Barcelona World Race
Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator
Barcelona World Race
Za tiste, ki jih zanimajo (ali pa jih še bodo) oceanske regate obvestilo, da se 31.12.2010 ob 13.00 prične nonstop regata okoli sveta za dvočlansko posadko na barkah IMOCA Open 60. Prvo dvojico pričakujejo v cilju v 80-90 dneh.
Več o tem na uradni strani regate spodaj.
http://www.barcelonaworldrace.org/en/
Pa SREČNO 2011 vsem! Tistim, ki bodo pluli okoli sveta in tistim, ki bodo šli s kajićem do najbližjega škoja.
Edo
Več o tem na uradni strani regate spodaj.
http://www.barcelonaworldrace.org/en/
Pa SREČNO 2011 vsem! Tistim, ki bodo pluli okoli sveta in tistim, ki bodo šli s kajićem do najbližjega škoja.
Edo
Nazadnje spremenil EDO, dne Če Dec 30, 2010 23:24, skupaj popravljeno 1 krat.
Living well is the best revenge
https://www.facebook.com/NotaBeneSailing/
https://www.facebook.com/NotaBeneSailing/
Novinec napisal/-a:Mal pa bomo pogledali, saj bo zanimivo. Bom pa tudi v navezi s Pachi Riviero, ki je član ene od posadk, katerega sem slučajno spoznal in je res malo "ubrisan" navtik.
LP
Novinec, vsi, ki to počnejo so vsaj malo "ubrisani" vključno (ali še posebej) z babami (da ne bo kdo rekel, da nisem za enakopravnost med spoloma). Sicer tega ne bi počeli
Lp Edo
- Novinec
- Admiral
- Prispevkov: 2569
- Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
- Kraj: Sailing on the world
- Kontakt:
.
Evo Edo, še pred štartom, dve fotki mojega znanca Pachi Rivera, potem pa so štartali: 14 jadrnic, ki letijo kot snete sekire, 28 "norih" glav,.....
Pachi je izkušen skipper, kateremu je to že drugi izziv na enaki dirki, zato pravi, da naskakuje prvo mesto, sodeloval pa je tudi na Volvo Ocean Race. Bil je tusi član ekipe Alfa Romeo. Spoznal sem ga slučajno v Barceloni na sejmu in sedaj večkrat kakšno "rečeva" po netu. Mogoče ga kdaj v prihodnosti uspem povabiti na srečanje morjeplovcev in nam bo predaval kao je biti non stop na morju in okoli sveta
Zdaj ga pa "nekaj" dni ne bo
Navijam zanj!!!!!
LP

Evo Edo, še pred štartom, dve fotki mojega znanca Pachi Rivera, potem pa so štartali: 14 jadrnic, ki letijo kot snete sekire, 28 "norih" glav,.....
Pachi je izkušen skipper, kateremu je to že drugi izziv na enaki dirki, zato pravi, da naskakuje prvo mesto, sodeloval pa je tudi na Volvo Ocean Race. Bil je tusi član ekipe Alfa Romeo. Spoznal sem ga slučajno v Barceloni na sejmu in sedaj večkrat kakšno "rečeva" po netu. Mogoče ga kdaj v prihodnosti uspem povabiti na srečanje morjeplovcev in nam bo predaval kao je biti non stop na morju in okoli sveta
Zdaj ga pa "nekaj" dni ne bo
LP
"Morje je med vsemi opojnostmi najbolj opojno!"
...........................................................(J.H.)
...........................................................(J.H.)
Novinec, ti se pa giblješ v visoki družbi
Ja, Pachi Rivera je bil na prejšnji regati, če se ne motim, v posadki z Bubiem Sanso ali Pepe Ribesom (ne spomnim se več, brskat pa se mi tudi ni dalo - novoletna lenoba, kaj češ).
Jaz navijam za Groupe Bel (Kito De Pavant & Sebastien Audigane). De Pavant je izkušen jadralec, ki ga zadnja leta spremlja smola. Upam, da bo tokrat bolje. Trenutno so drugi ampak tole je zeloo dolga dirka.
Žal mi je, da zraven ni Rolanda Jourdana, ki je odličen jadralec in največji "ubrisanec" med "ubrisanimi"
Edo
Ja, Pachi Rivera je bil na prejšnji regati, če se ne motim, v posadki z Bubiem Sanso ali Pepe Ribesom (ne spomnim se več, brskat pa se mi tudi ni dalo - novoletna lenoba, kaj češ).
Jaz navijam za Groupe Bel (Kito De Pavant & Sebastien Audigane). De Pavant je izkušen jadralec, ki ga zadnja leta spremlja smola. Upam, da bo tokrat bolje. Trenutno so drugi ampak tole je zeloo dolga dirka.
Žal mi je, da zraven ni Rolanda Jourdana, ki je odličen jadralec in največji "ubrisanec" med "ubrisanimi"
Edo
- Novinec
- Admiral
- Prispevkov: 2569
- Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
- Kraj: Sailing on the world
- Kontakt:
EDO napisal/-a:Novinec, ti se pa giblješ v visoki družbi![]()
Edo
He, he, visoka družba...... človeka sem enkrat srečal, čisto slučajno, preko nekoga drugega, ker je bil z njim zmenjen. Potem pa je beseda dala besedo,..... zdaj pa se "kao" poznava. Je pa zanimivo to, da s kom on komunicira si za njega vedno najde čas za kakšen mail ali kaj drugega.
Vprašanje, če ga bom še kdaj videl
Očitno je, da so takšni ljudje veliki pozitivci in niso prevzetni.
LP
"Morje je med vsemi opojnostmi najbolj opojno!"
...........................................................(J.H.)
...........................................................(J.H.)
Joško napisal/-a:Za katerega naj pa jaz navijam, kt nobenega ne poznam![]()
Vsaka čast fantom (in dekletom si pozabil), taki podvigi me vedno prevzamejo.
![]()
Če smo že pri dekletih ti predlagam, da navijaš za edino v celoti žensko posadko (Dee Caffari & Anna Corbella).
http://www.barcelonaworldrace.org/en/bw ... s-162-3046
Vsaj lepše so v primerjavi s kosmatimi dedci
Za kakšne babe gre pa preberi spodaj - se lahko skrijemo v mišjo luknjo
Dee Caffari - CV
Round the world regattas
•Vendée Globe 2008/09, (6th). Aviva (IMOCA Open 60)
•Aviva Challenge 2005/06. Round the world against prevailing winds, 178 days, solo (Challenge 72)
•Global Challenge 2004/05, (10th), on Imagine It (Challenge 72)
Transats
•Transat Jacques Vabre 2009 (8th), with Brian Thompson, on Aviva (IMOCA Open 60) double-handed.
•Artemis Transat (8th) on Aviva (IMOCA Open 60)
•Transat Ecover BtoB 2007 (abandoned) on AVIVA (IMOCA Open 60)
•Transat Jacques Vabre 2007 (14th) on AVIVA (IMOCA Open 60)
Other long-distance regattas:
•Rolex Fastnet 2009 (5th) on AVIVA (IMOCA Open 60)
•Rolex Fastnet 2007 (abandoned) on AVIVA (IMOCA Open 60)
Edo
P.S.
A si že nazaj?
- Novinec
- Admiral
- Prispevkov: 2569
- Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
- Kraj: Sailing on the world
- Kontakt:
No nekaj se je potrebno zavedati, da so vsi udeleženci tega World Race več ali manj v stalnih posadkah in jim je to kot služba. Vsi tekmujejo za svoje sponzorje in pokrovitelje. Denar pa se suče v tem primeru v šestmestnih številkah na udeleženca, poleg tega za zmago je še verjetno kakšna "malenkost" zraven
.
Vseno pa ne zamenjam z njimi, se mi zdi, da ima njihov kruh več kot sedem skorij.....
LP
Vseno pa ne zamenjam z njimi, se mi zdi, da ima njihov kruh več kot sedem skorij.....
LP
"Morje je med vsemi opojnostmi najbolj opojno!"
...........................................................(J.H.)
...........................................................(J.H.)
Kdo je na strani
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti
