Žut Kosanovič
Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator
tedi napisal/-a:Alex,
lahko odgovori tudi kdorkoli drugi:
kaka je razlika , če je kobilica pod celo ladjo ali samo pod sredino ?
[/img]
Prednost kobilice ''pod celo'' je ta, da pod vodno linijo imaš večji (stranski) upor vode, ko se plovilo nagne. To je dobrodošlo v težkih razmerah, vendar omenjena lastnost zmanjšuje hitrost plovbe. Poleg tega se nekatera taka plovila tudi težje krmari zaradi stranskega upora vode, odvisno od površine krmila, linije trupa itd.
V čezoceanski plovbi so take, 'dolge' kobilice še vedno zelo priljubljene.
Nazadnje spremenil Slootack, dne To Nov 30, 2010 18:58, skupaj popravljeno 1 krat.
Slootack
na subito it se prodaja jadrnica s tako kobilico za 1.000 euro:
http://www.subito.it/nautica/barca-a-ve ... 772786.htm
ta jadrnica ima kobilico čez vse, bolj izgleda kot neka barka kot pa jadrnica
katere dokumente imajo te male jadrnice v Italiji, da gredo lahko na morje?
registrskih številk nimajo?
na subito it se prodaja jadrnica s tako kobilico za 1.000 euro:
http://www.subito.it/nautica/barca-a-ve ... 772786.htm
ta jadrnica ima kobilico čez vse, bolj izgleda kot neka barka kot pa jadrnica
katere dokumente imajo te male jadrnice v Italiji, da gredo lahko na morje?
registrskih številk nimajo?
tedi napisal/-a:katere dokumente imajo te male jadrnice v Italiji, da gredo lahko na morje?
registrskih številk nimajo?
Za barke manj kot 10m registracija ni obvezna.
Na taki jadrnici moraš imeti naslednje dokumente:
- certifikat o uporabi motorja (na takem dokumentu je napisana moč in kubitura motorja zato, da se določi vrsto izpita za voditelja čolna)
- osnovno zavarovanje plovila proti tretji osebi za plovila na motorni pogon ne glede na moč motorja
- homologacijo
- izpit za voditelja čolna
- VHF izpit, če je na barki VHF postaja
Nazadnje spremenil Slootack, dne Sr Dec 01, 2010 11:33, skupaj popravljeno 1 krat.
slootack
na katerem dokumentu je opis o jadrnici :
v certifikatu o uporabi motorja
ali na osnovnem zavarovanju pllovila proti tretji osebi
- kolko denarja približno se plača za oba dokumeta, da greš lahko na morje za to 6 metrsko jadrnico? kaj to se ureja vsakih 5 let kot pri nas ali vsako leto ?
- ko ti poteče zavarovanje moraš registrrske številke izbrisati z jadrnice ?
- po slikah koliko je po tvoje vredna ta jadrnica ?letnik je 1985.
- je kaj od jadranja ali je bolj pilotina in motorni čoln?
sem kontaktiral z lastnikom te jadrnice in nima niti enega dokumeta, kjer bi opisovalo jadrnico, samo motor, ki je bil na njej?!
na katerem dokumentu naj bi imel opis o jadrnici ?!
na katerem dokumentu je opis o jadrnici :
v certifikatu o uporabi motorja
ali na osnovnem zavarovanju pllovila proti tretji osebi
- kolko denarja približno se plača za oba dokumeta, da greš lahko na morje za to 6 metrsko jadrnico? kaj to se ureja vsakih 5 let kot pri nas ali vsako leto ?
- ko ti poteče zavarovanje moraš registrrske številke izbrisati z jadrnice ?
- po slikah koliko je po tvoje vredna ta jadrnica ?letnik je 1985.
- je kaj od jadranja ali je bolj pilotina in motorni čoln?
sem kontaktiral z lastnikom te jadrnice in nima niti enega dokumeta, kjer bi opisovalo jadrnico, samo motor, ki je bil na njej?!
na katerem dokumentu naj bi imel opis o jadrnici ?!
mal preveč vprašaš.
Opis jadrnice se nahaja v varnostnem certifikatu, katerega se obnovi vsakih 5 let, vendar omenjeni certifikat se ne izdaja takim plovilom. Grob opis jadrnice pa se seveda vpiše v pogodbo.
Cene ne vem.
Registracija ni obvezna. Če pa tako barko želiš vseeno registrirati, se jo vpiše v poseben register. Mislim, da je po preteklem zavarovanju reg. številke potrebno izbrisati, nisem pa 100%.
Mislim, da bi jadranje s tako jadrnico bilo prijetno. Kako veš, da ima kobilico čez vse? Si jo videl?
Opis jadrnice se nahaja v varnostnem certifikatu, katerega se obnovi vsakih 5 let, vendar omenjeni certifikat se ne izdaja takim plovilom. Grob opis jadrnice pa se seveda vpiše v pogodbo.
Cene ne vem.
Registracija ni obvezna. Če pa tako barko želiš vseeno registrirati, se jo vpiše v poseben register. Mislim, da je po preteklem zavarovanju reg. številke potrebno izbrisati, nisem pa 100%.
Mislim, da bi jadranje s tako jadrnico bilo prijetno. Kako veš, da ima kobilico čez vse? Si jo videl?
Nazadnje spremenil Slootack, dne Sr Dec 01, 2010 11:56, skupaj popravljeno 1 krat.
kako veš, da je opis v pogodbi dovolj ?
Nazadnje spremenil tedi, dne Sr Dec 01, 2010 16:52, skupaj popravljeno 1 krat.
Kdo je na strani
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta
