Bavaria 42 Caribe
Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator
Bavaria 42 Caribe
A se še spomnite, ko sem pisal o svojem obisku v Italiji in med drugim, o ogledu plovil. Med njimi je bila tudi Bavaria 42 Caribe. Takrat sta se oglasila predvsem Car in Adrian. Barko sem si ogledal na suhem. Notri je tip-top. Barka je l. 87, motor 2005, bow truster 2005, 2009 nov sidrni vinč, zamenjane precej pomembne opreme, nova jadra,....
Danes je lastnik, s katerim sem govoril, objavil, da ima barka začetek osmoze in jo zaradi tega prodaja za 29.000 Eurov. Po tel. mi je rekel, da če mu prinesem 20.000 je moja. Papirje ima menda v redu.
Sedaj pa najpomembnejše ! Na trupu barke se je pojavilo cca 20 mehurčkov, velikosti kovanca za 1 eur..
Osmoza se da ozdravit. Menda moraš imet suh prostor, ogromne količine tople vode in ZNANJE. Teorijo poznam, prakse nimam.
Vprašanje pa je sledeče: Ali je kje na tem forumu junak, ki to zna, je pripravljen povedati kdaj in za koliko bi to naredil in kolikšna je garancija popolne ozdravitve........... Vesel bom vsakega konstruktivnega odgovora ali tudi namiga. Sicer pa je vsem jasno, da se barke 42", te starosti in te opremljenosti, prodajajo po cca 40.000 - 60.000.
Odgovorov v stilu, saj sem vedel, da je v Italiji ..... ne rabim, želim le poceni pridet do dobre barke, čeprav bom verjetno slišal "sam bejš od tega"
LP
Danes je lastnik, s katerim sem govoril, objavil, da ima barka začetek osmoze in jo zaradi tega prodaja za 29.000 Eurov. Po tel. mi je rekel, da če mu prinesem 20.000 je moja. Papirje ima menda v redu.
Sedaj pa najpomembnejše ! Na trupu barke se je pojavilo cca 20 mehurčkov, velikosti kovanca za 1 eur..
Osmoza se da ozdravit. Menda moraš imet suh prostor, ogromne količine tople vode in ZNANJE. Teorijo poznam, prakse nimam.
Vprašanje pa je sledeče: Ali je kje na tem forumu junak, ki to zna, je pripravljen povedati kdaj in za koliko bi to naredil in kolikšna je garancija popolne ozdravitve........... Vesel bom vsakega konstruktivnega odgovora ali tudi namiga. Sicer pa je vsem jasno, da se barke 42", te starosti in te opremljenosti, prodajajo po cca 40.000 - 60.000.
Odgovorov v stilu, saj sem vedel, da je v Italiji ..... ne rabim, želim le poceni pridet do dobre barke, čeprav bom verjetno slišal "sam bejš od tega"
LP
vali
Poceni ne boš prišel do dobre barke, ker potem ta ne bo dobra glede kakovosti sanacije.
Nikola Tesla je pisal na forumu, kdo bi v Sloveniji to znal profesionalno narediti, pa je najbolje da njega vprašaš, kdo so ti. Lahko pa tudi v Italiji pokličeš profi ekipo od podjetja Veneziani iz Trsta:
http://www.venezianiyacht.it/default.as ... D=36&LNG=2
imajo ekipo, ki ima znanje in opremo za reševanje takšnih zadev, če ti je mogoče lažje kar v Italiji to sanirat. Sem pa prepričan da ne bo poceni.
Če pa misliš, popravljat z neko improvizacijo, da ti nekdo za dva laška odpre mehurje in polije čez dva "fandlca" tople vode, malo pokita in čez prajmer, ti garantiram da osmoze ne boš rešil. Ko je laminat enkrat vpil vlago je še bolj ranljiv za osmozo in če tega ne saniraš kot je treba, se osmoza le pospešuje in je vsako leto slabše. Problem je kislost laminata, ki pozroča osmotski tlak, zato sedaj laminat vedno bolj "pije" morje, treba je to sedaj zmanjšati, kar pa je velik problem,saj je treba zelo dolgo spirati in dolgo sušiti. Verjetno je prejšnji lastnik že poskušal narediti kalkulacijo, koliko bi ga stalo saniranje osmoze, zato ti ponuja barko za takšen danar, samo da se je reši. Jaz bi se pozanimal pri podjetjih, ki se s tem ukvarjajo koliko stane profesionalna sanacija, pa da pogledajo na terenu, pa se raje po tem odloči za morebiten nakup, raje se izogibaj improvizacije, raznoraznih popoldanskih mojstrov, to ni takšna stvar, ki bi jo poceni rešil.
Nikola Tesla je pisal na forumu, kdo bi v Sloveniji to znal profesionalno narediti, pa je najbolje da njega vprašaš, kdo so ti. Lahko pa tudi v Italiji pokličeš profi ekipo od podjetja Veneziani iz Trsta:
http://www.venezianiyacht.it/default.as ... D=36&LNG=2
imajo ekipo, ki ima znanje in opremo za reševanje takšnih zadev, če ti je mogoče lažje kar v Italiji to sanirat. Sem pa prepričan da ne bo poceni.
Če pa misliš, popravljat z neko improvizacijo, da ti nekdo za dva laška odpre mehurje in polije čez dva "fandlca" tople vode, malo pokita in čez prajmer, ti garantiram da osmoze ne boš rešil. Ko je laminat enkrat vpil vlago je še bolj ranljiv za osmozo in če tega ne saniraš kot je treba, se osmoza le pospešuje in je vsako leto slabše. Problem je kislost laminata, ki pozroča osmotski tlak, zato sedaj laminat vedno bolj "pije" morje, treba je to sedaj zmanjšati, kar pa je velik problem,saj je treba zelo dolgo spirati in dolgo sušiti. Verjetno je prejšnji lastnik že poskušal narediti kalkulacijo, koliko bi ga stalo saniranje osmoze, zato ti ponuja barko za takšen danar, samo da se je reši. Jaz bi se pozanimal pri podjetjih, ki se s tem ukvarjajo koliko stane profesionalna sanacija, pa da pogledajo na terenu, pa se raje po tem odloči za morebiten nakup, raje se izogibaj improvizacije, raznoraznih popoldanskih mojstrov, to ni takšna stvar, ki bi jo poceni rešil.
Nazadnje spremenil Gaso, dne To Avg 31, 2010 18:48, skupaj popravljeno 1 krat.
Verjetno misliš na Bavario, katero si našel na mondial broker, poglej dobro kako je navedena cena: 29.000 + vat, se pravi barka nima plačanega davka, dobro, očitno si zelo dober fehtar, pa boš to že prinesel noter, sicer se strinjam z zgornjim postom, da pa v oglasu priznajo italijani osmozo, mora biti že precej hudo
Kontaktiraj Pale -ta glede osmose. Me je pa letos naš partner iz Avstrije povprašal koliko bi računal za popravilo osmoze na AZ 42 ki se nahaja v okolici Pule. Cena katero sem dobil, da Italijani tako plovilo popravijo za okoli 10-12000,00€.
Sedaj pa razmisli kako in kaj!
Sedaj pa razmisli kako in kaj!
Fiat Justitia ... Some day....
Kar konkretne cene. Sam zaradi tako opevane osmoze se še nobena barka ni potopila
Na moji sta se tudi pojavila dva mehurčka pa sem jih sam saniral. Kakšni bodo pa rezultati bomo pa videli čez kakšno leto. Drugače pa pravijo, da osmoza pride tudi iz notranje strani... tako, da pred nakupom preveri tudi kakšno je kaj stanje glede vlage v sami barki.
Veter v laseh, travarca v zobeh 
- Novinec
- Admiral
- Prispevkov: 2569
- Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
- Kraj: Sailing on the world
- Kontakt:
Vali,
če ti je barka všeč in če jo dobiš za tebi sprejemljivo ceno, potem pojdi po njo, jo kupi in pripelji v Izolo v ladjedelnico. Tam jo dvigni in mehurčke odpri, operi z vročo destilirano vodo in prelepi odprtine s keper trakom, dokler ne najdeš nekoga, ki ti bo to poceni in kolikor toliko saniral. Vedno se najde heroj, ki ti bo to zadevo za primeren denar poštimal. Če ne bo v redu, boš naslednje leto popravil še kak mehurček, ko boš dal barko ven za nov AF. Cena 20.000 eur je res več kot primerna. Če pa ne boš zadovoljen z njo, pa jo prodaš in poveš, da je bilo malo osmoze, zdaj pa je vse OK. Zalužiš par jurčkov in to je to.
Nekaj pa me bega? A si ti 100% da je to Bavaria? (ta še ni imela osmoze)
LP

če ti je barka všeč in če jo dobiš za tebi sprejemljivo ceno, potem pojdi po njo, jo kupi in pripelji v Izolo v ladjedelnico. Tam jo dvigni in mehurčke odpri, operi z vročo destilirano vodo in prelepi odprtine s keper trakom, dokler ne najdeš nekoga, ki ti bo to poceni in kolikor toliko saniral. Vedno se najde heroj, ki ti bo to zadevo za primeren denar poštimal. Če ne bo v redu, boš naslednje leto popravil še kak mehurček, ko boš dal barko ven za nov AF. Cena 20.000 eur je res več kot primerna. Če pa ne boš zadovoljen z njo, pa jo prodaš in poveš, da je bilo malo osmoze, zdaj pa je vse OK. Zalužiš par jurčkov in to je to.
Nekaj pa me bega? A si ti 100% da je to Bavaria? (ta še ni imela osmoze)
LP
- Nikola T.
- Admiral
- Prispevkov: 5414
- Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
- Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
- Kontakt:
KUPI TAKOJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Za 20.000€
Pokliči za nasvet okoli sanacije. Sam sem dal to narediti preventivno saj sem nameraval barko že takrat obdržati dlje časa.
LP NT
Pokliči za nasvet okoli sanacije. Sam sem dal to narediti preventivno saj sem nameraval barko že takrat obdržati dlje časa.
LP NT
Nazadnje spremenil Nikola T., dne Sr Sep 01, 2010 00:22, skupaj popravljeno 1 krat.
- Novinec
- Admiral
- Prispevkov: 2569
- Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
- Kraj: Sailing on the world
- Kontakt:
Sem šel pogledat na net, če jo bom našel in mislim, da sem jo.
bavaria 42 caribic
Omenjaš ceno 20.000 ? tu je cena 60% večja od tvoje cene. Misliš, da jo bo res spustil na to ceno? In če jo bo, potem pojdi takoj po njo, kar sem ti napisal že en post višje.
LP

bavaria 42 caribic
Omenjaš ceno 20.000 ? tu je cena 60% večja od tvoje cene. Misliš, da jo bo res spustil na to ceno? In če jo bo, potem pojdi takoj po njo, kar sem ti napisal že en post višje.
LP
-
CAR
- Admiral
- Prispevkov: 2375
- Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
- Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab
Vali,
še vedno sem mnenja, da ni vse zlato kar se sveti in da ni vse dobro kar je poceni. Ne razumi me napačno, vendar si pred nakupom skalkuliraj celotno zadevo do potankosti, kajti pri teh starosti lahko že pričakuješ kakšne napake, ki jih na prvi pogled ne vidiš oz spregledaš. Poleg tega ti priporočam, da jo pred nakupom ponovno pregledaš še z nekom, ki je vešč na področju jadrnic. Želim ti veliko uspeha pri nakupu!
še vedno sem mnenja, da ni vse zlato kar se sveti in da ni vse dobro kar je poceni. Ne razumi me napačno, vendar si pred nakupom skalkuliraj celotno zadevo do potankosti, kajti pri teh starosti lahko že pričakuješ kakšne napake, ki jih na prvi pogled ne vidiš oz spregledaš. Poleg tega ti priporočam, da jo pred nakupom ponovno pregledaš še z nekom, ki je vešč na področju jadrnic. Želim ti veliko uspeha pri nakupu!
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
Seveda so se barke tudi zaradi osmoze potopile, Dalmatinka in Primorka imata to slabost, pa tudi poznam eno dalmatinko od kolega, ki se je potopila, pa ni nikjer točila, ko so kontrolirali, čez dva meseca pa je bila pod vodo, sedaj je že par let na odpadu.
Danes ima večina kvalitetnih bark zelo odporen gelcoat proti osmozi, ne tako kot v starih časih, tako da če ravno ne poškodujemo gelcoati ni neke bojazni, je pa tudi običajno in pametno dati na vsako novo še prajmer. V primeru poškodovanega gelcoata pa je treba nemudoma sanirati in ne pustiti goli lamiat odprt, pa bomo naslednjo leto, ko bomo barvali antifouling.
Pri takšni barki se čez čas lahko izgubi tudi vse, ne prodaja se brezveze, če bi bilo mogoče za dva laška vse poceni sanirat je nihče nebi prodajal. Seveda pa je odvisno koliko je že načeta od osmoze in ali je popravilo smiselno, samo to mora nekdo, ki se spozna na osmozo ugotoviti, ne mi v gostilni. Lahko, da niti ni tako kritična, pač mora nekdo kvalificiran pogledat, izmerit vlago v laminatu itd....
Danes ima večina kvalitetnih bark zelo odporen gelcoat proti osmozi, ne tako kot v starih časih, tako da če ravno ne poškodujemo gelcoati ni neke bojazni, je pa tudi običajno in pametno dati na vsako novo še prajmer. V primeru poškodovanega gelcoata pa je treba nemudoma sanirati in ne pustiti goli lamiat odprt, pa bomo naslednjo leto, ko bomo barvali antifouling.
Pri takšni barki se čez čas lahko izgubi tudi vse, ne prodaja se brezveze, če bi bilo mogoče za dva laška vse poceni sanirat je nihče nebi prodajal. Seveda pa je odvisno koliko je že načeta od osmoze in ali je popravilo smiselno, samo to mora nekdo, ki se spozna na osmozo ugotoviti, ne mi v gostilni. Lahko, da niti ni tako kritična, pač mora nekdo kvalificiran pogledat, izmerit vlago v laminatu itd....
hidroliza
Vsem hvala za dobronamerne in celo nekaj konkretnih odgovorov oz. predlogov. Barko sem videl sam! Noter je suha! Na dnu in boku, kot sem napisal kakih 20 mehurčkov. Meni se ne zdi tako hudo. Jaz sem pred leti na barki Adriatik 760 sam čaral, na 2 leti kopal z dletom in tako 6 let dosti normalno plu. In normalno prodal, domačinu iz Umaga, ki popravlja tako kot sem jaz in pluje že 20 let, skorej vsak dan.Nisem je pa odpravil, se pa tudi ni širila.
barko lahko vidite na linku:http://www.mondialbroker.com/detail.taf?B=245528&K=BPS
Za davek imam varianto in mi ga ni treba plačat.
a Bavaria ima 4 spalnice in, vsaj tako mislim, je, če ne gre drugače, izplačljiva s čarterjem v 1-2 sezonah.
Bom pa preveril vse, kar ste napisali in poiskal kako ekipo, za konkreten in obvezujoč predračun.
************
Tudi brca v rit je koristna. Veliko laže narediš korak naprej!!!
LP
barko lahko vidite na linku:http://www.mondialbroker.com/detail.taf?B=245528&K=BPS
Za davek imam varianto in mi ga ni treba plačat.
a Bavaria ima 4 spalnice in, vsaj tako mislim, je, če ne gre drugače, izplačljiva s čarterjem v 1-2 sezonah.
Bom pa preveril vse, kar ste napisali in poiskal kako ekipo, za konkreten in obvezujoč predračun.
************
Tudi brca v rit je koristna. Veliko laže narediš korak naprej!!!
LP
vali
hidroliza
Vsem hvala za dobronamerne in celo nekaj konkretnih odgovorov oz. predlogov. Barko sem videl sam! Noter je suha! Na dnu in boku, kot sem napisal kakih 20 mehurčkov. Meni se ne zdi tako hudo. Jaz sem pred leti na barki Adriatik 760 sam čaral, na 2 leti kopal z dletom in tako 6 let dosti normalno plu. In normalno prodal, domačinu iz Umaga, ki popravlja tako kot sem jaz in pluje že 20 let, skorej vsak dan.Nisem je pa odpravil, se pa tudi ni širila.
barko lahko vidite na linku:http://www.mondialbroker.com/detail.taf?B=245528&K=BPS
Za davek imam varianto in mi ga ni treba plačat.
a Bavaria ima 4 spalnice in, vsaj tako mislim, je, če ne gre drugače, izplačljiva s čarterjem v 1-2 sezonah.
Bom pa preveril vse, kar ste napisali in poiskal kako ekipo, za konkreten in obvezujoč predračun.
************
Tudi brca v rit je koristna. Veliko laže narediš korak naprej!!!
LP
barko lahko vidite na linku:http://www.mondialbroker.com/detail.taf?B=245528&K=BPS
Za davek imam varianto in mi ga ni treba plačat.
a Bavaria ima 4 spalnice in, vsaj tako mislim, je, če ne gre drugače, izplačljiva s čarterjem v 1-2 sezonah.
Bom pa preveril vse, kar ste napisali in poiskal kako ekipo, za konkreten in obvezujoč predračun.
************
Tudi brca v rit je koristna. Veliko laže narediš korak naprej!!!
LP
vali
hidroliza
Vsem hvala za dobronamerne in celo nekaj konkretnih odgovorov oz. predlogov. Barko sem videl sam! Noter je suha! Na dnu in boku, kot sem napisal kakih 20 mehurčkov. Meni se ne zdi tako hudo. Jaz sem pred leti na barki Adriatik 760 sam čaral, na 2 leti kopal z dletom in tako 6 let dosti normalno plu. In normalno prodal, domačinu iz Umaga, ki popravlja tako kot sem jaz in pluje že 20 let, skorej vsak dan.Nisem je pa odpravil, se pa tudi ni širila.
barko lahko vidite na linku:http://www.mondialbroker.com/detail.taf?B=245528&K=BPS
Za davek imam varianto in mi ga ni treba plačat.
a Bavaria ima 4 spalnice in, vsaj tako mislim, je, če ne gre drugače, izplačljiva s čarterjem v 1-2 sezonah.
Bom pa preveril vse, kar ste napisali in poiskal kako ekipo, za konkreten in obvezujoč predračun.
************
Tudi brca v rit je koristna. Veliko laže narediš korak naprej!!!
LP
barko lahko vidite na linku:http://www.mondialbroker.com/detail.taf?B=245528&K=BPS
Za davek imam varianto in mi ga ni treba plačat.
a Bavaria ima 4 spalnice in, vsaj tako mislim, je, če ne gre drugače, izplačljiva s čarterjem v 1-2 sezonah.
Bom pa preveril vse, kar ste napisali in poiskal kako ekipo, za konkreten in obvezujoč predračun.
************
Tudi brca v rit je koristna. Veliko laže narediš korak naprej!!!
LP
vali
Zdravo,
ne vem zakaj taka panika okoli osmoze. Jaz sem jo imel, so me prestrasili, da sem skoraj barko prodal zastonj. Potem sem se malo zanimal, en je reku tako, drugi tako. Na koncu sem se je lotil sam, saniral cel trup, od tega je ze 4 leta in zaenkrat nikjer nobenega mehurcka. Je pa res da imam 6m barko in sem garal par vikendov da sem jo zbrusil. Priznam da ne vem ce bi se lotil tako velike barke.
ne vem zakaj taka panika okoli osmoze. Jaz sem jo imel, so me prestrasili, da sem skoraj barko prodal zastonj. Potem sem se malo zanimal, en je reku tako, drugi tako. Na koncu sem se je lotil sam, saniral cel trup, od tega je ze 4 leta in zaenkrat nikjer nobenega mehurcka. Je pa res da imam 6m barko in sem garal par vikendov da sem jo zbrusil. Priznam da ne vem ce bi se lotil tako velike barke.
Kdo je na strani
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov
