Barcelona World Race

Vse o jadrnicah in jadranju

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
EDO
Admiral
Prispevkov: 1881
Pridružen: Po Nov 16, 2009 13:44
Kraj: Ljubljana - Lovran - Umag

Barcelona World Race

OdgovorNapisal/-a EDO » Če Dec 30, 2010 19:57

Za tiste, ki jih zanimajo (ali pa jih še bodo) oceanske regate obvestilo, da se 31.12.2010 ob 13.00 prične nonstop regata okoli sveta za dvočlansko posadko na barkah IMOCA Open 60. Prvo dvojico pričakujejo v cilju v 80-90 dneh.
Več o tem na uradni strani regate spodaj.

http://www.barcelonaworldrace.org/en/

Pa SREČNO 2011 vsem! Tistim, ki bodo pluli okoli sveta in tistim, ki bodo šli s kajićem do najbližjega škoja.

Edo
Nazadnje spremenil EDO, dne Če Dec 30, 2010 23:24, skupaj popravljeno 1 krat.
Living well is the best revenge
https://www.facebook.com/NotaBeneSailing/
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » Če Dec 30, 2010 22:18

Mal pa bomo pogledali, saj bo zanimivo. Bom pa tudi v navezi s Pachi Riviero, ki je član ene od posadk, katerega sem slučajno spoznal in je res malo "ubrisan" navtik.

LP
:wink:
"Morje je med vsemi opojnostmi najbolj opojno!"
...........................................................(J.H.)
Uporabniški avatar
EDO
Admiral
Prispevkov: 1881
Pridružen: Po Nov 16, 2009 13:44
Kraj: Ljubljana - Lovran - Umag

OdgovorNapisal/-a EDO » Če Dec 30, 2010 22:54

Novinec napisal/-a:Mal pa bomo pogledali, saj bo zanimivo. Bom pa tudi v navezi s Pachi Riviero, ki je član ene od posadk, katerega sem slučajno spoznal in je res malo "ubrisan" navtik.

LP
:wink:


Novinec, vsi, ki to počnejo so vsaj malo "ubrisani" vključno (ali še posebej) z babami (da ne bo kdo rekel, da nisem za enakopravnost med spoloma). Sicer tega ne bi počeli :wink:

Lp Edo
Living well is the best revenge

https://www.facebook.com/NotaBeneSailing/
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » Če Dec 30, 2010 22:57

:lol: :lol: :lol: :lol:

Edo ti si faca!

:lol:

LP
:lol:
"Morje je med vsemi opojnostmi najbolj opojno!"

...........................................................(J.H.)
Mr.R
Štabni vodnik
Prispevkov: 27
Pridružen: Ne Maj 16, 2010 09:43
Kraj: velenje

OdgovorNapisal/-a Mr.R » Pe Dec 31, 2010 23:16

Ubrisani gor ali dol
ZAVIDAM JIM IN RAD BI BIL Z NJIMI
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » So Jan 01, 2011 21:09

.
Evo Edo, še pred štartom, dve fotki mojega znanca Pachi Rivera, potem pa so štartali: 14 jadrnic, ki letijo kot snete sekire, 28 "norih" glav,.....
Pachi je izkušen skipper, kateremu je to že drugi izziv na enaki dirki, zato pravi, da naskakuje prvo mesto, sodeloval pa je tudi na Volvo Ocean Race. Bil je tusi član ekipe Alfa Romeo. Spoznal sem ga slučajno v Barceloni na sejmu in sedaj večkrat kakšno "rečeva" po netu. Mogoče ga kdaj v prihodnosti uspem povabiti na srečanje morjeplovcev in nam bo predaval kao je biti non stop na morju in okoli sveta :lol: :lol: :lol:


Slika


Slika

Zdaj ga pa "nekaj" dni ne bo :lol: Navijam zanj!!!!!


LP
:wink:
"Morje je med vsemi opojnostmi najbolj opojno!"

...........................................................(J.H.)
Uporabniški avatar
EDO
Admiral
Prispevkov: 1881
Pridružen: Po Nov 16, 2009 13:44
Kraj: Ljubljana - Lovran - Umag

OdgovorNapisal/-a EDO » So Jan 01, 2011 22:00

Novinec, ti se pa giblješ v visoki družbi :wink:
Ja, Pachi Rivera je bil na prejšnji regati, če se ne motim, v posadki z Bubiem Sanso ali Pepe Ribesom (ne spomnim se več, brskat pa se mi tudi ni dalo - novoletna lenoba, kaj češ).
Jaz navijam za Groupe Bel (Kito De Pavant & Sebastien Audigane). De Pavant je izkušen jadralec, ki ga zadnja leta spremlja smola. Upam, da bo tokrat bolje. Trenutno so drugi ampak tole je zeloo dolga dirka.
Žal mi je, da zraven ni Rolanda Jourdana, ki je odličen jadralec in največji "ubrisanec" med "ubrisanimi" :lol:

Edo
Living well is the best revenge

https://www.facebook.com/NotaBeneSailing/
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » So Jan 01, 2011 22:22

EDO napisal/-a:Novinec, ti se pa giblješ v visoki družbi :wink:


Edo



:lol: :lol: :lol:

He, he, visoka družba...... človeka sem enkrat srečal, čisto slučajno, preko nekoga drugega, ker je bil z njim zmenjen. Potem pa je beseda dala besedo,..... zdaj pa se "kao" poznava. Je pa zanimivo to, da s kom on komunicira si za njega vedno najde čas za kakšen mail ali kaj drugega.
Vprašanje, če ga bom še kdaj videl :wink: :wink: :wink:
Očitno je, da so takšni ljudje veliki pozitivci in niso prevzetni.

LP
:wink:
"Morje je med vsemi opojnostmi najbolj opojno!"

...........................................................(J.H.)
Uporabniški avatar
Joško
Admiral
Prispevkov: 1774
Pridružen: Če Sep 17, 2009 15:02
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Joško » Po Jan 03, 2011 09:38

Za katerega naj pa jaz navijam, kt nobenega ne poznam :lol:

Vsaka čast fantom, taki podvigi me vedno prevzamejo. :)

:D
:)"Dobrega štromarja zruka samo slab šnops":)
Uporabniški avatar
EDO
Admiral
Prispevkov: 1881
Pridružen: Po Nov 16, 2009 13:44
Kraj: Ljubljana - Lovran - Umag

OdgovorNapisal/-a EDO » Po Jan 03, 2011 11:28

Joško napisal/-a:Za katerega naj pa jaz navijam, kt nobenega ne poznam :lol:

Vsaka čast fantom (in dekletom si pozabil :!: ), taki podvigi me vedno prevzamejo. :)

:D


Če smo že pri dekletih ti predlagam, da navijaš za edino v celoti žensko posadko (Dee Caffari & Anna Corbella).
http://www.barcelonaworldrace.org/en/bw ... s-162-3046
Vsaj lepše so v primerjavi s kosmatimi dedci :lol:
Za kakšne babe gre pa preberi spodaj - se lahko skrijemo v mišjo luknjo :lol:

Dee Caffari - CV
Round the world regattas
•Vendée Globe 2008/09, (6th). Aviva (IMOCA Open 60)
•Aviva Challenge 2005/06. Round the world against prevailing winds, 178 days, solo (Challenge 72)
•Global Challenge 2004/05, (10th), on Imagine It (Challenge 72)
Transats
•Transat Jacques Vabre 2009 (8th), with Brian Thompson, on Aviva (IMOCA Open 60) double-handed.
•Artemis Transat (8th) on Aviva (IMOCA Open 60)
•Transat Ecover BtoB 2007 (abandoned) on AVIVA (IMOCA Open 60)
•Transat Jacques Vabre 2007 (14th) on AVIVA (IMOCA Open 60)
Other long-distance regattas:
•Rolex Fastnet 2009 (5th) on AVIVA (IMOCA Open 60)
•Rolex Fastnet 2007 (abandoned) on AVIVA (IMOCA Open 60)

Edo

P.S.
A si že nazaj?
Living well is the best revenge

https://www.facebook.com/NotaBeneSailing/
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » Po Jan 03, 2011 12:22

No nekaj se je potrebno zavedati, da so vsi udeleženci tega World Race več ali manj v stalnih posadkah in jim je to kot služba. Vsi tekmujejo za svoje sponzorje in pokrovitelje. Denar pa se suče v tem primeru v šestmestnih številkah na udeleženca, poleg tega za zmago je še verjetno kakšna "malenkost" zraven :lol: .

Vseno pa ne zamenjam z njimi, se mi zdi, da ima njihov kruh več kot sedem skorij.....

LP
"Morje je med vsemi opojnostmi najbolj opojno!"

...........................................................(J.H.)
Uporabniški avatar
Joško
Admiral
Prispevkov: 1774
Pridružen: Če Sep 17, 2009 15:02
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Joško » To Jan 04, 2011 23:03

EDO napisal/-a:
P.S.
A si že nazaj?


Ne še, te dni bom, te pokličem :)

Ja, pozabil sem na punci. Bom zato kar za njiju navijal

Novinec, se strinjam, verjetno so zaslužki kar dobri, sploh za nekoga, ki je predan temu poklicu. Pa še utrgan povrhu

:) :)
:)"Dobrega štromarja zruka samo slab šnops":)
Uporabniški avatar
EDO
Admiral
Prispevkov: 1881
Pridružen: Po Nov 16, 2009 13:44
Kraj: Ljubljana - Lovran - Umag

OdgovorNapisal/-a EDO » To Jan 11, 2011 10:14

No, pa je šel prvi jambor :cry:
Jean Le Cam reported to Race Direction of the Barcelona World Race at 1925hrs (UTC) this Monday evening that the IMOCA Open 60 President (na srečo ne naš :lol: ) has lost its mast.

Edo
Living well is the best revenge

https://www.facebook.com/NotaBeneSailing/
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » To Jan 11, 2011 14:30

Edo, TU je ta sroušna :cry:
Škoda, pa toliko truda in napora!

LP
:cry:
"Morje je med vsemi opojnostmi najbolj opojno!"

...........................................................(J.H.)
Uporabniški avatar
EDO
Admiral
Prispevkov: 1881
Pridružen: Po Nov 16, 2009 13:44
Kraj: Ljubljana - Lovran - Umag

OdgovorNapisal/-a EDO » To Jan 11, 2011 15:27

Ja, ampak to je šele začetek. Včeraj je Foncia treščila v UFO (unknown floatig object) in gre v Recife na popravilo.
Bog ve koliko jih bo prišlo do cilja. Če jih bo več kot 50% bo velik uspeh.
Bomo videli, ko pridejo v južni ocean. Tam spodaj bo šele kažin.

Edo
Living well is the best revenge

https://www.facebook.com/NotaBeneSailing/

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti