Se strinjam da je mnogo plevela med gostinsko ponudbo na hrvaškem ampak tudi med plevelom rastejo rožice. Imam srečo v obliki dobrega strica, ki zelo rad tudi dobro je..
Pula, okolica:
Marina Veruda, gostilna približno na sredini marine(ne tista nad recepcijo), letos okusno obnovljena. Hrana dobra (dobre pice-otroci), cena smešno nizka. Primerljiva s povprečno slo gostilno. (priporočam Tagliatelle s kozicami, grčko solato;)) Parking zastonj, samo omenite da niste gost marine dobite štempelj.
Trget, Konoba Martin pescador. 15 km od Labina, v smeri Kormačna oziroma 5 km od Mosta Raša proti Štalijam).
Vrhunska hrana, ambient, postrežba, specialiteta školjke iz lastne vzreje. Božansko. Cena glede na nivo zmerna. Rezervacija med sezono skoraj nujna.
Dugi otok, Brbinj:
Redna postaja gostilna Antonio, desno nad pomolom. Odlična riba, srednja cena. Pomol z elektriko, vez se plača a ne pretirano. Veliki škampi:)
Kornati:
Takoj za velo Proverso uvala Katina, konoba Mare. Na pomolu vas pričaka šef in podrži muring. Nočitev brezplačna, elektrika in voda.
Dobra hrana, temu primerna tudi cena. Vredno.
Zaliv Vrulje
Gostilna malo višje na levi strani. Sicer zanimiva ponudba jedi, npr. pršut od tune. Samo porcije so malo male. Cena ubijalsko previsoka. Bili smo tam s tečjem jadranja in so nas pošteno ulupli.
Zaliv Lavsa. (poleg Piškere)
Mislim da sta konobi dve, tista na sredi. Na žalost pozabil ime. (pazit na bloke pod vodo, priprava za marino, ki je ne bo) . Šef je bil gospod Idro. Zelo dobra riba, prijazni ljudje, večerja ob sončnem zahodu nepozabna. Cena za kornate prav zmerna.
Hvar:
Zaliv Milna, par milj J od mesta. Lep zaliv s plažo.. Več konob, toplo priporočam Moli Onte. Dve boji točno pod konobo, tudi velik napis. Družinska gostilna s svojim vrhunskim olivnim oljem (zlata medalja 2008 mislim da) in odličnim vinom. Šefica vas pride iskat na barko in vas nazaj tudi dostavi. Vrhunska domača riba, izredno topli ljudje, ko boste dobili račun pa bo vrjetno padla odločitev, da ostanete še kak dan. Gratis fašete še liter, dva domačega vina pa še kako sadje. Št 1. v moji knjigi.
Kot zanimivost, v ponudbi imajo tud kar nekaj lepih apartmajev. Priporočam polpenzijon. Je se v njihovi konobi in to kar po naročilu. 10 od 10
Po spominu.. dodam pa še kakšno.
lp