Žut Kosanovič

Vse o jadrnicah in jadranju

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
a-lex
Admiral
Prispevkov: 1128
Pridružen: Ne Feb 08, 2009 22:47
Kraj: Piran-Ljubljana

OdgovorNapisal/-a a-lex » To Avg 17, 2010 08:39

Ni za kaj! Želim ti čimboljši nakup!

Paše nekaj: Žut ima tako ali tako samo 90 cm vgreza in ga rvno tako lahko prevažaš na prikolici domov za čez zimo!
tedi
Kontraadmiral
Prispevkov: 245
Pridružen: Po Apr 05, 2010 14:10

OdgovorNapisal/-a tedi » To Nov 30, 2010 17:42

Alex,
lahko odgovori tudi kdorkoli drugi:
kaka je razlika , če je kobilica pod celo ladjo ali samo pod sredino ?

[/img]
Slootack
Viceadmiral
Prispevkov: 546
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 14:02
Kraj: Kras/ Trst
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Slootack » To Nov 30, 2010 18:21

tedi napisal/-a:Alex,
lahko odgovori tudi kdorkoli drugi:
kaka je razlika , če je kobilica pod celo ladjo ali samo pod sredino ?

[/img]


Prednost kobilice ''pod celo'' je ta, da pod vodno linijo imaš večji (stranski) upor vode, ko se plovilo nagne. To je dobrodošlo v težkih razmerah, vendar omenjena lastnost zmanjšuje hitrost plovbe. Poleg tega se nekatera taka plovila tudi težje krmari zaradi stranskega upora vode, odvisno od površine krmila, linije trupa itd.
V čezoceanski plovbi so take, 'dolge' kobilice še vedno zelo priljubljene.
Nazadnje spremenil Slootack, dne To Nov 30, 2010 18:58, skupaj popravljeno 1 krat.
tedi
Kontraadmiral
Prispevkov: 245
Pridružen: Po Apr 05, 2010 14:10

OdgovorNapisal/-a tedi » To Nov 30, 2010 18:55

Slootack
na subito it se prodaja jadrnica s tako kobilico za 1.000 euro:
http://www.subito.it/nautica/barca-a-ve ... 772786.htm
ta jadrnica ima kobilico čez vse, bolj izgleda kot neka barka kot pa jadrnica
katere dokumente imajo te male jadrnice v Italiji, da gredo lahko na morje?
registrskih številk nimajo?
Slootack
Viceadmiral
Prispevkov: 546
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 14:02
Kraj: Kras/ Trst
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Slootack » Sr Dec 01, 2010 11:21

tedi napisal/-a:katere dokumente imajo te male jadrnice v Italiji, da gredo lahko na morje?
registrskih številk nimajo?


Za barke manj kot 10m registracija ni obvezna.

Na taki jadrnici moraš imeti naslednje dokumente:
- certifikat o uporabi motorja (na takem dokumentu je napisana moč in kubitura motorja zato, da se določi vrsto izpita za voditelja čolna)
- osnovno zavarovanje plovila proti tretji osebi za plovila na motorni pogon ne glede na moč motorja
- homologacijo
- izpit za voditelja čolna
- VHF izpit, če je na barki VHF postaja
Nazadnje spremenil Slootack, dne Sr Dec 01, 2010 11:33, skupaj popravljeno 1 krat.
tedi
Kontraadmiral
Prispevkov: 245
Pridružen: Po Apr 05, 2010 14:10

OdgovorNapisal/-a tedi » Sr Dec 01, 2010 11:33

slootack
na katerem dokumentu je opis o jadrnici :
v certifikatu o uporabi motorja
ali na osnovnem zavarovanju pllovila proti tretji osebi
- kolko denarja približno se plača za oba dokumeta, da greš lahko na morje za to 6 metrsko jadrnico? kaj to se ureja vsakih 5 let kot pri nas ali vsako leto ?

- ko ti poteče zavarovanje moraš registrrske številke izbrisati z jadrnice ?
- po slikah koliko je po tvoje vredna ta jadrnica ?letnik je 1985.
- je kaj od jadranja ali je bolj pilotina in motorni čoln?

sem kontaktiral z lastnikom te jadrnice in nima niti enega dokumeta, kjer bi opisovalo jadrnico, samo motor, ki je bil na njej?!
na katerem dokumentu naj bi imel opis o jadrnici ?!
Slootack
Viceadmiral
Prispevkov: 546
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 14:02
Kraj: Kras/ Trst
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Slootack » Sr Dec 01, 2010 11:48

mal preveč vprašaš.
Opis jadrnice se nahaja v varnostnem certifikatu, katerega se obnovi vsakih 5 let, vendar omenjeni certifikat se ne izdaja takim plovilom. Grob opis jadrnice pa se seveda vpiše v pogodbo.

Cene ne vem.
Registracija ni obvezna. Če pa tako barko želiš vseeno registrirati, se jo vpiše v poseben register. Mislim, da je po preteklem zavarovanju reg. številke potrebno izbrisati, nisem pa 100%.

Mislim, da bi jadranje s tako jadrnico bilo prijetno. Kako veš, da ima kobilico čez vse? Si jo videl?
Nazadnje spremenil Slootack, dne Sr Dec 01, 2010 11:56, skupaj popravljeno 1 krat.
tedi
Kontraadmiral
Prispevkov: 245
Pridružen: Po Apr 05, 2010 14:10

OdgovorNapisal/-a tedi » Sr Dec 01, 2010 11:56

mi je lastnik poslal sliko. kobilica je čez vse približno 50- 60 cm ,
ne morem dati slike tu gor,
ti veš kako se lahko da sliko tu na forum ?
lp
Slootack
Viceadmiral
Prispevkov: 546
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 14:02
Kraj: Kras/ Trst
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Slootack » Sr Dec 01, 2010 11:59

pojdi na shrani.si, poišči sliko, naloži sliko in prekopiraj naslov, ki ga bo izpisalo na koncu operacije.
Slootack
Viceadmiral
Prispevkov: 546
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 14:02
Kraj: Kras/ Trst
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Slootack » Sr Dec 01, 2010 12:44

opis v pogodbi je dovolj. Ceno pa zbij na 700eur 8)
tedi
Kontraadmiral
Prispevkov: 245
Pridružen: Po Apr 05, 2010 14:10

OdgovorNapisal/-a tedi » Sr Dec 01, 2010 14:39

kako veš, da je opis v pogodbi dovolj ?
Nazadnje spremenil tedi, dne Sr Dec 01, 2010 16:52, skupaj popravljeno 1 krat.
Slootack
Viceadmiral
Prispevkov: 546
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 14:02
Kraj: Kras/ Trst
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Slootack » Sr Dec 01, 2010 14:51

zato, ker je opis plovila zapisan le v pogodbi.

lušna pa še nov rollflok ma
tedi
Kontraadmiral
Prispevkov: 245
Pridružen: Po Apr 05, 2010 14:10

OdgovorNapisal/-a tedi » Sr Dec 01, 2010 15:16

kaj praviš ceno zbiti na 750 evrov ?
Uporabniški avatar
a-lex
Admiral
Prispevkov: 1128
Pridružen: Ne Feb 08, 2009 22:47
Kraj: Piran-Ljubljana

OdgovorNapisal/-a a-lex » Sr Dec 01, 2010 15:24

Zbijn na 700 evrov, pa če je v Trstu jo fliknemo v vodo v nedeljo in se odpeljemo v Portorož! :wink: :wink: :wink:
tedi
Kontraadmiral
Prispevkov: 245
Pridružen: Po Apr 05, 2010 14:10

OdgovorNapisal/-a tedi » Sr Dec 01, 2010 16:58

Alex
na luški kapetaniji pravijo, da potrebujejo vsaj en dokument, da se je barka uporabljala v EU, pogodba ni dovolj ?
( sliko sem izbrisal ),

na kaj je potrebno pogledati pri tej jadrnici, če je vse v redu , da ni osmoze?
na sliki je star rdeči antivegatativni premaz.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti