"Packa"

Vse o jadrnicah in jadranju

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

u-r-o-s
Admiral
Prispevkov: 637
Pridružen: So Jul 14, 2007 10:51
Kraj: Celje
Kontakt:

"Packa"

OdgovorNapisal/-a u-r-o-s » Sr Avg 04, 2010 12:12

Ob pogledu na temo "HIR 3" sem si rekel da bom tudi sam odprl temo o legendarni "Packi".

Za tiste ki ne vete je bil to eden izmed prvih resnih regatnikov pri nas, v roke ga je takratni Elan sponzoriral Dušanu Puhu, šlo pa je za malce dodelano Elan 43 in sicer Elan 43R.

Letos sem vso razpadajočo ugledal, vsaj mislim da je, v marini Jezera na Murteju, privezana na pomol pri dvigalu oziroma bencinski črpalki.

Barka je totalno zapuščena in zanemarjena, na hitro je videti, da je vhod odprt, glavno jadro sicer zloženo vendar se vidi da je raztrgano, krma obtolčena, nekaj vinčev manjka....

Ve kdo kaj se je dogajalo s to barko?
LP, Uroš.
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Sr Avg 04, 2010 13:42

Zanimivo slišati malo zgodovine legend od tistih, ki to poznajo iz svojih dolgoletnih izkušenj. Super !
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » Sr Avg 04, 2010 13:59

u-r-o-š govorite vsi o isti jadrnici? V knjigi, ki jo je napisal Miroslav Šutej piše da je jadrnica CAT 34, letnik 1981. Torej Elan 43?

LP
:wink:
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » Sr Avg 04, 2010 14:03

Sem pa malo pogooglal in našel še tehnične podatke o HIR 3, ter vse kar vas zanima o tej propadajoči barki.

HIR-3

LP
:wink:
burjovc
Viceadmiral
Prispevkov: 392
Pridružen: Če Nov 22, 2007 19:58
Kraj: Ta domač

OdgovorNapisal/-a burjovc » Sr Avg 04, 2010 15:14

Packa in HIR3 sta različni jadrnici, narejeni za povsem različni namen če upoštevamo lokacijo plovbe.
Sem Packo vso zapuščeno videl v Jezerih že leta 2006, tako da imajo verjetno zelo poceni privez :D :D :D
Veliko vetra in mirno morje
u-r-o-s
Admiral
Prispevkov: 637
Pridružen: So Jul 14, 2007 10:51
Kraj: Celje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a u-r-o-s » Sr Avg 04, 2010 16:41

Novinec, to je druga barka, zato sem tudi odprl to temo, HIR 3 sem omenil samo zato, ker sem se spomnil ob pregledu tiste teme.


Škoda barke kakorkoli, zgleda jim še toliko ni da bi jo dvignili na suho.
LP, Uroš.
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » Sr Avg 04, 2010 17:55

Hvala za razlago, nisem vedel. :oops: Zato sem tudi vprašal.

LP
:wink:
andrejv
Admiral
Prispevkov: 762
Pridružen: Pe Okt 30, 2009 21:38
Kraj: Ljubljana, Koper

Re: "Packa"

OdgovorNapisal/-a andrejv » Sr Avg 04, 2010 21:19

u-r-o-s napisal/-a:Ob pogledu na temo "HIR 3" sem si rekel da bom tudi sam odprl temo o legendarni "Packi".

Za tiste ki ne vete je bil to eden izmed prvih resnih regatnikov pri nas, v roke ga je takratni Elan sponzoriral Dušanu Puhu, šlo pa je za malce dodelano Elan 43 in sicer Elan 43R.



Je bila Packa tista jadrnica s katero je Puh osvojil svetovno prvenstvo v razredu 3/4 toncev? Sedaj ko razmišljam najbrž ne, ker je po spominu tisto bil Elan 31?
u-r-o-s
Admiral
Prispevkov: 637
Pridružen: So Jul 14, 2007 10:51
Kraj: Celje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a u-r-o-s » Sr Avg 04, 2010 22:19

Tisto je bil Elan 31R
LP, Uroš.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti