Morski psi napadajo Jadran
Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1
- Novinec
- Admiral
- Prispevkov: 2569
- Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
- Kraj: Sailing on the world
- Kontakt:
Pa še današnja vest o belem morskem psu pri Visu. Upam, da bo operacija uspešna in bo naš državljan okreval.
http://www.24sata.hr/news/clanak/vis-sl ... pas/83127/?
http://www.24sata.hr/news/clanak/vis-sl ... pas/83127/?
"Morje je med vsemi opojnostmi najbolj opojno!"
...........................................................(J.H.)
...........................................................(J.H.)
- Novinec
- Admiral
- Prispevkov: 2569
- Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
- Kraj: Sailing on the world
- Kontakt:
Theuros mogoče pa le nimaš prav. Verjamem, da smo ljudje tisti faktor, ki bi moral čuvati kopalce in potapljače in ne naši stroji - gliserji ali yahte. Pa vendar so tudi kopalci in potapljači večkrat sami krivi, da prihaja do nesreč. O tem je bilo na forumu že veliko napisanega in ne bom več razpravljal.
To, da se najde morski pes v morju ni nič nenavadnega. Bolj nenavadno je, da napade človeka. To pomeni, da morje ni več toplo, to pomeni, da prihaja na površje, kjer lahko živi in domuje. Pomeni, da ogrožamo njegov svet.
Imaš pa prav, res je vik in krik okoli enega morskega psa in enega napada. Zakaj? Ker je to nenavadno in tega že ni bilo več let na hrvaškem.
Zakaj ni nenavadno, da je bila predvčerajšnjim letalska nesreča v Argentini, včeraj železniška nesreča na Madžarskem, danes... Zato, ker se to dogaja vsak dan.
Vsak dan vozim avto in nimam fobije, da se bo kdo zaletel v mene. Vsako leto sem vsaj 10 do 20 ur v letalih, pa nimam fobije in straha, da bom padel in me ne bo več. Ko sem na morju in ko plavam, pa se (žal) večkrat obrnem nazaj, čeprav imam v glavi "razpucano" da se mi ne more "skoraj" nič narediti. Samo ugibaš lahko zakaj? Pač ljudje nismo enaki in nas določene stvari še bolj naredijo panične.
To, da se najde morski pes v morju ni nič nenavadnega. Bolj nenavadno je, da napade človeka. To pomeni, da morje ni več toplo, to pomeni, da prihaja na površje, kjer lahko živi in domuje. Pomeni, da ogrožamo njegov svet.
Imaš pa prav, res je vik in krik okoli enega morskega psa in enega napada. Zakaj? Ker je to nenavadno in tega že ni bilo več let na hrvaškem.
Zakaj ni nenavadno, da je bila predvčerajšnjim letalska nesreča v Argentini, včeraj železniška nesreča na Madžarskem, danes... Zato, ker se to dogaja vsak dan.
Vsak dan vozim avto in nimam fobije, da se bo kdo zaletel v mene. Vsako leto sem vsaj 10 do 20 ur v letalih, pa nimam fobije in straha, da bom padel in me ne bo več. Ko sem na morju in ko plavam, pa se (žal) večkrat obrnem nazaj, čeprav imam v glavi "razpucano" da se mi ne more "skoraj" nič narediti. Samo ugibaš lahko zakaj? Pač ljudje nismo enaki in nas določene stvari še bolj naredijo panične.
Nazadnje spremenil Novinec, dne To Okt 07, 2008 09:54, skupaj popravljeno 1 krat.
"Morje je med vsemi opojnostmi najbolj opojno!"
...........................................................(J.H.)
...........................................................(J.H.)
Jas sem tudi imel enga belega morskega doma v akvariju pa mi je, ko je mal zrasu hudič v luno lajal in cela bajta ni mogla spat pa sem ga kar v Velensko jezero spustu. No pa je spet mir pr bajti in, ko gremo na sprehod ob jezero ga pokličem in mi pride iz roke jest.
Pa en lep sončen dan vam želim.
lp papa
Pa en lep sončen dan vam želim.
lp papa
^^^^^^^^^^^||
|______________||'""|""\__,_
|UNION_je zakon!!||__ |__|__ |)
I(@) |(@)"""**|(@)(@)****|(@)
|______________||'""|""\__,_
|UNION_je zakon!!||__ |__|__ |)
I(@) |(@)"""**|(@)(@)****|(@)
Jaz tudi imam enega belega doma. Sicer ima črne pike (je pač iz dalmacije), v luno ne tuli več, ker so mu šla jajčka, ni pa do smrti napadel "še" nobenega(verjetno se mu ne ljubi).
Sedaj pa malo za res. Od 1974. leta, ko je bil zadnji znani napad morskega psa, z smrtnim izidom, je minilo že kar nekaj tednov. V tem času so umrli štirje od pika sršena in trije od pika ose ali čebele. Moram poudarit, da so to primeri, pri katerih sem ljudi poznal (vsaj na videz). Dejanska številka je seveda dosti večja. Pa nas to odvrne od piknikov ali sprehodov v naravi ? Ne. In tako je prav. Ko pijemo iz steklenice moramo pač pazit, da ni kaki plavalec v njej.
Pri prebivalcih morja, pa naj so strupeni ali kako drugače slabe volje in radi ugriznejo, se moramo zavedat, da smo mi vsiljivci in prihajamo v njihov svet , da jih lahko vznemirjamo, jih poskušamo hranit iz roke in celo božat, samo da zadovoljimo svoj ego in sebi ter drugim pokažemo , da smo VSEMOGOČNI. Ko pa dobimo po pi..., pa jokanje, časopisi, obljube o iztrebitve te vrste itd. Kaj če bi iztrebili del naše vrste, vodilnih in najpametnejših primatov, kateri so ali smo najkrvoločnejši med vsemi in si delimo pravico , da se gremo boga in uničujemo vse kateri so pod nami. Še najhuje pa je, da se niti pred svojim rodom ne ustavimo in se koljemo vsevprek. Pol pa pride po 34. letih en morski pes in hočemo zvalit na njega kar je v nas samih. Od krvoželjstva, do pobijanja (on zaradi prehranjevanja in ne za šport) vsega okoli nas itd.
LP in mirno kopanje
.
Sedaj pa malo za res. Od 1974. leta, ko je bil zadnji znani napad morskega psa, z smrtnim izidom, je minilo že kar nekaj tednov. V tem času so umrli štirje od pika sršena in trije od pika ose ali čebele. Moram poudarit, da so to primeri, pri katerih sem ljudi poznal (vsaj na videz). Dejanska številka je seveda dosti večja. Pa nas to odvrne od piknikov ali sprehodov v naravi ? Ne. In tako je prav. Ko pijemo iz steklenice moramo pač pazit, da ni kaki plavalec v njej.
Pri prebivalcih morja, pa naj so strupeni ali kako drugače slabe volje in radi ugriznejo, se moramo zavedat, da smo mi vsiljivci in prihajamo v njihov svet , da jih lahko vznemirjamo, jih poskušamo hranit iz roke in celo božat, samo da zadovoljimo svoj ego in sebi ter drugim pokažemo , da smo VSEMOGOČNI. Ko pa dobimo po pi..., pa jokanje, časopisi, obljube o iztrebitve te vrste itd. Kaj če bi iztrebili del naše vrste, vodilnih in najpametnejših primatov, kateri so ali smo najkrvoločnejši med vsemi in si delimo pravico , da se gremo boga in uničujemo vse kateri so pod nami. Še najhuje pa je, da se niti pred svojim rodom ne ustavimo in se koljemo vsevprek. Pol pa pride po 34. letih en morski pes in hočemo zvalit na njega kar je v nas samih. Od krvoželjstva, do pobijanja (on zaradi prehranjevanja in ne za šport) vsega okoli nas itd.
LP in mirno kopanje
Kdo je na strani
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta


