574 - u. Vodenjak - Iž

Naši člani prilepijo sliko, vi pa ugotovite kje je bila posneta. Uganke se postavljajo samo za kraje ob morju!

Moderatorji: moderator2, moderator, kr en

Uporabniški avatar
hrošč
Admiral
Prispevkov: 1359
Pridružen: Sr Sep 08, 2010 17:32
Kraj: Ljubljana - Vrsar

574 - u. Vodenjak - Iž

OdgovorNapisal/-a hrošč » So Sep 15, 2012 12:14

Ena lahka, ki je verjetno že bila, pa škodilo ne bo spoznavanje bojišč, v takem ali drugačnem pomenu besede.

Slika
Nazadnje spremenil hrošč, dne Sr Sep 19, 2012 19:32, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
bolid
Admiral
Prispevkov: 2659
Pridružen: Če Maj 29, 2008 18:56
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a bolid » So Sep 15, 2012 12:21

Mislim, da je to vhod v L..... K...., kar se pa bojišč tiče je pa Vinetu zakon :wink:
Ure dnevi leta tečejo....
Klino
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 84
Pridružen: Ne Maj 01, 2011 19:59

OdgovorNapisal/-a Klino » So Sep 15, 2012 17:44

bolid napisal/-a:Mislim, da je to vhod v L..... K...., kar se pa bojišč tiče je pa Vinetu zakon :wink:


Luka Koper pa tole zagotovo ni :P Je malce južneje.
Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Prispevkov: 4409
Pridružen: Pe Apr 04, 2008 10:26
Kraj: Zanzibar
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor.n » Ne Sep 16, 2012 08:06

Če motoviliš okrog tiste desne boje lahko hitro zadeneš čeri, ki so kar daleč od otočka v morje, sem bil prejšnji teden priča čarteristom z elanko, auva. Da ne omenjam gumenjakov, ki hočejo vmes med otočkom. :roll:
https://medisken.si
Uporabniški avatar
hrošč
Admiral
Prispevkov: 1359
Pridružen: Sr Sep 08, 2010 17:32
Kraj: Ljubljana - Vrsar

OdgovorNapisal/-a hrošč » Ne Sep 16, 2012 11:09

Po dnu so taki zoprni pasovi skal, ki se razprostirajo med otokom in obalo. Bloki na bojah so pa tudi precej majhni in štrik je zelo kratek, da jo ne moreš potegniti do palube (vsaj naša je bila taka).
Je pa zaliv zelo lep, med skalami je mivka in je voda ob soncu živo zelena.

Sicer pa še ena panorama, je pa bojišče seveda tudi na seznamu koncesij (klik na sliko)

Slika
Uporabniški avatar
bolid
Admiral
Prispevkov: 2659
Pridružen: Če Maj 29, 2008 18:56
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a bolid » Ne Sep 16, 2012 12:56

UUUU zgleda da sem udaril čist mimo, sem mislil, da je vhod v Limski Kanal :evil:
Ure dnevi leta tečejo....
Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Prispevkov: 4409
Pridružen: Pe Apr 04, 2008 10:26
Kraj: Zanzibar
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor.n » Ne Sep 16, 2012 13:58

Cena pa je 12 hrk na meter, prijazni koncesionar, oziroma njegova sestra, pa ti zjutraj pripeljeta iz trgovine kar naročiš, pohvalno.
https://medisken.si
Klino
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 84
Pridružen: Ne Maj 01, 2011 19:59

OdgovorNapisal/-a Klino » Ne Sep 16, 2012 20:37

gregor.n napisal/-a:Cena pa je 12 hrk na meter, prijazni koncesionar, oziroma njegova sestra, pa ti zjutraj pripeljeta iz trgovine kar naročiš, pohvalno.


Resno? No, tega jim na Hrvaškem manjka. Če že plačam želim še kaj več kot "samo" varen pristan.
Uporabniški avatar
hrošč
Admiral
Prispevkov: 1359
Pridružen: Sr Sep 08, 2010 17:32
Kraj: Ljubljana - Vrsar

OdgovorNapisal/-a hrošč » Ne Sep 16, 2012 21:06

Nas so na Žirju prejšnji teden presenetili v Tratinski, je zjutraj ponujal svež doma pečen kruh..cena sicer 20 kun, ampak res dober, topel in domač, tako da je bil vreden svojega denarja.

Sicer pa nevem, a je uganka tako lahka da noben ne napiše ali kaj je :D
Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Prispevkov: 4409
Pridružen: Pe Apr 04, 2008 10:26
Kraj: Zanzibar
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor.n » Ne Sep 16, 2012 22:13

Avgusta je bil še 100 kun, cel izpod peke, ampak ga je par kil. Verjetno si vzel četrt.
A za bojo so še upalili 250 po brodu, al ima kaj skonto?
https://medisken.si
Uporabniški avatar
hrošč
Admiral
Prispevkov: 1359
Pridružen: Sr Sep 08, 2010 17:32
Kraj: Ljubljana - Vrsar

OdgovorNapisal/-a hrošč » Ne Sep 16, 2012 23:30

Ja, bilo je četrt. Nič ni hotel slišati za skonto..edino v Brbinju na Dugem se je dalo. Eni so neomajni.. :roll:
Uporabniški avatar
potapljač
Kontraadmiral
Prispevkov: 312
Pridružen: Če Feb 10, 2011 13:13
Kraj: Velenje

OdgovorNapisal/-a potapljač » Po Sep 17, 2012 12:39

Ko....t na C.... bil letos.... super zaklon, zunaj burja, notri mirno.. :lol:
še mal pa bo.... :-)
Uporabniški avatar
hrošč
Admiral
Prispevkov: 1359
Pridružen: Sr Sep 08, 2010 17:32
Kraj: Ljubljana - Vrsar

OdgovorNapisal/-a hrošč » Po Sep 17, 2012 15:17

Če misliš Cres, ni..je južneje, zadarski arhipelag ;)
Uporabniški avatar
hrošč
Admiral
Prispevkov: 1359
Pridružen: Sr Sep 08, 2010 17:32
Kraj: Ljubljana - Vrsar

OdgovorNapisal/-a hrošč » Sr Sep 19, 2012 19:32

Ker vidim, da ni izziva - to je uvala Vodenjak na Ižu. Ostali detajli so bili pa že povedani v zgornjih postih.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti