi s'incazza e va in aumento. Ma a me che me ne frega, tanto intanto i soldi non ce l'ho!
atilone
Admiral
Prispevkov: 2790
Pridružen: Sr Nov 28, 2007 20:34

OdgovorNapisal/-a atilone » Če Jun 03, 2010 08:59

Je možno , brez skrbi. So moji sestri naredili enako in to v Umagu, ene 17 let nazaj, mogoče 15.. Bila je dolžna za privez na boji, jih poklicala da pride dol maja, pa poravna, pa so ji na podobni ( 8m jadrnici, sicer ne vem zakaj si jo je kupila, ko ne zna jadrat , niti samo motorirat :roll: ) jadrnici verjetno zamašili odtoke al nekaj takega, pa je nekje marca dobila sporočilo, da so ji morali dvignit barko in izpumpat vodo. Ni šla takoj dol.
Konec aprila se je še enkrat "potopila", ampak tokrat tako kot ta na slikah.
Ko je maja prišla dol, jo je skoraj kap, ko je dobila še zraven za plačat dvakratno reševanje plovila. Baje , jaz nisem bil nikoli na barki, v glavnem jo je bratranec vozil naokoli, je bila zelo lepa, od znotraj vse masivni mahagoni itd. Motor Yamaha 6pa so zaradi "varnosti" že prej dol sneli. Skratka, jadrnica je ostala v marini Umag, ker za tako ceho, plačilo računa, bi si kupila drugo. Pa ne verjamem da so v dobrem mesecu galebi toliko nasrali, da bi zamašili odtoke, kot je bilo rečeno. Tako nekateri pridejo poceni do plovil oz. denarja, ker jih prodajo naprej, kot dobro ohranjeno plovilo seveda.
LP
Uporabniški avatar
BOJA
Admiral
Prispevkov: 710
Pridružen: Če Maj 06, 2010 14:52
Kraj: Trzin

OdgovorNapisal/-a BOJA » Če Jun 03, 2010 12:14

Svašta, samo to lahko rečeš :roll:
Green to green or red to red, safely go ahead!
3z3k13l
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr Avg 25, 2010 20:23

OdgovorNapisal/-a 3z3k13l » Pe Avg 27, 2010 21:10

NO. TRY NOT. DO OR DO NOT. THERE IS NO TRY. (YODA)
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » Pe Avg 27, 2010 21:19

Namerno potopljena,..... pa da jih kr Bog štrafa!

LP
:wink:

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov